Меню

Реклама

TOP реферати

Від партнерів

Цікаве

Тема: «Фактори психологічної стійкості людини: фактори соціального середовища, особливі фактори» (ID:33426)

| Размер: 26 кб. | Объем: 20 стр. | Стоимость: бесплатно | Добавлена: 28.03.2010 | Код продавца: 0 |
СодержаниеВступ 3
1. Психологічна стійкість особистості як об’єкт впливу соціальних і психологічних факторів. 4
2. Фактори соціального середовища. 8
3. Особливі фактори психологічної стійкості людини. 14
Висновки 21
Література 22Вступ
Людина постійно долає які-небудь труднощі, проте далеко не всі вони здійснюють руйнівну дію на психіку. Не кожна особиста проблема, внутрішньоособистісний або міжособистий конфлікт, відчуття кризи неминуче приводять до стресу. Зберігати рівний настрій і внутрішню гармонію дозволяє психологічна стійкість особи.
Питання психологічної стійкості особи має величезне практичне значення, оскільки стійкість охороняє людину від дезинтеграції і внутрішніх розладів, створює основу внутрішньої гармонії, повноцінного психічного здоров'я, високої працездатності. Особливої актуальності питання збереження психологічної стійкості набувають в умовах травмуючих ситуацій. Кожна людина, відповідно до свого рівня стійкості, по-різному реагує на стрес. Крім внутрішніх, психологічних властивостей індивіда, на формування стійкості впливають фактори соціального середовища та інші фактори, наявність яких обумовлює підвищення або, навпаки, пониження стійкості. В даній роботі будуть розглянуті саме фактори соціального характеру, а також інші, особливі, фактори, що визначають психологічну стійкість людини.

Висновки
Психотравмуючи ситуації вимагають підвищеної психологічної стійкості людини. Головними факторами, які визначають таку стійкість є внутрішні і (особистісні) ресурси і зовнішні (міжособова взаємодія, соціальна підтримка). Головними зовнішніми факторами виступають макро- і мікрофактори соціального середовища, від яких залежить формування певного рівня психологічної стійкості людини.
Соціальне мікросередовище – сім’я, навчальний заклад, група одноліток, трудовий колектив – є найголовнішими факторами, які прискорюють чи стримують процес самореалізації особистості, а також є необхідною умовою успішного розвитку цього процесу. Якщо вплив цих факторів позитивний, то значно зростає здатність людини до опору в конкретній психотравмуючій ситуації. Людині завжди необхідно відчувати себе частиною „ми”, часткою якої-небудь групи. Усвідомлюючи приналежність до певної спільноти людина знаходить опору в житті.
Підтримує людину та збільшує її стійкість віра – релігійна віра або віра в магічні сили. Людина створює у своїй свідомості відповідні конструкти, які захищають її в стресових ситуаціях. В цьому випадку відповідальність за свій стан, розвиток та безпеку, особистість перекладає з своїх плеч на дію вищих сил, які, на її думку, краще впораються з розв’язанням проблеми. В таких ілюзіях людина знаходить психологічну підтримку, заспокоєння та стабільність.
ЛитератураЛітература
1. Будницька О.А. Індивідуально-особистісні детермінанти емоційних переживань у психотравмуючій ситуації: автореферат дисертації. – К., КНУ ім. Т.Шевченка, 2001. – 17 с.
2. Военная психология: Учебник /под ред. В.Шеляга, К.Платонова. – М., Военное издательство, 1982. – 400с.
3. Злотніков А.Л. Особливості емоційної стійкості курсантів в процесі первинної військово-професійної підготовки: автореферат дисертації. – Харків, ХВУ, 2004. – 20 с.
4. Ионин Л. Г. Социология культуры: Учеб. Пособие. – М., Логос, 1996. – 280с.
5. Клонингер С.. Теории личности: познание человека. – СПб., Питер, 2003. – 718с.
6. Крукович Е.И., Ромек В.Г. Кризисное вмешательство: Учеб.-метод. пособие. – Минск, ЕГУ, 2003. – 91с.
7. Куликов Л. В. Психогигиена личности. Вопросы психологической устойчивости и психопрофилактики: Учебное пособие. – СПб., Питер, 2004 г. – 464 c.
8. Оллпорт Гордон В. Личность в психологии. – М., КСП+, 1998. – 347с.
9. Психология здоровья: Учебник / Г.С. Никифоров (ред.). – СПб., Питер, 2003. – 606с.
10. Стефаненко Т.Г. Этнопсихология: Учебник. – М., Аспект Пресс, 2003. – 368с.
11. Фромм Эрих. Человеческая ситуация. – М., Смысл, 1995. – 240с.
12. Хорни К. Невротическая личность нашего времени. – СПб., Питер, 2002. – 224с.
13. Шапар В Б. Психологічний тлумачний словник. – Харків, Прапор, 2004. – 640с.
14. Эриксон Э. Идентичность: юность и кризис. – М., Прогресс, 1996. – 344с.
Просмотр
ПросмотрПросмотреть с сайта...
Скачивание
СкачатьСкачать работу в архиве..
Рекомендуємо також переглянути наступні реферати та курсові роботи:
  • Що собою являє фактори виробничого середовища які впливають на працездатність людини в процесі виробництва
  • Безпека життєдіяльності
  • Суїцидологія
  • ФАКТОРИ, ЩО ВИЗНАЧАЮТЬ ПОВЕДІНКУ ПОКУПЦЯ
  • Причини правопорушень
  • НЕБЕЗПЕЧНІ ТА ШКІДЛИВІ ФАКТОРИ
  • Біотичні та абіотичні фактори
  • Біотичні та абіотичні фактори
  • Вплив факторів зовнішнього середевища на підприємства малого бізнесу
  • ВПЛИВ СОЦІАЛЬНОГО СЕРЕДОВИЩА НА РОЗВИТОК
Cгенерировано за 0.081028 секунд

Наша колекція рефератів містить понад 60 тис. учбових матеріалів! На сайті «Рефсмаркет» Ви можете скористатись системою пошуку готових робіт, або отримати допомогу з підготовки нового реферату практично з будь-якого предмету.

Нам вдячні мільйони студентів ВУЗів України, Росії та країн СНД. Ми не потребуємо зайвої реклами, наша репутація та популярність говорять за себе.

Замовити реферат

Оновлення

Реклама

Від партнерів