Меню

Реклама

TOP реферати

Від партнерів

Цікаве

Тема: «Гіпноз – реальність чи вимисел?» (ID:33017)

| Размер: 17 кб. | Объем: 11 стр. | Стоимость: бесплатно | Добавлена: 28.03.2010 | Код продавца: 0 |
СодержаниеВступ 3
1. Витоки та передумови вивчення гіпнотичних явищ 4
2. Вклад Зиґмунда Фрейда в розвиток гіпнозу 7
3. Фізіологічні основи гіпнозу 9
4. Противники гіпнозу 11
Висновки 12
Література 13

Вступ
Дивні зцілення, віщуни на будь-який смак, телесеанси психотерапії, масове захоплення екстрасенсами, передача думок на відстань і передача біоенергії, чаклунство, спілкування з інопланетянами – все це заповнило наше сьогодення. Правдиве і справжнє наукове слово про ці явища має неоціниме значення. Знайомство з багатством ідей, фактів, спостережень різних авторів в цій складній області зараз є як ніколи необхідним. Воно допомагає розібратися в проблемах, пов'язаних з гіпнозом.
Наявність такого неординарного явища як гіпноз в цілому не викликає ні в кого сумніву. Напевно, немає такої людини, яка б не чула слова "гіпноз", "гіпнотизер" або "гіпнотизування". Разом з тим, слід визнати те, що не кожна людина, яка знає про гіпноз, практично стикалася з цим явищем "віч на віч". Безперечно, можна вірити багатьом історіям і фактам, які описуються в книжках, але перевірити їх, як правило, немає можливості. Поруч з розповідями про гіпнотизування людей та використання гіпнозу в наукових, медичних цілях, виникають і протилежні теорії.

Висновки
Гіпноз – це цілком реальне явище. Він не може бути вимислом вже тому, що давно використовується в науковій, медичній, політичній практиці і навіть повсякденному житті. Механізми навіювання, що діють під час гіпнозу, є достатньо зрозумілими та такими, які можна пояснити з точки зору сучасних наукових теорій. Особливість нервової системи людини спонукає розвитку процесів гальмування в корі головного мозку, що є необхідною умовою гіпнотичного стану.
Інша справа, яка підлягає сумніву в теорії гіпнозу, – це, наскільки людина є керованою в такому стані. Практика індійських йог показала, що, можливості індивіда під час самонавіювання є достатньо високими, але, чи зможе людина в гіпнотичному стані, наприклад, піти на смерть, завдяки маніпулюванню іншого суб’єкта, в цілому, уявляється спірним.
Існує категорія людей, яким в силу своїх фізіологічних особливостей важко уявити наявність такого феномену як гіпноз – вони нездатні до навіювання. Саме від цієї категорії людей можна очікувати скептичних висловлювань на адресу гіпнозу як методу маніпулювання.
Литература

Література
1. Бехтерев В.М. Гипноз. – Донецк, Сталкер, 1999. – 382с.
2. Гордеев М.Н. Классический и эриксоновский гипноз: Практ. Руководство. – М., Издательство Института Психотерапии, 2001. – 233с.
3. Горин С.А. А вы пробовали гипноз?: Практ. руководство по применению гипнотических психотехник в бизнесе и медицине, рекламе и пропаганде, торговле и повседневной жизни. – СПб., Лань, 1995. – 208с.
4. Гримак. Л.П. Резервы человеческой психики. – М., Политиздат. – 286с.
5. Звоников М.Д. Лечебный гипноз в практической медицине. – Житомир, 2004. – 271с.
6. Кондрашов В. Всё о гипнозе. Ростов-на-Дону, Норма, 1998. – 352с.
7. Крысько В.Г. Социльная психология: словарь-справочник. – Минск, Харвест, 2001. – 688с.
8. Мышляев С.Ю. Гипноз. – М., Медицинская книга, 1999. – 270с.
9. Нємов Р.С. Психологія: загальні основи психології. Книга 1. – Рівне, Вертекс, 2002. – 576 с.
10. Фрейд Зигмунд. Избранное. – М., Московский рабочий, 1990. – Кн. 1. – 160с.
Просмотр
ПросмотрПросмотреть с сайта...
Скачивание
СкачатьСкачать работу в архиве..
Рекомендуємо також переглянути наступні реферати та курсові роботи:
  • СОН, ЙОГО ВИДИ ТА ФОРМИ. ТЕОРІЇ СНУ
  • ПСИХОЛОГІЯ ТА ПЕДАГОГІКА
  • Контрольна з політології
  • Особливості техногенної цивілізації.Глобальні проблеми людства.Інформаційне суспільство
  • Огляд методів психологічної роботи з особами ендокринної патології
  • Змагальність кримінального процесу
  • Депресії та роль психотерапевта у вирішенні цієї проблеми
  • Інформаційне-технічне суспільство і тенденції його розвитку
  • Філософія – к.р. 1. Проблемне існування в філософії Берклі 2. Природне та суспільне в людині
  • Теорія і пізнання Е.Канта
Cгенерировано за 0.069165 секунд

Наша колекція рефератів містить понад 60 тис. учбових матеріалів! На сайті «Рефсмаркет» Ви можете скористатись системою пошуку готових робіт, або отримати допомогу з підготовки нового реферату практично з будь-якого предмету.

Нам вдячні мільйони студентів ВУЗів України, Росії та країн СНД. Ми не потребуємо зайвої реклами, наша репутація та популярність говорять за себе.

Замовити реферат

Оновлення

Реклама

Від партнерів