Меню

Реклама

TOP реферати

Від партнерів

Цікаве

загрузка...

Тема: «Здобутки культури імператорського Риму» (ID:33318)

| Размер: 21 кб. | Объем: 13 стр. | Стоимость: бесплатно | Добавлена: 28.03.2010 | Код продавца: 0 |
Содержание Вступ 2
1. Період імператорського Риму. Філософія і науки. 3
2. Розвиток мистецтва. 7
3. Зародження та розквіт християнства в Римської імперії. 11
Висновки 13
Література 14


Вступ
Античність назавжди увійде в історію людства як період небаченого розквіту культури. Феномен такого прогресу до сьогодні знаходиться в полі зору науковців, кожен з яких пропонує свій погляд на це диво людського розуму. Давньоримська культура разом з культурою Давньої Греції відноситься до античного періоду західноєвропейської цивілізації. Рим у своєму розвитку пройшов тривалий шлях від культури землеробських племен до пишноти імператорської держави, а імператорський період займає останній історичний етап Риму – від 31 р. до н.е. до 476 р. н.е.
Період імперії є багатим на досягнення людей в різних сферах суспільного життя. Результати їх діяльності до сих пір використовуються як певні зразки для подальших наукових та творчих пошуків. Разом з тим, деякі питання викликають подив та деякий скепсис з боку наших сучасників. Одним із них є спроба розуміння того, як трапилося так, що могутня та величезна супердержава – Римська імперія – загинула саме в час найвищого розвитку свого мистецтва, науки, філософської та релігійної думки.
Висновки
Досягнення культури імператорського Риму були найвищими в історії античної культури та базувалися на здобутках своїх попередників, зокрема грецьких філософів, науковців, державних діячів, фахівців з різних видів ремесел. Розвиток ремесел і торгівлі досяг найвищого рівня. Однак внутрішнє політичне життя поступово набувало ознак конфліктності та занепаду. Імперія ослабла в результаті поступової деградації суспільства. Можна вважати, що саме в ці часи, найвищим був аморальний стан вільного населення країни, яке погрузнуло в насолодах, пороці, лінощах.
Своєрідним був і розвиток мистецтва. Художні ідеали римської культури цього періоду відображали складний характер епохи: розпад давньоантичного устрою, перемога влади імператора над традиціями республіканського правління, постійні війни та завойовницькі походи. Гладіаторські бої відображали прагнення римлян до жорстокості, схильність до антигуманного поводження з рабами, постійно зростаючу насолоду від сцен смерті і страждань бійців. Римське мистецтво того часу характеризувалося новими творчими пошуками, орієнтацією на смак та світорозуміння багатих та знатних людей. Грандіозні масштаби деяких пам’ятників в Римі та його провінціях нагадують архітектуру Давнього Сходу.
Римське мистецтво завершило великий період античної художньої культури. Не зважаючи на те, що Римська імперія пала під ударами варварів, а більшість її матеріальних пам’яток культури були знищені, традиції римського мистецтва продовжували жити. Художні образи Стародавнього Риму в майбутньому надихнули майстрів Відродження на створення нових шедеврів.
Період Римської імперії відобразив зародження та перемогу нового релігійного світогляду. Становлення та зміцнення християнства свідчило про необхідність корінної перебудови суспільства.

Литература Література
1. Абрамович С.Д., Тілло М.С., Чікарьова М.Ю. Культурологія: Навч. посібник. – К., Кондор, 2005. – 352с.
2. Адамчик Н.В., Войт О.В., Голубев А.П., Зуб А.Н., Иванова А. А. Всемирная энциклопедия: Религия. – Минск, Современный литератор, 2003. – 832с.
3. Балух В.О., Коцур В.П. Історія стародавнього Риму: Навч. посібник. – Чернівці, Книги-ХХІ, 2005. – 680с.
4. Гіптерс З.В. Короткий культурологічний словник-довідник. – Львів, ЛБІ НБУ, 2004. – 127с.
5. Історія філософії: Словник. – К., Знання України, 2005. – 1199с.
6. Левчук Л.Т., Гриценко В.С., Єфименко В.В., Живоглядова І. В., Кучерюк Д. Ю. Історія світової культури. Культурні регіони: Навч. посібник. – Либідь, 1997. – 448с.
7. Михаловский И. Б. Архитектурные формы античности. – М., Архитектура-С, 2006. – 240с.
8. Моммзен Т. История Рима: В 4. т. – Ростов-на-Дону, Феникс, 1997. – Т. 3, кн. 4-5: Революция (продолжение) (кн.4); Провинции от Цезаря до Диоклетиана (кн.5). – 640с.
9. Подольська Є.А., Лихвар В.Д. Культурологія. – Харків, Видавництво НФаУ, 2003. – 247с.
10. Творцы мировой науки от античности до XX века: Популярная биобиблиографическая энциклопедия. – М., Пашков дом, 2001. – 783с.
11. Тюрменко І. І., Буравченкова С. Б., Рудик П. А., Береговий С. І., Кобилянський Є. Е. Культурологія: теорія та історія культури: Навч. посібник. – К., Центр навчальної літератури, 2005. – 368с.
Просмотр
ПросмотрПросмотреть с сайта...
Скачивание
СкачатьСкачать работу в архиве..
Рекомендуємо також переглянути наступні реферати та курсові роботи:
  • Здобутки культури імператорського Риму
  • Цивілізація як етап розвитку культури
  • Культура античного світу
  • Контрольна робота з культурології
  • Антична культура: Давній Рим
  • Контрольна робота історія України
  • Контрольна з культури
  • Культура стародавнього Сходу
  • Культури Стародавнього Риму
  • Цивілізація як етап розвитку культури.
Cгенерировано за 0.207305 секунд

Наша колекція рефератів містить понад 60 тис. учбових матеріалів! На сайті «Рефсмаркет» Ви можете скористатись системою пошуку готових робіт, або отримати допомогу з підготовки нового реферату практично з будь-якого предмету.

Нам вдячні мільйони студентів ВУЗів України, Росії та країн СНД. Ми не потребуємо зайвої реклами, наша репутація та популярність говорять за себе.

Замовити реферат

Оновлення

Реклама

Від партнерів

загрузка...