Меню

Реклама

TOP реферати

Від партнерів

Цікаве

Тема: «Художнє життя суспільства» (ID:33025)

| Размер: 22 кб. | Объем: 15 стр. | Стоимость: бесплатно | Добавлена: 28.03.2010 | Код продавца: 0 |
СодержаниеВступ 3
1. ФОРМИ ОРГАНІЗАЦІЇ КУЛЬТУРНОГО І ХУДОЖНЬОГО ЖИТТЯ 4
2. ПОЛІТИКА В ГАЛУЗІ КУЛЬТУРИ І МИСТЕЦТВА 8
Висновки 14
Література 15
Вступ
Мистецтво твориться не тільки художниками, а всіма тими умовами, які сприяють або, навпаки, заважають розквітові талантів, стимулюють пошук нового або жорстко охороняють традиції, високо цінують талант або, навпаки, є незацікавленими у проявах особистості. Деякі мистецтва залежать від розквіту матеріальних засобів, без яких неможливе створення творів. Значну роль відіграють художні традиції країни, наявність художньої школи, яка плекається діяльністю багатьох поколінь майстрів. І, нарешті, успіх багатьох новацій залежить від рівня художньої підготовки і естетичних потреб публіки, без участі якої не відбуваються значущі події художнього життя.
Художнє життя сучасного суспільства має і свою організацію, що передбачає професійну підготовку, форми створення художнього виробництва, відповідні інститути, які забезпечують доведення його до публіки, суспільну оцінку художніх творів, використання засобів інформації, завдяки яким відбувається поширення знань про події художнього життя. В цьому плані можна вести також мову про існування відповідних соціально-політичних і навіть економічних умов, без аналізу яких неможливе розуміння багатьох процесів, які визначають характер, тенденції, пошуки і зміни форм сучасного мистецтва.

Висновки
Художнє життя суспільства є конкретним відображенням його культури. Воно нероздільно від соціуму та відображає потенціал реалізації людьми своїх творчих здібностей. Художнє життя пов’язано з всіма соціальними змінами, що відбуваються у суспільстві, а особливо – з економічними, політичними процесами, від яких залежить його розвиток та підтримка на державному рівні.
Художнє життя суспільства умовно можна розділити на два великих напрямки або течії – професійне (елітне) мистецтво, та народне (самодіяльне). Всі вони знаходять своє відображення в відповідних формах організації, завдяки яким митці або творчі працівники можуть реально реалізувати свій потенціал в умовах конкретного суспільства. Для професійного мистецтва найбільш характерним є така форма організації як творча спілка (союз або об'єднання). Для народного мистецтва – головною формою організації виступає самодіяльний колектив.
Держава піклується про розвиток культури і мистецтва в країні. Вона організовує підготовку професійних кадрів в області культури, забезпечує вільний розвиток всіх його галузей, створює умови для творчої роботи. Ефективність діяльності держави в культурні сфері визначається її відповідною культурною політикою. Політика сучасної України спрямована реалізацію суверенних прав України у сфері культури, відродження і розвиток культури української нації та культур національних меншин, які проживають на території України, забезпечення свободи творчості, вільного розвитку культурно-мистецьких процесів, професійної та самодіяльної художньої творчості.


Литература
Література
1. Конституція України (Нова редакція). Закон України від 08.12.2004 N 2222-IV (2222-15).
2. Основи законодавства України про культуру . Постанова ВР N 2141-XII від 14.02.92.
3. Про затвердження Положення про Міністерство культури і туризму України. Постанова Кабінету Міністрів України від 8 листопада 2006 р. N 1566.
4. Про професійних творчих працівників та творчі спілки. Закон України від 7 жовтня 1997 року N 554/97-ВР.
5. Естетика: словник найбільш уживаних термінів. – Х. : ХДАК, 2005. – 91с.
6. Левчук Л.Т., Кучерюк Д.Ю., Панченко В.І. Естетика: Підручник. – К.: Вища школа, 1997, 2000. – 398с.
7. Нікітін В., Кузьменко М., Кузьменко О. Культурна політика в Україні: гуманітарна безпека, мова, освіта / Міжнародний центр перспективних досліджень. – К. : Оптіма, 2007. — 88с.
8. Перов Ю. В. Художественная жизнь общества как объект социологии искусства. – Л., 1980. – С. 44.
9. Фохт-Бабушкин Ю.У. Художественная культура: Проблемы изучения и управления. – М.: Наука, 1986. – 236 с.
Просмотр
ПросмотрПросмотреть с сайта...
Скачивание
СкачатьСкачать работу в архиве..
Рекомендуємо також переглянути наступні реферати та курсові роботи:
  • Громадянське суспільство і політичне життя
  • ВЛАДА ТА УПРАВЛІННЯ: ЇХ СПІВВІДНОШЕННЯ І ЗВ’ЯЗОК
  • Опозиція та її роль в політичному житті суспільства
  • Опозиція та її роль в політичному житті
  • Розвиток суспільства як історія змін в економічній, соціальній, політичній, духовній та інших сферах життя суспільства
  • Людське суспільство та середовище його існування
  • Рівень життя населення України та механізм його підвищення в умовах трансформаційних перетворень
  • Людина в демократичному суспільстві
  • Проблема становлення громадянського суспільства та правової держави в Україні
  • Розвиток особистого страхування в Україні
Cгенерировано за 0.057670 секунд

Наша колекція рефератів містить понад 60 тис. учбових матеріалів! На сайті «Рефсмаркет» Ви можете скористатись системою пошуку готових робіт, або отримати допомогу з підготовки нового реферату практично з будь-якого предмету.

Нам вдячні мільйони студентів ВУЗів України, Росії та країн СНД. Ми не потребуємо зайвої реклами, наша репутація та популярність говорять за себе.

Замовити реферат

Оновлення

Реклама

Від партнерів