Меню

Реклама

TOP реферати

Від партнерів

Цікаве

Тема: «Медицина періоду рабовласництва» (ID:33033)

| Размер: 26 кб. | Объем: 20 стр. | Стоимость: бесплатно | Добавлена: 28.03.2010 | Код продавца: 0 |
СодержаниеВступ 3
1. МЕДИЦИНА СХІДНИХ ЦИВІЛІЗАЦІЙ 4
1.1. Медицина Китаю 4
1.2. Медицина Індії 5
2. МЕДИЦИНА ЄГИПТУ, ВАВИЛОНУ ТА АССИРІЇ 6
2.1. Медицина Єгипту. 6
2.2. Медицина Вавилону та Ассирії. 7
3. МЕДИЦИНА АНТИЧНОЇ ГРЕЦІЇ ТА РИМУ 8
3.1. Стародавня Греція 8
3.2. Медицина Риму 13
Висновки 19
Література 20


Вступ
Рабовласництво – епоха в історії людства, коли суспільство поділялося на два основних соціальних класу: рабовласники та раби. Засобом збагачення стає сама людина, яку більш сильна особистість завойовує, привласнює, перетворює у раба, якого змушує на себе працювати. Виникнення і подальший розвиток приватної власності вимагають захисту, що, в свою чергу, призводить до виникнення спеціального апарату: поліції, армії, суду, державних службовців. Виникає держава як апарат захисту існуючого ладу, яка за своєю основною ознакою (рабською працею як основним джерелом збагачення), отримує назву рабовласницької. Найбільшого розвитку рабовласницькі держави досягають в таких країнах, як Єгипет, Китай, Індія, Вавилон та Ассирія, Греція і Рим.
В історії цивілізації людства цей період характеризується також започаткуванням багатьох наук, які знайшли свій теоретичний розвиток та практичну реалізацію протягом наступних століть. Саме в епоху рабовласництва були закладені наукові основи сучасної медицини. Можна сказати, що саме рабовласницька епоха з її відповідними соціальними запитами та потребами стала вихідною точкою генезису сучасної медичної науки.
Дана робота присвячена розгляду появи та розвитку медицини в основних рабовласницьких державах того періоду.
Висновки
Таким чином, ми бачимо, що медицина вже в епоху рабовласництва досягла значних висот свого розвитку. Лікарі успішно справлялися з багатьма хворобами, проводили складні хірургічні операції. Відбулося виділення в медицині окремих галузей і напрямків: хірургії, терапії, фармакології, психотерапії, анестезії та ін.
Разом з тим характерною ознакою медичної науки того часу було поєднання природничих, фізіологічних основ лікування з ідеологічно-духовними нашаруваннями: різноманітними віруваннями, філософією і навіть забобонами. Разом з офіціальною лікарською практикою розвивалася і народна медицина. Значний вплив на медицину здійснювала релігія. В багатьох країнах стародавнього світу розвивалася, так звана храмова медицина, яка протиставляла себе матеріалістичним методам професійних лікарів.
Епоха рабовласництва, а, особливо, культура античних Греції та Риму здійснили вирішальний внесок в зародження та розвиток сучасної медицини, її теоретичних, методологічних підвалин та основ лікарської практики.

ЛитератураЛітература
1. Бабелюк В.Е. Медицина и оккультизм. – СПб., ОКСАРТ, 1998. – 200с.
2. Бадак А. Н., Войнич И. Е., Волчек Н. М., Воротникова О. А., Глобус А. История Древнего мира. Древний Восток: Индия, Китай, страны Юго-Восточной Азии. – Минск, Харвест, 1999. – 848с.
3. Большая медицинская энциклопедия. – М., АСТ , 2002. – 735 с.
4. Лисовый И.А., Ревяко К.А. Античный мир в терминах, именах и названиях: Словарь-справочник по истории и культуре Древней Греции и Рима. – Минск, Беларусь, 1997. – 253с.
5. Малая Л.Т., Коваленко В.Н., Каминский А.Г., Воронков Г.С. История медицины: Очерки. – К., Либідь, 2003. – 413с.
6. Малій О.В. Історія Стародавнього Світу: Посібник. – Львів, Кальварія, – Ч. 2: Стародавня Греція. Стародавній Рим. – 95с.
7. Сорокина Т.С.. История медицины: Учебник. – М., ПАИМС, 1994. – 384с.
8. Стародавній світ / Н.А. Коцюба (ред.). – К., Павлін, 2005. – 272с.
9. Ступак Ф. Я. Культура і медицина Індії. – К., 2001. – 52с.
10. Шегедин М.Б., Мудрик Н.О. Історія медицини та медсестринства: Підручник. – Тернопіль, Укрмедкнига, 2003. – 328с.
Просмотр
ПросмотрПросмотреть с сайта...
Скачивание
СкачатьСкачать работу в архиве..
Рекомендуємо також переглянути наступні реферати та курсові роботи:
  • Медицина періоду рабовласництва
  • Медицина і фармація Арабів
  • Андреаз Везалій
  • Економічний аналіз діяльності туристичного підприємства «Назва»
  • Господарство первісного суспільства
  • Господарські форми економіки стародавнього світу
  • Управління проектами в сфері медицини і фармації
  • Тенденції розвитку США 1999-2002 рр
  • Характеристика становлення та розвитку кримінально-виконавчої системи і законодавства України
  • Кава в житті людини з точки зору хімії і медицини
Cгенерировано за 0.024404 секунд

Наша колекція рефератів містить понад 60 тис. учбових матеріалів! На сайті «Рефсмаркет» Ви можете скористатись системою пошуку готових робіт, або отримати допомогу з підготовки нового реферату практично з будь-якого предмету.

Нам вдячні мільйони студентів ВУЗів України, Росії та країн СНД. Ми не потребуємо зайвої реклами, наша репутація та популярність говорять за себе.

Замовити реферат

Оновлення

Реклама

Від партнерів