Меню

Реклама

TOP реферати

Від партнерів

Цікаве

загрузка...

Тема: «Голодомор 1932 – 1933 років в Славутському районі Хмельницької області» (ID:33296)

| Размер: 18 кб. | Объем: 11 стр. | Стоимость: бесплатно | Добавлена: 28.03.2010 | Код продавца: 0 |
СодержаниеВступ 3
1. Процес створення історико-документальної бази дослідження голодомору в Славутському районі. 4
2. Виникнення ситуації голодомору та її перебіг в Славутському районі. 8
Висновки 12
Література 13Вступ
В умовах розбудови незалежної України, радикального оновлення всіх сфер нашого суспільства стає більш важливою і актуальною проблема „зв’язку часів”, співвідношення минулого, сучасного і майбутнього. Така закономірність пояснюється тим, що коли береться розбіг у майбутнє, використовується весь потенціал політичних, економічних, соціальних надбань народу.
В числі проблем, уроки яких необхідно враховувати не тільки нинішньому, але й прийдешнім поколінням, виступає голодомор в Україні 1932 – 1933 років – один з найтрагічніших періодів вітчизняного минулого. Не обминуло це лихо і Хмельниччину. Ця тема тривалий час замовчувалася, була недоступною для загального доступу та обговорення. Завіса для її дослідження була привідкрита у процесі демократизації суспільного життя наприкінці 80-х років минулого століття. Повністю знята заборона лише після проголошення суверенітету України.
В даній роботі розглядаються події того часу, які відбувалися в одному з куточків Хмельниччини – Славуті і Славутському районі, що розташовані на самій півночі області. Основою для досліджень голодомору стали документи партійного та державного керівництва, що знаходилися в обласному архіві, і які були розсекречені в 1992 році, а також книги місцевих істориків та краєзнавців.
Висновки
Голод 1932 – 1933 років був спеціально розробленою політикою радянського керівництва з приборкання селянського населення України. Хмельниччина в повній мірі відчула на собі всі жахи періоду голодомору.
Голод на Хмельниччині, за повідомленнями різних джерел був трохи меншим за розмірами та наслідками, ніж в інших областях республіки: Полтавської, Київської, Чернігівської, Сумської. Викликано це було тим, що територія нашої області на той час була прикордонною зоною, а радянська влада побоювалась розголошення правди про свої злодіяння.
В Славутському районі голодомор розпочався дещо пізніше, ніж в інших районах області, але й того, що було, достатньо для того, щоб навічно заклеймувати імена нелюдів-керівників режиму, діяльність яких спричинили масову загибель населення. В результаті бузувірської політики на Славутчинні загинули від голоду декілька тисяч мешканців району.
ЛитератураЛітература
1. 33-ій: ГОЛОД. Народна книга меморіал / Підготовлена Л.Коваленко, В.Маняком. – К., Радянський письменник, 1991. – 362с.
2. Басиров В., Сапожник О. Славута: краєзнавчий нарис. – Львів, Каменяр, 1981. – 46с.
3. Великий терор на Хмельниччині: Історико-краєзнавчий збірник (документи, свідчення, публіцистика). – Хмельницький: ТОВ НВП "Евріка", 2004. – 416 с.
4. Голод 1932-1933 років на Хмельниччині: причини, наслідки, уроки: матеріали республіканської науково-практичної конференції. 20 жовтня 1993 р. / Державний архів Хмельницької області. – Хмельницький, 1993. – 112 с.
5. Завальнюк О. М. Документи розповідають: (Сталінський голодомор на Хмельниччині) // Поділля і Волинь у контексті історії українського національного відродження: Наук. зб. – Хмельницький, 1995. – С. 310-314.
6. Ковальчук С., Ковальчук А. Славута: минуле і сучасне. – К., ВАТ „Київська правда”, 2003. – 268 с.
7. Полiщук І. А., Глушанець Д. П. Нариси icтоpiї Правутинiв. – Славута, ВК „Трудивнік Полісся”, 1995. – 90 с.
8. Рибак І.В. Наш край в історії України. – Камянець-Подільський, ФОП Сисин О.В., 2007. – 260с.
9. Федорчук О.П. Нас морили голодом //Трудівник Полісся. – №89. – 14 жовтня 2004.
10. Терновий В. Було це на Славутчині в 30-х. – Славута, ВК „Трудивнік Полісся”, 1993. – 48 с.
Просмотр
ПросмотрПросмотреть с сайта...
Скачивание
СкачатьСкачать работу в архиве..
Рекомендуємо також переглянути наступні реферати та курсові роботи:
  • Висновки голодомору 32-33 рр.
  • ТОТАЛІТАРНИЙ РЕЖИМ ГОЛОДОМОРУ
  • Загальний рівень розвитку продуктивних сил Хмельницької області
  • Репресії в Україні
  • Туристські ресурси Хмельницької області
  • Історія України контрольні питання
  • Голодомор 1932 – 1933 років на Хмельниччині
  • Економіка України в 20-30-х роках
  • Особливості розвитку українського шкільництва у період голодомору 1932 – 1933 рр
  • Особливості розвитку українського шкільництва у період голодомору 1932 – 1933 рр
Cгенерировано за 0.127981 секунд

Наша колекція рефератів містить понад 60 тис. учбових матеріалів! На сайті «Рефсмаркет» Ви можете скористатись системою пошуку готових робіт, або отримати допомогу з підготовки нового реферату практично з будь-якого предмету.

Нам вдячні мільйони студентів ВУЗів України, Росії та країн СНД. Ми не потребуємо зайвої реклами, наша репутація та популярність говорять за себе.

Замовити реферат

Оновлення

Реклама

Від партнерів

загрузка...