Меню

Реклама

TOP реферати

Від партнерів

Цікаве

Тема: «Задачі. Сімейне право» (ID:28850)

| Размер: 17 кб. | Объем: 12 стр. | Стоимость: бесплатно | Добавлена: 11.06.2009 | Код продавца: 1 |
СодержаниеЗадача 1 3
Задача 1

Подружжя Побігайло після розірвання шлюбу звернулися до суду з вимогою розв'язати спір з приводу власності автомашини "Запорожець". Ця автомашина була подарована дочці батьком Побігайлом З. В. в день її одруження без нотаріального договору дарування, в зв’язку з цим він вважав, що автомашина є його власністю, і звернувся до суду з відповідною вимогою.
Яке процесуальне становище займає батько Побігайло та який процесуальний порядок вступу його до даної справи? Чим відрізняються треті особи з самостійними вимогами від позивачів і співпозивачів?

Задача 2 8
Власюк подав до суду, за місцем свого проживання, позов до Лукаєвої про визнання недійсним усиновлення відповідачкою його сина Петра. Районний суд відмовив у прийнятті заяви, посилаючись на те, що рішення про скасування усиновлення приймає райвиконком. За ухвалою апеляційного суду, куди звернувся з скаргою Власюк, районний суд прийняв справу до свого провадження і надіслав у м. Харків, за місцем проживання відповідачки, повістку про те, що справа буде розглядатися за місцем проживання позивача, куди вона викликається.
Чи правильно була визначена юрисдикція і підсудність цієї справи?

Задача 3 .9
Куліш, звернувся до суду з позовною заявою про виселення з кімнати будинку Скрипника на час проведення капітального ремонту будинку (на 4 місяці). При розгляді справи в судовому засіданні позивач просив суд постановити рішення про виселення Скрипника зовсім. В основу своїх вимог він поклав той факт, що відповідач більше 4-х місяців не сплачує орендну плату, і що кімната, яку він займає, тепер необхідна для його сина, який з сім'єю повернувся додому після демобілізації з військової служби. Ці доводи суд залишив поза увагою, оскільки на них позивач не посилався в позовній заяві, і в позові відмовив на тій підставі, що позивач не довів необхідність проведення капітального ремонту. Чи правильно суд обґрунтував відмову в позові?

Список використаної літератури 12

Литература
1. Конституція України від 28.06.96 № 254к/96-ВР / Відомості Верховної Ради ВВР 1996, N 30, ст. 141)
2. Житловий кодекс Української РСР : зі змінами і допов. станом на 14 січ. 2008 р. (відповідає офіц. текстові) — К.: Скіф, 2008. — 68 с. — (Кодекси і закони України)
3. Сімейний кодекс України : за станом на 17 берез. 2008 р. / Верхов. Рада України. — Офіц. вид. — К.: Парлам. вид-во, 2008. — 69 с. — (Бібліотека офіційних видань)
4. Цивільний кодекс України : текст прийнятий Верхов. Радою України 16 січ. 2003 р.: із змінами та допов. станом на 1 січ. 2008 р. / М-во юстиції України. — Офіц. вид. — К.: Ін Юре, 2008. — 473 с.
5. Цивільний процесуальний кодекс України : Текст із змінами та допов. станом на 15 січ. 2008 р. / М-во юстиції України. — Офіц. вид. — К.: Ін Юре, 2008. — 202 с.
6. Науково-практичний коментар Сімейного кодексу України / [Ю.С.Червоний, О.М.Калітенко, Г.С.Волосатий, В.І.Труба]; За ред. Ю.С.Червоного; Одес. нац. юрид. акад. — К.: Істина, 2003. — 461 с.
7. Житлове право України : навч. посіб. / М.К.Галянтич; М-во освіти і науки України. — К.: Юрінком Інтер, 2007. — 525 с.
8. Сімейне право України : навч.-метод. посіб. для студ. напряму підготов. 6.030401. / Апопій І.В.; Укоопспілка, Львів. комерц. акад. — Львів: Вид-во Львів. комерц. акад., 2007. — 239 с.
9. Сімейне право : практикум. / В.І.Токарєва. — К.: Знання, 2007. — 284 с.: табл. — (Вища освіта XXI століття).
10. Сімейне право України : Підручник. / [Баранова Л.М., Борисова В.І., Жилінкова І.В. та ін.]; За заг. ред. В.І.Борисової, І.В.Жилінкової. — К.: Юрінком Інтер, 2006. — 263 с.
11. Цивільне право України : підручник. / [Бірюков І.А., Заіка Ю.О., Гопанчук В.С. та ін.]; за ред. І.А.Бірюкова, Ю.О.Заіки. — (2-е вид., змін. та допов.) — К.: КНТ, 2008. — 477 с.
12. Цивільне процесуальне право України : Навч. посіб. / [Безлюдько І.О., Бичкова С.С., Бобрик В.І. та ін.]; За заг. ред. С.С.Бичкової. — К.: Атіка, 2006. — 383 с.
13. Цивільне процесуальне право України : Акад. курс: [Підруч. для студ. юрид. спец. вищ. навч. закл.] — К.: Вид. Дім «Ін Юре», 2005. — 621 с.

Просмотр
ПросмотрПросмотреть с сайта...
Скачивание
СкачатьСкачать работу в архиве..
Рекомендуємо також переглянути наступні реферати та курсові роботи:
 • Право на повагу до гідності особи, невтручання в її особисте і сімейне життя в кримінальному процесі
 • Основні риси права Франції середніх віків
 • ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ СІМЕЙНОГО ПРАВА
 • РИМСЬКЕ РАБОВЛАСНИЦЬКЕ ПРАВО НАЙДАВНІШОГО ПЕРІОДУ
 • Право рабовласницької Індії
 • ПРАВО РАБОВЛАСНИЦЬКОЇ ІНДІЇ
 • Право рабовласницької Індії
 • Особливості приватного права в давньогрецькій державі
 • Особливості приватного права в давньогрецькій державі
 • Цивільний кодекс Франції 1804 р.
 • Шлюбно-сімейне право в Київській Русі
Cгенерировано за 0.036896 секунд

Наша колекція рефератів містить понад 60 тис. учбових матеріалів! На сайті «Рефсмаркет» Ви можете скористатись системою пошуку готових робіт, або отримати допомогу з підготовки нового реферату практично з будь-якого предмету.

Нам вдячні мільйони студентів ВУЗів України, Росії та країн СНД. Ми не потребуємо зайвої реклами, наша репутація та популярність говорять за себе.

Замовити реферат

Оновлення

Реклама

Від партнерів