Меню

Реклама

TOP реферати

Від партнерів

Цікаве

Тема: «Система соціологічного знання: сутність структурних елементів та їх взаємозв'язок» (ID:32991)

| Размер: 26 кб. | Объем: 18 стр. | Стоимость: бесплатно | Добавлена: 28.03.2010 | Код продавца: 0 |
СодержаниеЗміст 2
Вступ 3
1. ТРИРІВНЕВА СТРУКТУРА СОЦІОЛОГІЇ 4
2. ДВОРІВНЕВА СТРУКТУРА СОЦІОЛОГІЧНОГО ЗНАННЯ 6
Висновки 6
Література 6Вступ
Вивчаючи соціологію ми краще розуміємо, як організовано суспільство, хто має владу, які переконання спрямовують нашу поведінку та як наше суспільство прийшло до того, чим воно є зараз. Поява соціології як науки була викликана великою суспільною потребою обґрунтувати та пояснити явища соціальної дійсності, надати логічні пояснення тим подіям, що відбуваються у суспільстві, спрогнозувати його розвиток, розробити дієві рекомендації з покращення суспільного життя.
На час виникнення соціології – початок ХІХ ст. – у людства накопичилося чимало проблем. Революційні події розбурхували Європу, життя характеризувалося нестабільністю та конфліктністю. Не менш масштабними вони є й зараз – у ХХІ столітті. Соціологія з самого свого початку стала для людей одним із знарядь покращення та гармонізації суспільного життя. Однак, отримавши можливість отримання "позитивного" знання, соціологи не дійшли одностайності у способах його добування. Соціальна сфера через свою багатофакторність, неоднозначність та суперечливість неодноразово ставила науковців в тупик, а соціологія опинялася у кризисному стані. Пошуки та проблеми соціології відображає структура соціологічного знання, котра на сьогоднішній день знаходиться, можна мовити, у стадії "доопрацювання". Науковці вкладають різний зміст та принципи в дослідження соціальної реальності, намагаючись узгодити між собою різні точки зору, відповідно до цього виникли різні підходи до визначення структури соціології.

Висновки
Наявність декількох підходів до визначення структури соціологічного знання підтверджує проблематичність і важкість дослідження соціальної сфери. З одного боку, це обумовлено складністю як об’єкта, так і предмета даної науки. З іншого боку, на формування структури соціології вплинули особливості її виникнення і розвитку, коли вона проходила шлях "спроб і помилок", переключаюсь з розробки загальносоціологічної теорії на вдосконалення конкретних емпіричних досліджень, а потім знов підіймалася до створення нових концепцій розвитку суспільства в цілому і порізнених його сфер зокрема.
Трирівнева структура свідчить про те, що в будь-якій науці, є важливим поєднання теорії і практики. Для розвитку наукових знань в певній галузі слід теорію підкріплювати емпіричними дослідженнями, без яких ці знання будуть ненауковими. Методологічні (теоретичні) засади, в свою чергу, забезпечують основу емпіричних досліджень, вони грають роль вихідної позиції, яка необхідна для вирішення стратегічних проблем в соціологічній практиці. Теорії середнього рівня беруть для себе і "зброю" загальної теорії, і методологію конкретних досліджень, однак вони мають набагато вищий рівень узагальнення соціальної реальності, ніж при окремому емпіричному дослідженні, і разом з тим – не претендують до виявлення закономірності розвитку суспільства в цілому.
Макросоціологічний і мікросоціологічний підходи дворівневої структури по-своєму оцінюють суспільство. Вони вказують на те, що його основою є люди, а вони як у своїй масі, так і на рівні окремого індивіда, є не менш складним об’єктом дослідження. Розглядаючи суспільство як систему, прихильники цієї структурної побудови соціології, стверджують, що одночасно дослідити і частку, і ціле неможливо, тому необхідно вивчати соціальну реальність на різних рівнях, які, взаємодіючи між собою, надають один одному підтвердження правильності того чи іншого методу пізнання суспільних явищ.

Литература
Література
1. Барвінський А.О. Соціологія: курс лекцій. – К., Центр навчальної літератури, 2005. – 328с.
2. Лукашевич М.П., Туленков М.В.. Соціологія. Базовий курс. – К. : Каравела, 2006. – 312с.
3. Лукашевич М.П., Туленков М.В. Спеціальні та галузеві соціологічні теорії: навчальний посібник. – К., МАУП, 1999. – 344 с.
4. Маковецький А. М. Західна соціологія та її найважливіші напрями і школи. – Чернівці : Рута, 2003. – 58с.
5. Ручка А.О., Танчер В.В. Курс історії теоретичної соціології. – К., Наукова думка, 1995. – 223с.
6. Смелзер Нейл. Социология: Пер.с англ. – М. : Феникс, 1998. – 688с.
7. Социологический энциклопедический словарь / под ред. Г.В. Осипова. – М., ИНФРА-М-НОРМА, 1998. – 488 с.
8. Соціологія: короткий енциклопедичний словник. (уклад. В.І. Волович та ін.) – К., Український центр духовної культури, 1998. – 377 с.
9. Якуба Е. А. Социология: Учеб. пособие. – Х., Константа, 1996. – 192с.

Просмотр
ПросмотрПросмотреть с сайта...
Скачивание
СкачатьСкачать работу в архиве..
Рекомендуємо також переглянути наступні реферати та курсові роботи:
 • Природа соціологічного знання, основні етапи його становлення
 • Типи соціологічних досліджень
 • Основні етапи становлення і розвитку соціологічного знання
 • Питання з соціології
 • Звіт з практики
 • Звіт з практики
 • Етапи аналізу ринку з точки зору безпеки в управлінні
 • Етапи аналізу ринку з точки зору безпеки в управлінні
 • Проблеми теорії   та методології   соціологічного дослідження
 • Проблеми теорії та методології соціологічного дослідження
 • Соціологія
Cгенерировано за 0.085956 секунд

Наша колекція рефератів містить понад 60 тис. учбових матеріалів! На сайті «Рефсмаркет» Ви можете скористатись системою пошуку готових робіт, або отримати допомогу з підготовки нового реферату практично з будь-якого предмету.

Нам вдячні мільйони студентів ВУЗів України, Росії та країн СНД. Ми не потребуємо зайвої реклами, наша репутація та популярність говорять за себе.

Замовити реферат

Оновлення

Реклама

Від партнерів