Меню

Реклама

TOP реферати

Від партнерів

Цікаве

Тема: «Освіта і наука епохи Середньовіччя» (ID:33036)

| Размер: 22 кб. | Объем: 14 стр. | Стоимость: бесплатно | Добавлена: 28.03.2010 | Код продавца: 0 |
Содержание
Вступ 3
1. Освіта Середньовіччя. 4
2. Розвиток науки у Середньовіччя. 8
Висновки 15
Література 16
Вступ
Середньовіччя – закономірний культурно-історичний період розвитку людства. "Середніми віками" назвали цей період гуманісти кінця ХV ст. Письменники Відродження вважали Середньовіччя надто похмурим у зіставленні з культурою античності. Певна зміна поглядів відбулася у другій половині XVIII ст., коли спочатку в Англії, а згодом у Німеччині та Франції пробудився інтерес до середньовічної культурної спадщини. В культурі Середніх віків відкривали національне минуле, у творах середньовічного мистецтва вбачали початки поетичної свободи.
Середні віки – доба зародження націй, активізації їхнього суспільного й культурного життя, становлення літератури національними мовами. У певному відношенні тоді створювалось духовне підґрунтя сучасної цивілізації. Згідно з науковими дослідженнями, середньовічній культурі притаманні значні духовні досягнення, глибина змісту і суперечності. Культура західноєвропейського Середньовіччя охоплює майже тисячоліття від падіння Римської імперії, з яким і настав кінець "класичної давності", до Нового часу. Під середньовічною культурою сучасна наука розуміє культуру доби феодалізму; стосовно країн Західної Європи цей період охоплює V – XV ст. В даній роботі розглядаються такі аспекти середньовічної культури як освіта і наука, які мали свої особливості та риси, що притаманні цій епосі.
Висновки
Розвиток науки і освіти у Середньовіччі був обумовлений потребами тогочасного суспільства та мав стійку тенденцію до поширення.. Саме в цю епоху появилися та зміцніли європейські університети, з’явилися перші принципи наукового аналізу, вдосконалювалися логічні конструкції доведення та спростувань, поширилися нові види наукових дослідницьких праць. І хоча, функціонування наукової думки відбувалося в тісних межах релігійних заборон та вимог, теоретична спадщина Середньовіччя відіграла значну роль в подальшому становленню науки в цілому.
Середні віки не слід вважати кроком назад, як хочуть це показати прихильники теорії історичних змін суспільно-економічних формацій. Середні віки – це перша ступінь європейської цивілізації для тієї сукупності примітивних племен, що заселяла на той час терени Європейського материка. Саме поширення християнства спричинило їх перетворення з диких кочових орд на більш-менш цивілізовані соціальні утворення, а падіння Римської імперії надало можливість для вільного, самостійного розвитку.
Аналіз стану науки і освіти свідчить про те, що в Середні віки невпинно відбувався процес поступового духовного та культурного зростання країн Європи. Суспільство піклувалося не тільки про передачу певного обсягу знань новим поколінням, а й про подальший розвиток системи освіти. Безперечно, рівень науки та техніки нових держав континенту не був такий високий, як у античні часи, однак він постійно підвищувався і в кінцевому підсумку переріс рівень Римської імперії.
Дослідження культури середніх віків змушує замислитися над розв’язанням дилеми: що ж все-таки є більш цінним для людства: примітивний рівень науки і техніки (при цьому – шанування Бога і екологічна безпека) або переваги постіндустріальної цивілізації в поєднанні з безвір’ям та загрозою техногенної катастрофи.

Литература
Література
1. Абрамович С.Д., Тілло М. С., Чікарьова М.Ю. Культурологія: Навч. посібник. – К., Кондор, 2005. – 352с.
2. Бодак В. А. Релігія і культура: взаємодія та взаємовплив. – К., Коло, 2005. – 306с.
3. Бутенко Р.К. Церква та її роль в історії Західної Європи в епоху середньовіччя. – Черкаси : ВВ ЧНУ ім.Б.Хмельницького, 2007. – 112с.
4. Гайденко В. П., Смирнов Г. А. Западноевропейская наука в средние века. – М., Наука, 1989. – 352с.
5. Гіптерс З. В. Короткий культурологічний словник-довідник. – Л., ЛБІ НБУ, 2004. – 127с.
6. Гуревич Арон Я. Избранные труды: В 4. т. – М.; СПб., Университетская книга, 1999. – Т. 2 : Средневековый мир. – 560с.
7. Иллюстрированная энциклопедическая библиотека: Искусство Западной Европы; Англия. Франция / В. Бутромеев (ред.). – М., Современник, 1996. – 384с.
8. Реале Д, Антисери Д. Западная философия от истоков до наших дней. – СПб., Петрополис, 1997. – Т. 2 : Средневековье (От Библейского послания до Макиавелли). – 354с.
9. Тюрменко І. І., Буравченкова С. Б., Рудик П. А., Береговий С. І., Кобилянський Є. Е. Культурологія: теорія та історія культури: Навчальний посібник. – К., Центр навчальної літератури, 2005. – 368с.
10. Тюрменко І.І., Горбула О.Д. Культурологія: Навч. посібн. – К., ЦУЛ, 2004. – 352с.

Просмотр
ПросмотрПросмотреть с сайта...
Скачивание
СкачатьСкачать работу в архиве..
Рекомендуємо також переглянути наступні реферати та курсові роботи:
 • Освіта і наука ФРН
 • основи психологі та педагогіки
 • Контрольна основи психології та педагогіки
 • Особливості польської культури
 • Культура Польщі 9-16 ст.
 • Особливості польської культури
 • Культура Польщі 9-16 ст.
 • Українська культура в контексті Західно Європейське відродження
 • Освіта
 • Освіта
 • Сучасна наука як соціальний інститут.
Cгенерировано за 0.055848 секунд

Наша колекція рефератів містить понад 60 тис. учбових матеріалів! На сайті «Рефсмаркет» Ви можете скористатись системою пошуку готових робіт, або отримати допомогу з підготовки нового реферату практично з будь-якого предмету.

Нам вдячні мільйони студентів ВУЗів України, Росії та країн СНД. Ми не потребуємо зайвої реклами, наша репутація та популярність говорять за себе.

Замовити реферат

Оновлення

Реклама

Від партнерів