Меню

Реклама

TOP реферати

Від партнерів

Цікаве

Тема: «Контрольна робота з кримінального права » (ID:25924)

| Размер: 26 кб. | Объем: 21 стр. | Стоимость: бесплатно | Добавлена: 30.04.2008 | Код продавца: 1 |
Содержание1. Ситуація 1 4
Увечері до Леоненка, що сидів поблизу свого будинку, підійшов неодноразово судимий Пугач у нетверезому стані і почав вимагати гроші, які Леоненко нібито йому заборгував. Коли Леоненко заявив, що ніякого боргу за ним не має, Пугач схопив його за комірець сорочки, з погрозами вбити повалив на землю й сам упав поруч з ним.
Підвівшись, Пугач вихопив з кишені фінський ніж і з криком „Заріжу!” накинувся на Леоненка. Той вихопив ніж із рук Пугача і, захищаючись (Пугач намагався задушити Леоненка руками), наніс йому поранення ножем і відбіг убік.
Пугач несподівано підвівся та, схопивши цеглину, замахнувся на Леоненка. Тоді той ударив його ногою. Удар призвів до смерті Пугача.
1. Чи є в діях Леоненка склад злочину? Чи можна сказати, що Леоненко діяв у стані необхідної оборони?
2. Назвіть умови, за яких дії особи вважаються такими, що створюють наявність необхідної оборони. Чим необхідна оборона відрізняється від заходів щодо затримання злочинця?

2. Ситуація 2 6
Якимчук, Лупало та Сажнєв вирішили обікрасти квартиру Ячменевої. Пізно вночі, коли (за їхніми відомостями) Ячменева мала бути на чергуванні, вони втрьох підійшли до її дому.
Сажнєв залишився на вулиці для спостереження, а Якимчук і Лупало через вікно проникли у будинок. Проте Ячменева через хворобу була вдома. Побачивши злодіїв, вона стала кликати на допомогу. Тоді Якимчук ударив її ножем, через що вона померла. Схопивши найцінніші речі, Якимчук і Лупало вибігли на вулицю, де були затримані міліцейським патрулем. Сажнева поблизу будинку вже не було, бо він утік, коли почув зойки потерпілої.
1. Вирішіть питання про відповідальність Якимчук, Лупала й Сажнева.
2. Назвіть форми співучасті та види співучасників, спираючись на положення ст. 26-31 КК України та поняття про співучасть, а також постанову Пленуму Верховного Суду України „Про судову практику у справах про корисливі злочини проти приватної власності” від 25 грудня 1992 р. №12.

3. Ситуація 3 10
Чирва був засуджений за крадіжку з проникненням у житло (ч. 3 ст. 185 КК України) до п’яти років позбавлення волі. Через чотири роки він був звільнений умовно-достроково. Уже через місяць після звільнення Чирва вчинив кваліфіковане хуліганство (ч. 4 ст. 296 КК України), а ще через місяць заподіяв своїй знайомій Покотило умисне тілесне ушкодження середньої тяжкості (ст.. 122 КК України), після чого був затриманий.
1. Визначте послідовність, порядок призначення та межі покарання Чирви.
2. У чому полягають загальні засади призначення покарання?
3. Чи має значення для визначення судом остаточної міри покарання той факт, що хуліганство й нанесення умисного тілесного ушкодження середньої тяжкості Чирва вчинив у стані алкогольного сп’яніння?

4. Ситуація 4 16
Пузач систематично пиячив, бив свою дружину Пузач Марію, ображав сусідок по квартирі Покотило і Мерзотенко, погрожував убивством.
Сусідки звернулися до міліції із заявою, і проти Пузача було порушено кримінальну справу за ст. 129 та ч. 1 ст. 296 КК України.
Через день після цього Пузач знову напився і побив свою дружину. Потім він постукав до кімнати Покотило і, коли та відчинила двері, ударив її ножем. На крики про допомогу прибігла Мерзотенко. Пузач також ударив її ножем поблизу серця. Від отриманої травми Покотило померла, а Мерзотенко вижила.
1. Кваліфікуйте дії Пузача.
2. Що є підставою кримінальної відповідальності? Назвіть сторони й ознаки складу злочину.

5. Ситуація 5 19
5. Ситуація 5
Подружжя Погрібняків, збираючись на дачу, попросило сусідку Ненажеру на час їхньої відсутності перебувати у квартирі.
З метою вчинення крадіжки увечері Іванченко та Загаров стали вибивати двері у квартирі Погрібняків. Почувши це, Ненажера сховалася в туалеті й зачинила за собою двері на засувку. Вважаючи, що у квартирі нікого немає, злочинці забрали цінні речі й пішли. Тільки після цього Ненажера подзвонила у міліцію.
1. Кваліфікуйте дії Іванченка та Загарова, враховуючи, що у ході попереднього слідства Загарова було визнано неосудним, і до нього суд застосував примусові заходи медичного характеру. Дайте поняття неосудності й охарактеризуйте її медичний і юридичний критерії.
2. Чи є підстави для притягнення Ненажери до кримінальної відповідальності?

Список використаної літератури: 22

ЛитератураСписок використаної літератури:
1. Конституція України від 28.06.1996 р. № 254к/96-вр // Відомості Верховної Ради – 1996- № 30, ст. 141.
2. Кримінальний кодекс України від 05.04.2001 р. № 2341-III // Відомості Верховної Ради – 2001- № 25-26, ст. 131.
3. Вереша Р.В. Вина і склад злочину в кримінальному праві України: співвідношення понять // Предпринимательство, хозяйство, право. 2004.
4. Кримінальний кодекс України: Наук.-практ. комент. / Ю. В. Баулін, В. I. Борисов, С. Б. Гавриш та ін. За заг. ред. В. Т. Маляренка, В. В. Сташиса, В. Я. Тація. — 2-ге вид., переробл. та доповн. — Х.: ТОВ «Одісей», 2004. — С. 1152.
5. Кримінальне право України. Загал. частина: Підручн. для студентів юрид. вузів i фак. / Г. В. Андрусів, П. П. Андрушко, В. В. Беньківський та ін. За ред. П. С. Матишевського, П. П. Андрушка, С. Д. Шапченка. — К.: Юрінком Інтер, 1999. — С. 512
6. Кримінальне право України. Особлива частина: Підручник. (Ю. В. Александров, В. І. Антипов, М. В. Володько та ін.). Вид. 3-тє, переробл. та допов./ За ред. М. І. Мельника, В. А. Клименка.- К.: Юридична думка, 2004.- 352.
7. Науковий коментар Кримінального кодексу України / Проф. Коржанський М.Й. – К.: Атіка, Академія Ельга –Н, 2001. – 656 с.
8. Фріс П. Л. Кримінальне право України. Загальна частина: Підручник для студентів вищих навчальних закладів- К.: Атіка, 2004.- 488 с.
Просмотр
ПросмотрПросмотреть с сайта...
Скачивание
СкачатьСкачать работу в архиве..
Рекомендуємо також переглянути наступні реферати та курсові роботи:
 • Статистичні таблиці: загальні поняття, види, правила побудови, оформлення
 • Типологія систем кримінального права
 • Історія розвитку кримінального законодавства України
 • Джерела кримінального права України
 • Джерела кримінального права
 • Джерела кримінального права США
 • Поняття, предмет та система кримінального права України
 • Джерела кримінального права США
 • Поняття, завдання, система і значення Особливої частини кримінального права
 • Контрольна з культури України
 • Кримінальне право і суміжні галузі права
Cгенерировано за 0.036311 секунд

Наша колекція рефератів містить понад 60 тис. учбових матеріалів! На сайті «Рефсмаркет» Ви можете скористатись системою пошуку готових робіт, або отримати допомогу з підготовки нового реферату практично з будь-якого предмету.

Нам вдячні мільйони студентів ВУЗів України, Росії та країн СНД. Ми не потребуємо зайвої реклами, наша репутація та популярність говорять за себе.

Замовити реферат

Оновлення

Реклама

Від партнерів