Меню

Реклама

TOP реферати

Від партнерів

Цікаве

Тема: «Політологія як наука про політику» (ID:32970)

| Размер: 19 кб. | Объем: 15 стр. | Стоимость: бесплатно | Добавлена: 28.03.2010 | Код продавца: 0 |
СодержаниеВступ 3
1. Об'єкт і предмет політології, її основні категорії. 4
2. Становлення та структура політології 6
3. Методи і функції політології. 11
Висновки 14
Література 15
Вступ
Політичне життя завжди знаходилося в центрі уваги суспільства. Перші спроби осмислити політику, класифікувати політичні явища ми знаходимо в працях давньогрецьких вчених, які надавали вивченню політики особливого значення. Сьогодні вже є аксіомою, що політика впливає не тільки на зміни в політичній структурі суспільства, а й значним чином визначає трансформаційні процеси у соціальній, економічній, ідеологічній, культурній сферах. Від того, яка влада знаходиться біля важелів управління державою, залежить добробут і безпека її громадян. Історія надає нам немало прикладів мудрого, прогресивного правління, разом з тим, є немало випадків того, як авантюристична політика вождів приводила до краху нації.
Політологія – наука, яка узагальнює найкращий досвід управління в суспільстві і державі, пропонує готові взірці як зовнішньої, так і внутрішньої політики. Вивчення її основ дозволяє найбільш ефективно організувати функціонування політичних інститутів в суспільстві.

Висновки
Політологія тісно пов’язана з іншими суспільними науками. Загальним для них всіх є те, що вони досліджують суспільство, суспільні зміни, причини того, як в ньому виникають ті чи інші соціальні процеси. Проте політологія вивчає суспільство з своєї точки зору – з точки зору влади, її цікавить, в першу чергу, політичне життя суспільства.
Політологія – це наука про політичну систему суспільства та її різноманітні підсистеми. Жодна інша галузь наукового знання, яка досліджує політичну сферу суспільного життя, не робить це з такою системністю й повнотою, як політологія, і не має політичну систему суспільства в цілому як свій предмет. Політологія не може претендувати на вивчення всієї багатоманітності проявів політичного життя суспільства, однак вона є єдиною наукою, яка досліджує такі прояви в систематизованому вигляді.
Сучасна політологія виступає як наука і як навчальна дисципліна. Вивчаючи суспільство, як і інші науки, вона має свій предмет дослідження, свій категоріальний апарат, накопичує і використовує власні закони і закономірності розвитку суспільства.
Суспільна і практична значимість політології залишається сьогодні дуже високою. Без певних знань в цієї сфері неможливе ефективне керування соціальними і політичними процесами в суспільстві і державі.


Литература
Література
1. Бебик В.М. Базові засади політології: історія, теорія, методологія, практика. – К., МАУП, 2000. – 384с.
2. Гелей С.Д., Рутар С.М. Основи політології: Навчальний посібник. – К., Знання, 1999. – 426с.
3. Кириченко М.Г. Основи політології. – К., Либідь, 1995. – 332 с.
4. Коваленко А. Українська політологія: проблеми та труднощі періоду становлення // Сучасність. – 1994. – № 1. – С. 22 – 25.
5. Кухта Б. З історії української політичної думки. – К., Генеза, 1994. – 364с.
6. Лазоренко С.В., Лазоренко О.О. Теорія політології. – К., 1996. – 179с.
7. Політологічний енциклопедичний словник. – К., Генеза, 1997. – 395с.
8. Пойченко А. М. Політика: теорія і технології діяльності. – К., Інститут національних відносин і політології, 1996. – 164с.
9. Рябов С.Г., Томенко М.В.Основи теорії політики. – К., Тандем, 1996. – 192с.
Юрій М.Ф. Основи політології: Навч. Посібник. – К., Кондор, 2005. – 340с.
Просмотр
ПросмотрПросмотреть с сайта...
Скачивание
СкачатьСкачать работу в архиве..
Рекомендуємо також переглянути наступні реферати та курсові роботи:
  • Політологія як наука
  • Міжнародні відносини і міжнародна політика
  • Зв'язок політології з іншими науками, що вивчаються у моєму ВУЗі
  • Методи політології
  • Політичне прогнозування
  • Політологія як наука
  • Історія світової політичної думки
  • основні етапи розвитку політичної науки
  • Контрольна з політології
  • Білети з політології
Cгенерировано за 0.033385 секунд

Наша колекція рефератів містить понад 60 тис. учбових матеріалів! На сайті «Рефсмаркет» Ви можете скористатись системою пошуку готових робіт, або отримати допомогу з підготовки нового реферату практично з будь-якого предмету.

Нам вдячні мільйони студентів ВУЗів України, Росії та країн СНД. Ми не потребуємо зайвої реклами, наша репутація та популярність говорять за себе.

Замовити реферат

Оновлення

Реклама

Від партнерів