Меню

Реклама

TOP реферати

Від партнерів

Цікаве

Тема: «СОЦІАЛЬНА СТРУКТУРА СУСПІЛЬСТВА ТА ЇЇ ЕЛЕМЕНТИ» (ID:32994)

Просмотр временно не доступен
| Размер: 17 кб. | Объем: 15 стр. | Стоимость: 1 СМС | Добавлена: 28.03.2010 | Код продавца: 0 |
СодержаниеВступ 3
1. ВИЗНАЧЕННЯ ТЕРМІНУ “СОЦІАЛЬНА СТРУКТУРА СУСПІЛЬСТВА” В СОЦІОЛОГІЇ 4
2. СОЦІАЛЬНА ГРУПА – ОСНОВНИЙ ЕЛЕМЕНТ СОЦІОГРУПОВОЇ СТРУКТУРИ СУСПІЛЬСТВА 5
3. СИСТЕМНО-ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ АСПЕКТ СОЦІАЛЬНОЇ СТРУКТУРИ СУСПІЛЬСТВА 8
4. СТРАТИФІКАЦІЙНА ТЕОРІЯ СОЦІАЛЬНОЇ СТРУКТУРИ СУСПІЛЬСТВА 10
Висновки 13
Література 14

Вступ

Суспільство – є одним з центральних понять соціології, яка зародилася та розвинулася саме як наука для дослідження людських спільнот. Практична цінність такого дослідження зрозуміла: не просто знати елементи суспільства, а й зрозуміти закони його розвитку, за допомогою яких навчитися впливати на нього з метою покращення суспільного життя, яке, як показує історичний досвід, ще ніколи не було бездоганним, або таким, яке влаштовувало б самих людей. Мало того, що науковці намагаються дослідити і вивчити суспільство, вони прагнуть опанувати механізмами впливу на нього з метою покращення та вдосконалення людських спільнот, а у першу чергу, я вважаю, – таких соціальних утворень як держава, яка відповідно до свого призначення має численні функції та обов’язки перед своїми громадянами.
Ще з часів Давньої Греції філософи робили спроби пояснити, що таке суспільство та обгрунтувати його розподіл на певні верстви та класи, які на той час були дуже помітними у суспільному житті. Давньогрецьки мислітелі не прагнули змінити світ, вони вважали, що вся існуюча об’єктивна реальність дана богами, але зрозуміти логіку існування людських спільнот вони хотіли і для цього аналізували класовий та майновий устрій сучасних їм суспільств, зробили перші приклади визначення структури рабовласницького суспільства. Подібна практика продовжувалася і на протязі наступних століть, і крім опису того чи іншого суспільного утворення та закликів до революційого перетворення світу людей, вона не йшла.
Упритул проблемами визначення структури суспільства розпочали займатися соціологи, коли з початку ХІХ століття соціологія стала окремою галуззю наукових знань про суспільство. Центральною проблемою соціології як раз і став аналіз соціальної структури суспільства.
Дана робота присвячена проблемі визначення соціальної структури суспільства з точки зору сучасної соціології.
Висновки

1. Суспільство визначається як надскладна, високоабстрактна категорія. Соціальна структура суспільства також є комплексним, багатовимірним утворенням. Звідси витікає проблема визначення такої структури, про складність чого свідчать різні підходи вчених щодо принципів означення структури суспільства. В цієї роботі акцентувалася увага на соціогруповому, системно-організаційному та стратифікаційному підходах.
2. Об’єднують ці підходи визнання різними соціологами важливості наявності у структурі суспільства певних соціальних утворень, які називаються соціальними групами. Дослідження соціальних груп, їх мобільності у соціальному часі і просторі повинно привести до вирішення основної проблеми соціології – виявлення закономірностей соціального розвитку людства.
3. Суспільство як соціальний феномен піддається розчленуванню на складові, відповідно до яких будується її структура, але, як показують праці різних соціологів, ще немає єдиного, загальновизнанного підхода у визначенні соціальної структури суспільства.
4. Заслуговує уваги принцип розгляду суспільства як соціальної системи, в якому її складові елементи утворюють між собою зв’язки, залежності і взаємозалежності. Основними елементами при цьому виступають люди, їх взаємовідносини, соціальні інститути, соціальні організації, соціальні групи, спільноти, норми, цінності.
5. Як історичний феномен, соціальна структура суспільства перебуває в постійному розвитку. Його динаміка залежить насамперед від соціальної мобільності елементів соціальної структури.
6. Розгляд соціальної структури суспільства в контексті стратифікації найбільш підходить при дослідженні перехідних періодів у розвитку суспільства, частковим прикладом якого є сучасне українське суспільство.


ЛитератураЛітература

1. Андрушенко В.П., Михальченко М.І. Сучасна соціальна філософія. Курс лекцій – К., Генеза, 1993.– 465 с.
2. Гавриленко І.М. Соціологія. Кн.1. Соціальна статика – К., Видавничий центр «Киівський університет”, 2000. – 336 с.
3. Гидденс Э. Стратификация и классовая структура. // Социологические исследования. 1992. N9. – 29 с.
4. Дюркгейм Э. Социология. Ее предмет, метод, предназначение. – М., Наука, 1987. – 275 с.
5. Соціологія: короткий енциклопедичний словник. (уклад. В.І..Волович та ін.) – К., Український центр духовної культури, 1998. – 377 с.
6. Соціологія: Підручник (за ред.В.Г.Городяненка) – К., Видавничий центр «Академія», 2002. – 356 с.
7. Смелзер Н. Соціологія. – М., Феникс,1994. – 459 с.
8. Сорокін П. Человек, цивилизация, общество. — М., Изд. полит. литературы, 1992. – 234 с.
9. Черниш Н. Соціологія. Курс лекцій. – Львів, Кальварія, 1996.– 302 с.
10. Щепанський Я. Элементарные понятия социологии. – М., Прогресс, 1969. – 299 с.
11. Якуба О.О. Соціологія. Навчальний посібник для студентів. – Харків, Константа, 1996. – 245 с.

Просмотр
Просмотр временно не доступен
Скачивание
Рекомендуємо також переглянути наступні реферати та курсові роботи:
Cгенерировано за 0.014883 секунд

Наша колекція рефератів містить понад 60 тис. учбових матеріалів! На сайті «Рефсмаркет» Ви можете скористатись системою пошуку готових робіт, або отримати допомогу з підготовки нового реферату практично з будь-якого предмету.

Нам вдячні мільйони студентів ВУЗів України, Росії та країн СНД. Ми не потребуємо зайвої реклами, наша репутація та популярність говорять за себе.

Замовити реферат

Оновлення

Реклама

Від партнерів