Меню

Реклама

TOP реферати

Цікаве

Тема: «Голодомор 1932 – 1933 років на Хмельниччині» (ID:33297)

| Размер: 22 кб. | Объем: 17 стр. | Стоимость: бесплатно | Добавлена: 28.03.2010 | Код продавца: 0 |
Содержание Вступ 3
1. Стан дослідження голодомору 1932 – 1933 років на Хмельниччині. 4
2. Наростання явищ голодомору на Хмельниччині за повідомленнями місцевих і партійних органів того часу. 9
3. Трагедія Хмельниччини 1932 – 1933 років мовою документів. 12
Висновки 18
Література 19



Вступ
В умовах розбудови незалежної України, радикального оновлення всіх сфер нашого суспільства стає більш важливою і актуальною проблем „зв’язку часів”, проблема співвідношення минулого, сучасного і майбутнього. Така закономірність пояснюється тим, що коли береться розбіг у майбутнє, використовується весь потенціал політичних, економічних, соціальних надбань народу.
В числі проблем, уроки яких необхідно враховувати не тільки нинішньому, але й прийдешнім поколінням, виступає голодомор в Україні 1932 – 1933 років – один з найтрагічніших періодів вітчизняного минулого. Не обминуло це лихо і Хмельниччину. Однак ця тема тривалий час замовчувалася, була недоступною для загального доступу та обговорення. Завіса для її дослідження була привідкрита у процесі демократизації суспільного життя наприкінці 80-х років минулого століття. Повністю знята заборона лише після проголошення суверенітету України.
Основою для досліджень голодомору на Хмельниччині стали документи партійного та державного керівництва, що знаходилися в обласному архіві, і які були розсекречені в 1992 році.
Висновки
Голод 1932 – 1933 років був спеціально розробленою політикою з приборкання селянського населення України, яке в значній своїй масі не бажало вступати у колгоспи та вести колективне господарство. З метою помститися селянам та змусити їх виконувати вказівки центру радянське керівництво вдалося до надзвичайних мір. Поштовхом для початку цієї акції стало нібито „недовиконання плану хлібозаготівель” в республіці. Примусовий відбір зерна, в тому числі того, яке планувалося для посівної кампанії, призвело до масового голоду в країні. Хмельниччина, яка на той час входила до Вінницької області, в повній мірі відчула на собі всі жахи періоду голодомору.
Голод на Хмельниччині, за повідомленнями різних джерел був трохи меншим за розмірами та наслідками, ніж в інших областях республіки: Полтавської, Київської, Чернігівської, Сумської. Викликано це було тим, що територія нашої області на той час була прикордонною зоною, а багато селян суміжних районів із сусідньої державою мали певну можливість для контакту між собою. Радянське керівництво побоювалось, що правда про цей злочин зможе вийти на рівень міжнародного скандалу. Проте, незважаючи на це, навіть у самих віддалених від центру районах відбувалися явища примусового відбору зерна у селян і викликанні цим явища голодування.
Історичні уроки, які має український народ, розкриваючи таємниці „великого терору” проти цілої нації, корисні для нього. Вони вимагають створити все, щоб не допустити подібного у майбутньому України.




Литература Література
1. 33-ій: ГОЛОД. Народна книга меморіал / Підготовлена Лідією Коваленко і Володимиром Маняком. – К., Радянський письменник, 1991. – 362с.
2. Великий терор на Хмельниччині: Історико-краєзнавчий збірник (документи, свідчення, публіцистика). – Хмельницький: ТОВ НВП "Евріка", 2004. – 416 с.
3. Голод 1932-1933 років на Хмельниччині: причини, наслідки, уроки: матеріали республіканської науково-практичної конференції. 20 жовтня 1993 р. / Державний архів Хмельницької області. – Хмельницький, 1993. – 112 с.
4. Голод на Поділлі / Редактор-упорядник Віталій Мацько. – Кам'янець-По-дільський, 1993. – 286с.
5. Голод та голодомор на Поділлі 1920-1940 рр.: Збірник документів та матеріалів /Автори-упорядники: Р. Ю. Подкур, В. Ю. Васильєв, М. П. Кравченко, В. П. Лациба, І. П. Мельничук, В. І. Петренко. – Вінниця: ДП "ДКФ", 2007. – 704 с.
6. Державний архів Хмельницької області, Ф.П. – 112, оп. 1, спр. 131, арк.. 69, 70.
7. Єсюнін С.М. Місто Хмельницький: Історія, події, факти. – Хмельницький, 2004. – 112 с.
8. Завальнюк О. М. Документи розповідають: (Сталінський голодомор на Хмельниччині) // Поділля і Волинь у контексті історії українського національного відродження: Наук. зб. – Хмельницький, 1995. – С. 310-314.


Просмотр
ПросмотрПросмотреть с сайта...
Скачивание
СкачатьСкачать работу в архиве..
Рекомендуємо також переглянути наступні реферати та курсові роботи:
  • Висновки голодомору 32-33 рр.
  • ТОТАЛІТАРНИЙ РЕЖИМ ГОЛОДОМОРУ
  • Репресії в Україні
  • Історія України контрольні питання
  • Голодомор 1932 – 1933 років в Славутському районі Хмельницької області
  • Економіка України в 20-30-х роках
  • Особливості розвитку українського шкільництва у період голодомору 1932 – 1933 рр
  • Особливості розвитку українського шкільництва у період голодомору 1932 – 1933 рр
  • Протиріччя соціально-економічного и політичного розвитку радянського суспільства наприкінці 20-30-х років. Результати розвитку: досягнення і прорахунки
  • Голодомор 1933 р.
Cгенерировано за 0.045674 секунд

Наша колекція рефератів містить понад 60 тис. учбових матеріалів! На сайті «Рефсмаркет» Ви можете скористатись системою пошуку готових робіт, або отримати допомогу з підготовки нового реферату практично з будь-якого предмету.

Нам вдячні мільйони студентів ВУЗів України, Росії та країн СНД. Ми не потребуємо зайвої реклами, наша репутація та популярність говорять за себе.

Замовити реферат

Від партнерів

Оновлення

Реклама

Від партнерів