Меню

Реклама

TOP реферати

Від партнерів

Цікаве

Тема: «Контрольна з політології» (ID:25945)

| Размер: 10 кб. | Объем: 7 стр. | Стоимость: бесплатно | Добавлена: 19.03.2008 | Код продавца: 1 |
СодержаниеЛогічні завдання та проблемні питання

1. Прокоментуйте політичні тези С.Оріховського:
«Закон значно кращий за організацію держави і вищий за короля. Отже, закон дорівнює королеві і навіть кращий і набагато вищий за короля»
2. Які форми державного правління формулюються в тезах:
А) «Мазепа не звертав уваги на демократичні ідеали народних мас, не дбав про їх прихильність, а силкувався привабити до себе старшину; він мріяв про монархію й аристократію» (В. Антонович)
Б) Конституція П.Орлика вимагала регулярних зборів військової ради, в яких брали б участь не тільки полковники, сотники, а також депутати від полків і запорізького козацтва» (М.Грушевський)

3. Американський політолог С.Липсет обстоює тезу про природну схильність незаможних прошарків населення до політичного екстремізму, схильності до вирішення соціальних проблем насильницькими засобами. Ліберальні цінності, на його думку, недоступні неосвіченому робітнику через їх складність.
Як ви вважаєте, чи існує взаємозв’язок між рівнем матеріального становища і типом політичної культури? Аргументуйте свою відповідь.
4. У процесі здійснення реформ влада вивчає і використовує історичний досвід інших країн. Дайте оцінку висловлюванням, у яких вказується на можливість позитивних або негативних наслідків застосування традицій інших народів:

а) «коли народ піддається тиску чужих йому думок та звичаїв, не має в собі сили переробити їх особистою сутністю – тоді він вмирає політично». (В.Бєлінський)
б) механічне перенесення … західної традиції дає мало доброго… Звичайно, можна спробувати «увійти в коло цивілізованих народів, тобто в чужий суперетнос, але ця інтеграція відбудеться за умов повної відмови від національних традицій з поступовою асиміляцією». (Л.Гумільов)
в) європейський вибір означає для нас, насамперед, побудову, крок за кроком, громадянського суспільства, соціально орієнтованого ринкового господарства. Поглиблення державного суверенітету і наш поступовий шлях до європейської інтеграції мають органічно доповнювати один одного, не суперечити, а бути єдиним цілим». (Стратегія розвитку України).

5. Як ви розумієте вислів Б.Спінози: «Що справедливо, або не справедливо може бути визначено тільки в державі». Прокоментуйте.
ЛитератураЛітература

1. Буяк Б. Політична культура молоді як фактор еволюції українського суспільства. // Актуальні проблеми внутрішньої політики. – 2004. - №4. – С. 137-147.
2. Вебер М. Политика как призвание и профессия. // Избранные произведения. — М., 1990. – 219с.
3. Девід Л. Веймер, Ейден Р. Войнінг. Аналіз політики: концепції і практика. — К., 1998. – 187с.
4. Казачек И.А. Человек как субъект и объект политики: социально-философский и политологический анализ. // Нава парадигма. – 2001. – Вип.20. – 32с.
5. Лузан А.О. Політика і суспільство. // Політологічні читання. - 1993.- № 1.
6. Панов М., Герасіна Л. Правова політика як універсальний феномен соціального буття. // Право України. – 2001. - №1. – С. 36 – 40.
7. Політологія: історія та методологія / В.П. Андрущенко, В.Г. Антоненко, Л.О. Ануфріїв. За ред. Ф.М.Кирилюка. — К., 2000. – 462с.
8. Селіванов В. Правова політика України (деякі теоретичні питання сутності, змісту та технології). // Право України. – 2001. – №12. – С.6-13.
9. Шепетюк В. Політична ідеологія: перспективний аналіз та принципи функціонування в Україні. // Актуальні проблеми внутрішньої політики. – 2004. - №2. – С.83-90.
Просмотр
ПросмотрПросмотреть с сайта...
Скачивание
СкачатьСкачать работу в архиве..
Рекомендуємо також переглянути наступні реферати та курсові роботи:
Cгенерировано за 0.037562 секунд

Наша колекція рефератів містить понад 60 тис. учбових матеріалів! На сайті «Рефсмаркет» Ви можете скористатись системою пошуку готових робіт, або отримати допомогу з підготовки нового реферату практично з будь-якого предмету.

Нам вдячні мільйони студентів ВУЗів України, Росії та країн СНД. Ми не потребуємо зайвої реклами, наша репутація та популярність говорять за себе.

Замовити реферат

Оновлення

Реклама

Від партнерів