Меню

Реклама

TOP реферати

Від партнерів

Цікаве

загрузка...

Тема: «Політологія як наука про політику» (ID:32970)

| Размер: 19 кб. | Объем: 15 стр. | Стоимость: бесплатно | Добавлена: 28.03.2010 | Код продавца: 0 |
СодержаниеВступ 3
1. Об'єкт і предмет політології, її основні категорії. 4
2. Становлення та структура політології 6
3. Методи і функції політології. 11
Висновки 14
Література 15
Вступ
Політичне життя завжди знаходилося в центрі уваги суспільства. Перші спроби осмислити політику, класифікувати політичні явища ми знаходимо в працях давньогрецьких вчених, які надавали вивченню політики особливого значення. Сьогодні вже є аксіомою, що політика впливає не тільки на зміни в політичній структурі суспільства, а й значним чином визначає трансформаційні процеси у соціальній, економічній, ідеологічній, культурній сферах. Від того, яка влада знаходиться біля важелів управління державою, залежить добробут і безпека її громадян. Історія надає нам немало прикладів мудрого, прогресивного правління, разом з тим, є немало випадків того, як авантюристична політика вождів приводила до краху нації.
Політологія – наука, яка узагальнює найкращий досвід управління в суспільстві і державі, пропонує готові взірці як зовнішньої, так і внутрішньої політики. Вивчення її основ дозволяє найбільш ефективно організувати функціонування політичних інститутів в суспільстві.

Висновки
Політологія тісно пов’язана з іншими суспільними науками. Загальним для них всіх є те, що вони досліджують суспільство, суспільні зміни, причини того, як в ньому виникають ті чи інші соціальні процеси. Проте політологія вивчає суспільство з своєї точки зору – з точки зору влади, її цікавить, в першу чергу, політичне життя суспільства.
Політологія – це наука про політичну систему суспільства та її різноманітні підсистеми. Жодна інша галузь наукового знання, яка досліджує політичну сферу суспільного життя, не робить це з такою системністю й повнотою, як політологія, і не має політичну систему суспільства в цілому як свій предмет. Політологія не може претендувати на вивчення всієї багатоманітності проявів політичного життя суспільства, однак вона є єдиною наукою, яка досліджує такі прояви в систематизованому вигляді.
Сучасна політологія виступає як наука і як навчальна дисципліна. Вивчаючи суспільство, як і інші науки, вона має свій предмет дослідження, свій категоріальний апарат, накопичує і використовує власні закони і закономірності розвитку суспільства.
Суспільна і практична значимість політології залишається сьогодні дуже високою. Без певних знань в цієї сфері неможливе ефективне керування соціальними і політичними процесами в суспільстві і державі.


Литература
Література
1. Бебик В.М. Базові засади політології: історія, теорія, методологія, практика. – К., МАУП, 2000. – 384с.
2. Гелей С.Д., Рутар С.М. Основи політології: Навчальний посібник. – К., Знання, 1999. – 426с.
3. Кириченко М.Г. Основи політології. – К., Либідь, 1995. – 332 с.
4. Коваленко А. Українська політологія: проблеми та труднощі періоду становлення // Сучасність. – 1994. – № 1. – С. 22 – 25.
5. Кухта Б. З історії української політичної думки. – К., Генеза, 1994. – 364с.
6. Лазоренко С.В., Лазоренко О.О. Теорія політології. – К., 1996. – 179с.
7. Політологічний енциклопедичний словник. – К., Генеза, 1997. – 395с.
8. Пойченко А. М. Політика: теорія і технології діяльності. – К., Інститут національних відносин і політології, 1996. – 164с.
9. Рябов С.Г., Томенко М.В.Основи теорії політики. – К., Тандем, 1996. – 192с.
Юрій М.Ф. Основи політології: Навч. Посібник. – К., Кондор, 2005. – 340с.
Просмотр
ПросмотрПросмотреть с сайта...
Скачивание
СкачатьСкачать работу в архиве..
Рекомендуємо також переглянути наступні реферати та курсові роботи:
  • Політологія як наука
  • Міжнародні відносини і міжнародна політика
  • Зв'язок політології з іншими науками, що вивчаються у моєму ВУЗі
  • Методи політології
  • Політичне прогнозування
  • Політологія як наука
  • Історія світової політичної думки
  • основні етапи розвитку політичної науки
  • Контрольна з політології
  • Білети з політології
Cгенерировано за 0.023905 секунд

Наша колекція рефератів містить понад 60 тис. учбових матеріалів! На сайті «Рефсмаркет» Ви можете скористатись системою пошуку готових робіт, або отримати допомогу з підготовки нового реферату практично з будь-якого предмету.

Нам вдячні мільйони студентів ВУЗів України, Росії та країн СНД. Ми не потребуємо зайвої реклами, наша репутація та популярність говорять за себе.

Замовити реферат

Оновлення

Реклама

Від партнерів

загрузка...