Меню

Реклама

TOP реферати

Від партнерів

Цікаве

загрузка...

Тема: «Міжособистісні відносини та методи їх вивчення» (ID:33391)

| Размер: 20 кб. | Объем: 12 стр. | Стоимость: бесплатно | Добавлена: 28.03.2010 | Код продавца: 0 |
Содержание Вступ 2
1. Міжособистісні відносини та їх класифікація 3
2. Методи вивчення міжособистісних відносин. 7
Висновки 13
Література 14



Вступ
У професійній діяльності багатьох людей дуже важливим є вміння правильно будувати свої взаємовідносини з оточуючими: друзями, колегами по роботі, діловими партнерами. Особливого значення воно набуває в роботі педагогів – вони повинні не тільки формувати особистість вихованця, а й піклуватися про те, щоб психологічна атмосфера в учнівському колективі була сприятливою для сумісного навчання.
Психологія і педагогіка в межах своїх дисциплін напрацювали достатній матеріал для того, щоб будь яка людина, необов’язково фахівець, могла врахувати та застосувати практичні рекомендації для налагодження ефективних стосунків з особами свого соціального оточення. Для більш конкретного вивчення стану справ в колективі існують спеціальні методи дослідження міжособистих стосунків. Застосування даних методів має велике практичне значення в роботі всіх осіб, що мають підлеглих та є відповідальними за якість їхньої діяльності, навчання та виховання.
Висновки
Міжособистісні взаємини – суб'єктивні зв'язки і ставлення, які існують між людьми в соціальних групах; це система міжособистісних установок, ціннісних орієнтацій, очікувань, які визначаються змістом спільної життєдіяльності людей. Відносини між людьми можуть будуватися за двома принципами: формальними і неформальними. Формальні взаємовідносини заздалегідь визначені, закріплені в моральних і навіть правових нормах. Неформальні відносини будуються в довільному порядку, вони встановлюються такими за спільною згодою обох сторін і залежать від тієї практики спілкування, яка прийнята між даними індивідами. При побудуванні неформальних відносин велике значення мають симпатії і антипатії. Якщо у відносинах панують тенденції до симпатії, встановлюються дружні, теплі стосунки, якщо антипатії – то вони стають напруженими, офіційними, ворожими.
Міжособистісні відносини в групі можна розглядати в статиці, в тому вигляді, в якому вони сформувалися на даний момент часу, і в динаміці, тобто в процесі розвитку. У першому випадку аналізуються особливості існуючої системи відносин, в другому – закони їх перетворення і розвитку. За допомогою існуючих методик дослідження взаємовідносин (спостереження, соціометрія, референтометрія) можна досліджувати якісні і кількісні показники стосунків в колективі та на основі їх результатів робити відповідні практичні висновки для їх покращення або корекції.
Литература

Література
1. Андреева Г.М. Социальная психология: Учеб. для вузов. – М., Аспект Пресс, 2000. – 375с.
2. Берн Эрик. Игры, в которые играют люди; Люди, которые играют в игры: Психология человеческих взаимоотношений; Психология человеческой судьбы. – М., Центр общечеловеческих ценностей, 1996. – 336с.
3. Винославська О.В., Малигіна М.П. Людські стосунки: Навч. посіб. – К., КВІЦ, 2001. – 82с.
4. Крысько В.Г. Социальная психология: словарь-справочник. – М., АСТ, 2001. – 688с.
5. Лозниця В.С. Психологія і педагогіка: основні положення. – К., ЕксОб, 2000. – 304с.
6. Нємов Р.С. Психологія: загальні основи психології. Книга 1. – Рівне, Вертекс, 2002. – 576 с.
7. Обозов Н.Н. Психология межличностных отношений. – К., 1990. – 165с.
8. Орбан Л.Е., Гриджук Д.М. Соціальна психологія особистості. – К., 1997. – 108с.
9. Скрипченко О.В., Долинська Л.В., Огороднійчук З.В., Зелінська Т., Лисянська Т. Загальна психологія. – К., А.П.Н., 1999. – 461с.
10. Словарь практического психолога / С.Ю. Головин (сост.). – Минск, Харвест, 1997. – 800с.
Просмотр
ПросмотрПросмотреть с сайта...
Скачивание
СкачатьСкачать работу в архиве..
Рекомендуємо також переглянути наступні реферати та курсові роботи:
  • Міжособистісні відносини та методи їх вивчення
  • Сучасні нетрадиційні методи вивчення іноземних мов
  • Цілі, рівні, функції міжособистого спілкування
  • Трудові відносини як предмет трудового права
  • Трудові відносини як предмет трудового права
  • Методи вивчення психіки тварин і людини
  • Стратегія вирішення конфліктів
  • Професійна етика
  • Професійна етика
  • Управління конфліктами та стресами
Cгенерировано за 0.172295 секунд

Наша колекція рефератів містить понад 60 тис. учбових матеріалів! На сайті «Рефсмаркет» Ви можете скористатись системою пошуку готових робіт, або отримати допомогу з підготовки нового реферату практично з будь-якого предмету.

Нам вдячні мільйони студентів ВУЗів України, Росії та країн СНД. Ми не потребуємо зайвої реклами, наша репутація та популярність говорять за себе.

Замовити реферат

Оновлення

Реклама

Від партнерів

загрузка...