Меню

Реклама

TOP реферати

Від партнерів

Цікаве

загрузка...

Тема: «Медицина періоду рабовласництва» (ID:33033)

| Размер: 26 кб. | Объем: 20 стр. | Стоимость: бесплатно | Добавлена: 28.03.2010 | Код продавца: 0 |
СодержаниеВступ 3
1. МЕДИЦИНА СХІДНИХ ЦИВІЛІЗАЦІЙ 4
1.1. Медицина Китаю 4
1.2. Медицина Індії 5
2. МЕДИЦИНА ЄГИПТУ, ВАВИЛОНУ ТА АССИРІЇ 6
2.1. Медицина Єгипту. 6
2.2. Медицина Вавилону та Ассирії. 7
3. МЕДИЦИНА АНТИЧНОЇ ГРЕЦІЇ ТА РИМУ 8
3.1. Стародавня Греція 8
3.2. Медицина Риму 13
Висновки 19
Література 20


Вступ
Рабовласництво – епоха в історії людства, коли суспільство поділялося на два основних соціальних класу: рабовласники та раби. Засобом збагачення стає сама людина, яку більш сильна особистість завойовує, привласнює, перетворює у раба, якого змушує на себе працювати. Виникнення і подальший розвиток приватної власності вимагають захисту, що, в свою чергу, призводить до виникнення спеціального апарату: поліції, армії, суду, державних службовців. Виникає держава як апарат захисту існуючого ладу, яка за своєю основною ознакою (рабською працею як основним джерелом збагачення), отримує назву рабовласницької. Найбільшого розвитку рабовласницькі держави досягають в таких країнах, як Єгипет, Китай, Індія, Вавилон та Ассирія, Греція і Рим.
В історії цивілізації людства цей період характеризується також започаткуванням багатьох наук, які знайшли свій теоретичний розвиток та практичну реалізацію протягом наступних століть. Саме в епоху рабовласництва були закладені наукові основи сучасної медицини. Можна сказати, що саме рабовласницька епоха з її відповідними соціальними запитами та потребами стала вихідною точкою генезису сучасної медичної науки.
Дана робота присвячена розгляду появи та розвитку медицини в основних рабовласницьких державах того періоду.
Висновки
Таким чином, ми бачимо, що медицина вже в епоху рабовласництва досягла значних висот свого розвитку. Лікарі успішно справлялися з багатьма хворобами, проводили складні хірургічні операції. Відбулося виділення в медицині окремих галузей і напрямків: хірургії, терапії, фармакології, психотерапії, анестезії та ін.
Разом з тим характерною ознакою медичної науки того часу було поєднання природничих, фізіологічних основ лікування з ідеологічно-духовними нашаруваннями: різноманітними віруваннями, філософією і навіть забобонами. Разом з офіціальною лікарською практикою розвивалася і народна медицина. Значний вплив на медицину здійснювала релігія. В багатьох країнах стародавнього світу розвивалася, так звана храмова медицина, яка протиставляла себе матеріалістичним методам професійних лікарів.
Епоха рабовласництва, а, особливо, культура античних Греції та Риму здійснили вирішальний внесок в зародження та розвиток сучасної медицини, її теоретичних, методологічних підвалин та основ лікарської практики.

ЛитератураЛітература
1. Бабелюк В.Е. Медицина и оккультизм. – СПб., ОКСАРТ, 1998. – 200с.
2. Бадак А. Н., Войнич И. Е., Волчек Н. М., Воротникова О. А., Глобус А. История Древнего мира. Древний Восток: Индия, Китай, страны Юго-Восточной Азии. – Минск, Харвест, 1999. – 848с.
3. Большая медицинская энциклопедия. – М., АСТ , 2002. – 735 с.
4. Лисовый И.А., Ревяко К.А. Античный мир в терминах, именах и названиях: Словарь-справочник по истории и культуре Древней Греции и Рима. – Минск, Беларусь, 1997. – 253с.
5. Малая Л.Т., Коваленко В.Н., Каминский А.Г., Воронков Г.С. История медицины: Очерки. – К., Либідь, 2003. – 413с.
6. Малій О.В. Історія Стародавнього Світу: Посібник. – Львів, Кальварія, – Ч. 2: Стародавня Греція. Стародавній Рим. – 95с.
7. Сорокина Т.С.. История медицины: Учебник. – М., ПАИМС, 1994. – 384с.
8. Стародавній світ / Н.А. Коцюба (ред.). – К., Павлін, 2005. – 272с.
9. Ступак Ф. Я. Культура і медицина Індії. – К., 2001. – 52с.
10. Шегедин М.Б., Мудрик Н.О. Історія медицини та медсестринства: Підручник. – Тернопіль, Укрмедкнига, 2003. – 328с.
Просмотр
ПросмотрПросмотреть с сайта...
Скачивание
СкачатьСкачать работу в архиве..
Рекомендуємо також переглянути наступні реферати та курсові роботи:
  • Медицина періоду рабовласництва
  • Медицина і фармація Арабів
  • Андреаз Везалій
  • Економічний аналіз діяльності туристичного підприємства «Назва»
  • Господарство первісного суспільства
  • Господарські форми економіки стародавнього світу
  • Управління проектами в сфері медицини і фармації
  • Тенденції розвитку США 1999-2002 рр
  • Характеристика становлення та розвитку кримінально-виконавчої системи і законодавства України
  • Кава в житті людини з точки зору хімії і медицини
Cгенерировано за 0.059502 секунд

Наша колекція рефератів містить понад 60 тис. учбових матеріалів! На сайті «Рефсмаркет» Ви можете скористатись системою пошуку готових робіт, або отримати допомогу з підготовки нового реферату практично з будь-якого предмету.

Нам вдячні мільйони студентів ВУЗів України, Росії та країн СНД. Ми не потребуємо зайвої реклами, наша репутація та популярність говорять за себе.

Замовити реферат

Оновлення

Реклама

Від партнерів

загрузка...