Меню

Реклама

TOP реферати

Від партнерів

Цікаве

Тема: «Україна в роки першої світової війни» (ID:32959)

| Размер: 23 кб. | Объем: 17 стр. | Стоимость: бесплатно | Добавлена: 28.03.2010 | Код продавца: 0 |
СодержаниеВступ 3
1. ПЛАНИ ПОНЕВОЛЕННЯ УКРАЇНИ 4
2. ВІДНОШЕННЯ ДО ВІЙНИ ПОЛІТИЧНИХ ПАРТІЙ 7
3. ВІЙСЬКОВІ ДІЇ НА ТЕРИТОРІЇ ЗАХІДНОЇ УКРАЇНИ 11
Висновки 16
Література 17


Вступ
Перша світова війна продовжувалася більше ніж 4 роки. У ній брало участь 38 держав, на її полях билося понад 74 млн. чоловік, з яких 10 млн. було убито і 20 млн. покалічено. Ця війна за своїми масштабами, людським втратам і соціально-політичним наслідкам не мала собі рівних у всій попередній історії. Вона вплинула величезним чином на економіку, політику, ідеологію, на всю систему міжнародних відносин. Війна призвела до краху самих могутніх європейських держав і складання нової геополітичної ситуації в світі.
Для України, територія якої була розділена між двома головними противниками світової бійні – Австро-Угорщини і Росії – війна мала особливо драматичний характер. Українці, які вважалися підданими різних держав змушені були зі зброєю в руках воювати один проти одного. Українські землі були об’єктом загарбницьких планів декількох держав-агресорів.
В цій роботі будуть розглянуті питання, які показують участь і роль України в першій світовій війні: ставлення різних українських політичних сил до війни, а також висвітлений хід бойових дій на Західній Україні, яка стала одним з головних театрів воєнного протиборства.

Висновки
Таким чином, в ході першої світової війни в українців відбулася трансформація власних уявлень щодо шляхів подальшого розвитку своєї нації. Якщо на початку бойових дій мала місце надія на набуття незалежності України за допомогою сильних ворогуючих сторін, то з плином часу, а особливо після тривалих періодів окупації з боку Росії та Австро-Угорщини, стала переважати думка щодо пошуків набуття незалежності власними силами.
Західна Україна винесла на своїх плечах основну тяжкість боротьби на Східному фронті першої світової війни, зазнавши при цьому величезних втрат матеріальних і людських ресурсів.
Події цього періоду показують неоднакове ставлення українців до методів та шляхів боротьби за власну незалежність. Національні, ліберальні, демократичні, соціалістичні та монархічні ідеї, які, за своєю суттю, були різнополярними та несумісними між собою, знаходили своїх прибічників серед різних верств населення України, розпорошуючи таким чином, зусилля політичних сил та роз’єднуючи самих людей. Невизначеність в вирішенні національного питання, яке проявилося в ставленні до війни, відіграло свою негативну роль у подальшому розвитку подій в боротьбі України за незалежність.


Литература
Література
1. Андрощук О. В., Бажан О. Г., Басара Г. Б., Барановська Н. П., Бойко О. Д. Україна: хроніка ХХ століття. / В.Смолій (гол. ред.кол.). – К., 2006. – 459с.
2. Бондаренко К., Гордієнко В., Грицак Я., Дашкевич Я., Ерстенюк М. Довідник з історії України: В 3 т. – К., Генеза, 1993. – Т. 2 – 435с.
3. Ботушанський В.М., Гакман С. М. Буковина в контексті європейських міжнародних відносин (з давніх часів до середини ХХ ст.). – Чернівці, Рута, 2005. – 744с.
4. Голобуцький О., Кулик В. Український політичний рух на Наддніпрянщині кінця ХІХ – початку ХХ століття: Дослідження. – К., Смолоскип, 1996. – 124с.
5. Грицак Я.Й. Нарис історії України: Формування модерної української нації ХІХ-ХХ століття: Навч. посібник. – К., Генеза, 1996. – 360с.
6. Дорошенко Дмитро Іванович. Нарис історії України: В 2 т. – К., Глобус, 1992. – Т. 2: Від половини XVII століття. – 351с.
7. Борисенко Володимир Йосипович. Курс української історії: З найдавніших часів до ХХ століття: Навч. посібник. – К., Либідь, 1998. – 615с.
8. Заполовський В.М. Буковина в останній війні Австро-Угорщини 1914-1918. – Чернівці, Золоті литаври, 2003. – 284 с.
9. Полонська-Василенко Н.Д. Історія України. – К., Либідь, 1995. – Т. 2: Від середини XVII століття до 1923 року. – 606с.
10. Нагаєвський І. Історія Української держави двадцятого століття. – К., Український письменник, 1993. – С.50.
11. Слюсаренко А.Г., Гусєв В.І., Литвин В.М., Дрожжин В.П. Новітня історія України. (1900-2000): Підручник. – К., Вища школа, 2002. – 719с.
12. Українсько-німецькі відносини в 1914-1920 рр.: соціоісторичний аналіз / В. Перепадя (уклад.) – Запоріжжя, ЗДУ, 1999. – 144с.
Просмотр
ПросмотрПросмотреть с сайта...
Скачивание
СкачатьСкачать работу в архиве..
Рекомендуємо також переглянути наступні реферати та курсові роботи:
 • Економічні наслідки першої світової війні для провідних країн світу
 • Всесвітня історія контрольні питання
 • УКРАЇНСЬКІ ЗЕМЛІ НА ПОЧАТКУ ХХ ст. (1900 – 1917 рр.)
 • Зміна статусу жінки в роки Першої світової війни
 • Контрольна робота з історії України
 • Розвиток економіки США в 1918-1939 рр.
 • Господарство світу і України в роки другої світової війни
 • Економічний розвиток Франції в останній половині ХІХ – ХХ століття
 • Україна під час Другої світової війни
 • Контрольна з історії України
 • Розгром фашистської Німеччини та мілітаріської Японії. Політичні підсумки й уроки Другої Світової Війни
Cгенерировано за 0.084792 секунд

Наша колекція рефератів містить понад 60 тис. учбових матеріалів! На сайті «Рефсмаркет» Ви можете скористатись системою пошуку готових робіт, або отримати допомогу з підготовки нового реферату практично з будь-якого предмету.

Нам вдячні мільйони студентів ВУЗів України, Росії та країн СНД. Ми не потребуємо зайвої реклами, наша репутація та популярність говорять за себе.

Замовити реферат

Оновлення

Реклама

Від партнерів