Меню

Реклама

TOP реферати

Від партнерів

Цікаве

загрузка...

Тема: «Задачі. Сімейне право» (ID:28850)

| Размер: 17 кб. | Объем: 12 стр. | Стоимость: бесплатно | Добавлена: 11.06.2009 | Код продавца: 1 |
СодержаниеЗадача 1 3
Задача 1

Подружжя Побігайло після розірвання шлюбу звернулися до суду з вимогою розв'язати спір з приводу власності автомашини "Запорожець". Ця автомашина була подарована дочці батьком Побігайлом З. В. в день її одруження без нотаріального договору дарування, в зв’язку з цим він вважав, що автомашина є його власністю, і звернувся до суду з відповідною вимогою.
Яке процесуальне становище займає батько Побігайло та який процесуальний порядок вступу його до даної справи? Чим відрізняються треті особи з самостійними вимогами від позивачів і співпозивачів?

Задача 2 8
Власюк подав до суду, за місцем свого проживання, позов до Лукаєвої про визнання недійсним усиновлення відповідачкою його сина Петра. Районний суд відмовив у прийнятті заяви, посилаючись на те, що рішення про скасування усиновлення приймає райвиконком. За ухвалою апеляційного суду, куди звернувся з скаргою Власюк, районний суд прийняв справу до свого провадження і надіслав у м. Харків, за місцем проживання відповідачки, повістку про те, що справа буде розглядатися за місцем проживання позивача, куди вона викликається.
Чи правильно була визначена юрисдикція і підсудність цієї справи?

Задача 3 .9
Куліш, звернувся до суду з позовною заявою про виселення з кімнати будинку Скрипника на час проведення капітального ремонту будинку (на 4 місяці). При розгляді справи в судовому засіданні позивач просив суд постановити рішення про виселення Скрипника зовсім. В основу своїх вимог він поклав той факт, що відповідач більше 4-х місяців не сплачує орендну плату, і що кімната, яку він займає, тепер необхідна для його сина, який з сім'єю повернувся додому після демобілізації з військової служби. Ці доводи суд залишив поза увагою, оскільки на них позивач не посилався в позовній заяві, і в позові відмовив на тій підставі, що позивач не довів необхідність проведення капітального ремонту. Чи правильно суд обґрунтував відмову в позові?

Список використаної літератури 12

Литература
1. Конституція України від 28.06.96 № 254к/96-ВР / Відомості Верховної Ради ВВР 1996, N 30, ст. 141)
2. Житловий кодекс Української РСР : зі змінами і допов. станом на 14 січ. 2008 р. (відповідає офіц. текстові) — К.: Скіф, 2008. — 68 с. — (Кодекси і закони України)
3. Сімейний кодекс України : за станом на 17 берез. 2008 р. / Верхов. Рада України. — Офіц. вид. — К.: Парлам. вид-во, 2008. — 69 с. — (Бібліотека офіційних видань)
4. Цивільний кодекс України : текст прийнятий Верхов. Радою України 16 січ. 2003 р.: із змінами та допов. станом на 1 січ. 2008 р. / М-во юстиції України. — Офіц. вид. — К.: Ін Юре, 2008. — 473 с.
5. Цивільний процесуальний кодекс України : Текст із змінами та допов. станом на 15 січ. 2008 р. / М-во юстиції України. — Офіц. вид. — К.: Ін Юре, 2008. — 202 с.
6. Науково-практичний коментар Сімейного кодексу України / [Ю.С.Червоний, О.М.Калітенко, Г.С.Волосатий, В.І.Труба]; За ред. Ю.С.Червоного; Одес. нац. юрид. акад. — К.: Істина, 2003. — 461 с.
7. Житлове право України : навч. посіб. / М.К.Галянтич; М-во освіти і науки України. — К.: Юрінком Інтер, 2007. — 525 с.
8. Сімейне право України : навч.-метод. посіб. для студ. напряму підготов. 6.030401. / Апопій І.В.; Укоопспілка, Львів. комерц. акад. — Львів: Вид-во Львів. комерц. акад., 2007. — 239 с.
9. Сімейне право : практикум. / В.І.Токарєва. — К.: Знання, 2007. — 284 с.: табл. — (Вища освіта XXI століття).
10. Сімейне право України : Підручник. / [Баранова Л.М., Борисова В.І., Жилінкова І.В. та ін.]; За заг. ред. В.І.Борисової, І.В.Жилінкової. — К.: Юрінком Інтер, 2006. — 263 с.
11. Цивільне право України : підручник. / [Бірюков І.А., Заіка Ю.О., Гопанчук В.С. та ін.]; за ред. І.А.Бірюкова, Ю.О.Заіки. — (2-е вид., змін. та допов.) — К.: КНТ, 2008. — 477 с.
12. Цивільне процесуальне право України : Навч. посіб. / [Безлюдько І.О., Бичкова С.С., Бобрик В.І. та ін.]; За заг. ред. С.С.Бичкової. — К.: Атіка, 2006. — 383 с.
13. Цивільне процесуальне право України : Акад. курс: [Підруч. для студ. юрид. спец. вищ. навч. закл.] — К.: Вид. Дім «Ін Юре», 2005. — 621 с.

Просмотр
ПросмотрПросмотреть с сайта...
Скачивание
СкачатьСкачать работу в архиве..
Рекомендуємо також переглянути наступні реферати та курсові роботи:
 • Право на повагу до гідності особи, невтручання в її особисте і сімейне життя в кримінальному процесі
 • Основні риси права Франції середніх віків
 • ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ СІМЕЙНОГО ПРАВА
 • РИМСЬКЕ РАБОВЛАСНИЦЬКЕ ПРАВО НАЙДАВНІШОГО ПЕРІОДУ
 • Право рабовласницької Індії
 • ПРАВО РАБОВЛАСНИЦЬКОЇ ІНДІЇ
 • Право рабовласницької Індії
 • Особливості приватного права в давньогрецькій державі
 • Особливості приватного права в давньогрецькій державі
 • Цивільний кодекс Франції 1804 р.
 • Шлюбно-сімейне право в Київській Русі
Cгенерировано за 0.107276 секунд

Наша колекція рефератів містить понад 60 тис. учбових матеріалів! На сайті «Рефсмаркет» Ви можете скористатись системою пошуку готових робіт, або отримати допомогу з підготовки нового реферату практично з будь-якого предмету.

Нам вдячні мільйони студентів ВУЗів України, Росії та країн СНД. Ми не потребуємо зайвої реклами, наша репутація та популярність говорять за себе.

Замовити реферат

Оновлення

Реклама

Від партнерів

загрузка...