Меню

Реклама

TOP реферати

Від партнерів

Цікаве

Тема: «Соціальне прогнозування в управлінні, його сутність, функції, види, методи» (ID:33006)

| Размер: 32 кб. | Объем: 29 стр. | Стоимость: бесплатно | Добавлена: 28.03.2010 | Код продавца: 0 |
СодержаниеВступ 3
1. Сутність соціального прогнозування в сфері управління та його функції. 4
2. Види та методи соціального прогнозування в управлінні. 13
2.1. Експертне прогнозування. 18
2.2. Пошукове прогнозування. 22
2.3. Нормативне прогнозування. 23
2.4. Метод сценаріїв. 25
Висновки 28
Література 29
Вступ
Ще в сиву давнину люди намагалися підняти завісу над майбутнім, передбачити власну долю і подальший хід подій у своєму житті, прагнули заздалегідь підготуватись до зустрічі з майбутнім, більше того, вплинути на нього. У сучасну добу проблема прогнозування явищ і подій, передбачення соціальних наслідків прийнятих рішень набуває особливого характеру в контексті нових глобальних проблем: "суспільство і катастрофа", "суспільство і його дестабілізація", що безпосередньо зачіпає основи існування сучасного суспільства. І центральний вузол цієї нової глобальної проблеми "суспільство – катастрофа" в діалектиці непередбаченого.
Актуальність проблеми прогнозування в наш час зумовлена тим, що ускладнились процеси розвитку суспільного життя в умовах бурхливого розвитку науки і техніки, значно розширились обсяг і масштаби прогностичної діяльності, кількісна і якісна багатоманітність об'єктів прогнозування. Крім того, зросла соціальна, економічна, екологічна, інформаційна цінність прогнозів. Ставши надбанням суб'єктів управління і планування, прогнози активно впливають на сьогодення, допомагають запобігати або зводити до мінімуму небажані наслідки розвитку тих чи інших процесів у майбутньому. Тому, відзначаючи важливу роль прогнозування, дана робота присвячена питанням соціального прогнозування як чинника ефективності управління. Через складність, багатогранність цієї проблеми зупинимося тільки на деяких, найбільш важливих її аспектах: сутності, функціях, видах та методах такого прогнозування.

Висновки
Прогнозування в соціальній сфері та управлінні, поряд з плануванням, програмуванням, проектуванням, є формою конкретизації наукового передбачення; воно не допускає директивного вирішення проблем сучасного і майбутнього. Прогностичний підхід ставить завдання: виявити можливі або бажані варіанти розвитку об'єкта для наступної оптимізації планів, програм, проектів. Ефективність функціонування суспільних систем значною мірою визначається наявністю надійного соціального прогнозу, тобто визначення можливих станів об’єкта управління в майбутньому на основі тенденції його розвитку в минулому і тепер. Такий прогноз характеризує найбільш імовірний стан соціального об’єкта у разі збереження існуючих тенденцій.
Соціальні прогнози в управлінні можуть бути оперативними, коротко- та довготерміновими. Найбільш часто використовуються в соціальному прогнозуванні методи екстраполяції, експертизи, моделювання. Соціальне прогнозування здійснюється на трьох рівнях. Найвищий масштабний рівень – це суспільство в цілому, середній – певна територіальна спільність чи регіон і нижчий – окремий колектив. В управлінні прогнози набувають значення тільки в випадку своєї надійності, вірогідності. Такі прогнози є основою прийняття управлінських рішень в усіх сферах суспільного життя.
Прогнозування є однією з основних ланок управлінського процесу. Якщо ми не можемо уявити собі очікуваний хід розвитку події, тобто не можемо спрогнозувати цю подію, ми не зуміємо ефективно ухвалювати управлінські рішення і оптимізувати роботу підприємства. Під прогнозуванням в управлінні слід також розуміти науковий спосіб виявлення стану і вірогідних шляхів розвитку організації, і через те, що головною метою такого прогнозу є передбачення її розвитку, такий прогноз завжди можна вважати соціальним.


Литература
Література
1. Гаєць В.М., Клебанова Т.С., Черняк О.І., Іванов В.В., Дубровіна Н.А. Моделі і методи соціально-економічного прогнозування: Підручник. – Харків, ВД "Інжек", 2005. – 396с.
2. Грабовецький Б. Є. Економічне прогнозування і планування: Навч. посібник. – К., Центр навчальної. літератури, 2003. –188 c.
3. Дідківська Л.І., Головко Л.С. Державне регулювання економіки: Навч. посібник. – К., Знання-Прес, 2000. – 209с.
4. Дойл П. Менеджмент: стратегия и тактика. – СПб., Питер, 1999. – 560 с.
5. Кузьменко В.Л., Романчук О.К. На порозі надцивілізації. Системний аналіз актуальних проблем сучасності. Соціальне прогнозування та футурологія. – Львів, Універсум, 2001. – 152с.
6. Литвак Б.Г. Управленческие решения: Учебник. – М., Тандем, 1998. – 248с.
7. Димитрова Л.М. Соціологія управління та організацій: Навч. посібник. – К., Політехніка НТТУ "КПІ", 2005. – 156с.
8. Люкшинов А.Н. Стратегический менеджмент: Учебное пособие. – М., ЮНИТИ - ДАНА, 2000. – 375 с.
9. Мороз О.Г. Україна: шляхи вдосконалення держави: Спроба соціального прогнозування / Товариство Універсуму. – Львів, Універсум, 1998. – 92с.
10. Перехідна економіка: підручник / В.М.Гаєць, Є.Г.Паченко, Е.М.Лібанова. – К., Вища школа, 2003. – 591 с.
11. Томіловський О.О. Методи прогнозування і прийняття рішень в управлінні підприємством з сезонним характером виробництва: Автореферат дисертації / Одеський економічний університет. – Одеса, 1995. – 19 с.
12. Шершньова 3. Є., Оборська С. В. Стратегічне управління: Навч. посібник. – К., КНЕУ, 1999. – 384с.
13. Якість життя в Україні: час жити і час виживати: Матеріали круглого столу, проведеного Центром Соціального Прогнозування. – К., Центр Соціального Прогнозування, 2003. – 111с.
Просмотр
ПросмотрПросмотреть с сайта...
Скачивание
СкачатьСкачать работу в архиве..
Рекомендуємо також переглянути наступні реферати та курсові роботи:
 • Соціологія управління
 • адміністративна система України
 • Прогнозування попиту в маркетингових дослідженнях
 • Прогнозування економічного розвитку в системі державного регулювання економіки.
 • Методи прогнозування
 • Стратегічне управління підприємством: планування, прогнозування
 • Моделі макроекономічного прогнозування
 • Організація стратегічного планування в міжнародній фірмі
 • Характеристика основних функцій управління
 • Контроль і нагляд в державному управлінні
 • Організація бюджетного планування та прогнозування
Cгенерировано за 0.083781 секунд

Наша колекція рефератів містить понад 60 тис. учбових матеріалів! На сайті «Рефсмаркет» Ви можете скористатись системою пошуку готових робіт, або отримати допомогу з підготовки нового реферату практично з будь-якого предмету.

Нам вдячні мільйони студентів ВУЗів України, Росії та країн СНД. Ми не потребуємо зайвої реклами, наша репутація та популярність говорять за себе.

Замовити реферат

Оновлення

Реклама

Від партнерів