Меню

Реклама

TOP реферати

Від партнерів

Цікаве

загрузка...

Тема: «Сучасний стан підготовки кадрів у культурній сфері» (ID:33321)

| Размер: 18 кб. | Объем: 14 стр. | Стоимость: бесплатно | Добавлена: 28.03.2010 | Код продавца: 0 |
Содержание Вступ 3
1. ТЕОРЕТИКО-МЕТОДОЛОГІЧНІ ПРОБЛЕМИ ПІДГОТОВКИ ФАХІВЦІВ У КУЛЬТУРНІЙ СФЕРІ 4
2. ОСВІТА ТА ПРОФЕСІЙНА ПІДГОТОВКА МИТЦІВ I ПРАЦІВНИКІВ КУЛЬТУРИ В УКРАЇНІ 9
Висновки 15
Література 16



Вступ
Духовна складова життя будь-якого суспільства не менш важлива, ніж матеріальна, економічна. Потреби людини мають у своїй структурі не тільки фізіологічні компоненти, а й вищі – духовні, моральні, ідеологічні. Тому налагодження культурного життя нації є однією з нагальних питань діяльності будь-якого державного утворення. „Хліба і видовищ” – вимагала публіка ще за часів Давнього Риму, підтверджуючи важливість єдності матеріального і духовного в житті як окремої особи, так і суспільства в цілому.
В сучасній Україні також розуміють, що „не хлібом єдиним жива людина”. Держава спрямовує значні зусилля на покращення та вдосконалення соціально-культурної сфери, піклується про підготовку відповідних кадрів в галузі культури. Від цього залежить не тільки задоволення культурних потреб громадян, а й духовне здоров’я нації. В даній роботі буде висвітлено питання підготовки кадрів у культурній сфері, акцентовано увагу на проблеми і труднощі ідеологічного, соціального і матеріального характеру.
Висновки
В ході підготовки кадрів культурної сфери нагальним чином постає проблема визначення генеральної лінії розвитку культурної сфери. Стратегія відродження української національної культури диктує необхідність загального розв'язання комплексу завдань стосовно творення, збереження, поширення та засвоєння духовних набутків нації. Саме сьогодні, з особливою гостротою постають проблеми системно-комплексного осмислення мистецької спадщини нашого суспільства, культурної активізації нації та вільного діалогу всіх її етнографічних та соціальних спільнот. Тільки ті фахівці, що мають відповідні ідеологічні спрямування, здатні ефективно реалізувати в життя генеральну концепцію розвитку української культури.
На жаль, культурна розбудова сьогодні забезпечується державою за остаточним принципом. Економічного прогресу не спостерігається вже тривалий час, а життя людини, що проходить під знаком поступового збідніння та відставання від культурних джерел світової спільноти, знецінюється духовно, підлягає значному впливу агресивних і фаталістичних течій.
На сьогоднішній день в Україні вдалося зберегти певні здобутки української культури: працюють освітні заклади підготовки фахівців в цій галузі, які вже самі по собі є цитаделями збереження самобутності та неповторності творчості народу та його найліпших представників-митців; створена розгалужена система соціально-культурних закладів та установ; існують і працюють народні, творчі, самодіяльні колективи; українська культура та її майстри знайшли визнання на міжнародній арені. Цей успіх та подальші досягнення культурних діячів як і раніш будуть у значній степені залежати від професійних кадрів у сфері культури.


Литература Література
1. Білик Б.І., Горбань Ю.А., Калакура Я.С., Клапчук С.М., Кузьменець О.В. Історія української та зарубіжної культури. – К.: Вища школа, 2000. – 325с.
2. Ключко Ю. Розвиток соціально-культурної сфери України в умовах ринкових відносин: пошук нових моделей / Національна парламентська бібліотека України. Інформаційний центр з питань культури та мистецтва. – К., 2003. – 28с.
3. Культура чи імітація культури?: Матеріали парламентських слухань на тему: "Культурна політика в Україні: пріоритети, принципи та шляхи реалізації" у Верховній Раді України, 20 квітня 2005 року / Верховна Рада України. Комітет з питань культури і духовності. – К.: Парламентське видавництво, 2005. – 160с.
4. Матеріали Всеукраїнської науково-практичної конференції "Навчальні заклади культури і мистецтв України: особливості входження в Болонський процес", 7-8 червня 2007 р. / І.В. Кузнєцова (відп.ред.). – К.: ДАКККіМ, 2007. – 208с.
5. Матеріали Всеукраїнської науково-практичної конференції "Українська культура в контексті сучасних наукових досліджень та практичних реалій", 21-22 грудня 2006р. / В.Г. Чернець (голов. ред. кол.). – К.: ДАКККіМ, 2007. – 300с.
6. Нікітін В., Кузьменко М., Кузьменко О. Культурна політика в Україні: гуманітарна безпека, мова, освіта / Міжнародний центр перспективних досліджень. – К.: Оптіма, 2007. – 88с.
Просмотр
ПросмотрПросмотреть с сайта...
Скачивание
СкачатьСкачать работу в архиве..
Рекомендуємо також переглянути наступні реферати та курсові роботи:
  • Туристична освіта в Україні
  • Підготовка та перепідготовка кадрів в системі управління трудовими ресурсами
  • Система підготовки кадрів для потреб підприємства
  • Контрольна робота з адміністративного права України
  • Підготовка кадрів у туристичній галузі
  • Основні напрями та кваліфікаційні рівні підготовки економічних кадрів
  • Організація управління персоналом
  • Сучасний стан легкої атлетики в Україні
  • Підвищення кваліфікації кадрів
  • Стан та перспективи розвитку освітнього туризму в Україні
Cгенерировано за 0.144786 секунд

Наша колекція рефератів містить понад 60 тис. учбових матеріалів! На сайті «Рефсмаркет» Ви можете скористатись системою пошуку готових робіт, або отримати допомогу з підготовки нового реферату практично з будь-якого предмету.

Нам вдячні мільйони студентів ВУЗів України, Росії та країн СНД. Ми не потребуємо зайвої реклами, наша репутація та популярність говорять за себе.

Замовити реферат

Оновлення

Реклама

Від партнерів

загрузка...