Меню

Реклама

TOP реферати

Від партнерів

Цікаве

Тема: «Форми захисту і збереження інформаційних ресурсів суспільства» (ID:33009)

| Размер: 22 кб. | Объем: 19 стр. | Стоимость: бесплатно | Добавлена: 28.03.2010 | Код продавца: 0 |
СодержаниеВступ 3
1. Збереження та захист інформаційних ресурсів. Форми збереження інформації. 4
2. Правова форма захисту інформації. 8
3. Організаційно-технічні форми захисту інформації. Страхова форма. 13
Висновки 18
Література 19
Вступ
Людство вступає в інформаційну еру. Багато країн вже сьогодні є такими, що підпадають під визначення поняття „інформаційне суспільство”, яке пов’язане з всеохоплюючим впливом в них інформаційних технологій, використання інформаційних засобів для керування суспільними процесами. Безперечно, інформаційні інновації значно полегшують життя людей, допомагаючи їм більш ефективно збирати, зберігати, обробляти та поширювати інформацію. Однак, разом з тим постають інші проблеми, яких не було в „доінформаційних” суспільствах.
В першу чергу, це стосується захисту інформації. Від нього сьогодні залежить безпека та благополуччя не тільки окремої фірми, підприємства, а й суспільства в цілому. Все частіш стають відомі випадки, коли інформація використовується на шкоду людям, проти їх репутації, гідності, а масштабах держави – всупереч національним інтересам та безпеці. Розуміння цього вимагає більш поглибленого вивчення питань, які пов’язанні з захистом та збереженням інформації. В даній роботі будуть висвітленні питання практиці використання інформаційних ресурсів їх різних форм захисту та збереження.
Висновки
Захист і збереження інформації в умовах становлення інформаційного суспільства становляться життєво важливими видами діяльності людей. Це обумовлюється тим значенням, що стали мати інформаційні ресурси в функціонуванні та розвитку соціальних інститутів. Спотворення, перекручення або втрата інформації може призвести до великих шкідливих наслідків в будь-якій області діяльності людських спільнот. Якщо збереження інформаційних ресурсів розглядається як можливість її технічної фіксації для подальшого використання, то захист інформації передбачає заходи з попередження її навмисного або природного псування.
Розвиток сучасної техніки призвів до виникнення нових технічних форм збереження інформації. Поява оптичних накопичувачів або магнітних накопичувачів підвищеної місткості сприяє можливості збереження величезних обсягів інформації. Крім того, продовжує зберігати своє значення традиційні форми збереження інформації – письмова (друкована) і усна (пам’ять людей).
Захист інформації сьогодні характеризується активізацією роботи з попередження навмисного спотворення інформації, несанкціонованого використання інформаційних ресурсів. Основними формами захисту інформації є правова, організаційно-технічна і страхова.
Система заходів з захисту інформації потребує комплексного підходу до вирішення питань захисту та включає в себе спільне застосування технічних, правових і організаційних мір захисту. Без розуміння правових питань, навіть застосовуючи найдосконаліші технічні засоби, неможливо розв’язати проблему захисту інформації.

Литература
Література
1. Про інформацію. Закон України N 2657-XII від 02.10.1992. – Відомості Верховної Ради (ВВР), 1992, № 48, ст. 650.
2. Про основи національної безпеки України. Закон України № 964-IV вiд 19.06.2003. – Відомості Верховної Ради (ВВР), 2003, N 39, ст.351.
3. Браіловський М.М., Головань С.М., Домарєв В.В., Коженевський С.Р., Хорошко В.О. Технічний захист інформації на об`єктах інформаційної діяльності: Підручник. – К., ДУІКП, 2007. – 178с.
4. Веревченко А.П., Горчаков В.В., Иванов И.В., Голодова О.В. Информационные ресурсы для принятия решений. –М., Академический Проект, 2002. – 560с.
5. Вертузаєв М.С., Юрченко О.М. Захист інформації в комп'ютерних системах від несанкціонованого доступу: Навч. посібник. – К., Видавництво Європейського університету, 2001. – 322с.
6. Горбенко І.Д., Гріненко Т.О. Захист інформації в інформаційно-телекомунікаційних системах: Навч. посібник. – Харків, ХНУРЕ, 2004. – 368с.
7. Домарев В.В. Защита информации и безопасность компьютерных систем. – К., ДиаСофт, 1999. – 477с.
8. Коваленко М.М. Комп'ютерні віруси і захист інформації: Навч. посібник. –К., Наукова думка, 1999. – 268с.
9. Короткий тлумачний словник з інформатики та інформаційних систем для економістів / Київський національний економічний ун-т / Л. Козловська (уклад.). – К., КНЕУ, 2004. – 58с.
10. Маракова І.І., Рибак А.І, Ямпольський Ю.С. Захист інформації. Криптографічні методи: Підручник. – Одеса., ДІРЕК, 2001. – 164с.
11. Спеціалізований словник економічних термінів: Банківська справа. Контроль і ревізія. Судова бухгалтерія. Реклама. Менеджмент. Захист інформації. Економічна безпека. Маркетинг. – Львів, УАД, 2006. – 130с.
Просмотр
ПросмотрПросмотреть с сайта...
Скачивание
СкачатьСкачать работу в архиве..
Рекомендуємо також переглянути наступні реферати та курсові роботи:
  • Інформаційні ресурси України: проблеми формування та розвитку
  • Інформаційні ресурси суспільства: класифікація, формування, захист, надання доступу
  • Правове регулювання доступу до інформації, її отримання та використання
  • Первинні та вторинні інформаційні ресурси
  • Преспективи розвитку інформаційних технологій
  • Поняття інформаційних систем та інформаційних ресурсів
  • Поняття інформаційних систем та інформаційних ресурсів
  • Електронні інформаційні ресурси: загальна характеристика
  • Теорії інформації
  • Аналіз і шляхи підвищення економічної ефективності використання земельних ресурсів в ТОВ “Лан” Первомайського району Миколаївської області
Cгенерировано за 0.039038 секунд

Наша колекція рефератів містить понад 60 тис. учбових матеріалів! На сайті «Рефсмаркет» Ви можете скористатись системою пошуку готових робіт, або отримати допомогу з підготовки нового реферату практично з будь-якого предмету.

Нам вдячні мільйони студентів ВУЗів України, Росії та країн СНД. Ми не потребуємо зайвої реклами, наша репутація та популярність говорять за себе.

Замовити реферат

Оновлення

Реклама

Від партнерів