Меню

Реклама

TOP реферати

Від партнерів

Цікаве

Тема: «Голодомор 1932 – 1933 років в Славутському районі Хмельницької області» (ID:33296)

| Размер: 18 кб. | Объем: 11 стр. | Стоимость: бесплатно | Добавлена: 28.03.2010 | Код продавца: 0 |
СодержаниеВступ 3
1. Процес створення історико-документальної бази дослідження голодомору в Славутському районі. 4
2. Виникнення ситуації голодомору та її перебіг в Славутському районі. 8
Висновки 12
Література 13Вступ
В умовах розбудови незалежної України, радикального оновлення всіх сфер нашого суспільства стає більш важливою і актуальною проблема „зв’язку часів”, співвідношення минулого, сучасного і майбутнього. Така закономірність пояснюється тим, що коли береться розбіг у майбутнє, використовується весь потенціал політичних, економічних, соціальних надбань народу.
В числі проблем, уроки яких необхідно враховувати не тільки нинішньому, але й прийдешнім поколінням, виступає голодомор в Україні 1932 – 1933 років – один з найтрагічніших періодів вітчизняного минулого. Не обминуло це лихо і Хмельниччину. Ця тема тривалий час замовчувалася, була недоступною для загального доступу та обговорення. Завіса для її дослідження була привідкрита у процесі демократизації суспільного життя наприкінці 80-х років минулого століття. Повністю знята заборона лише після проголошення суверенітету України.
В даній роботі розглядаються події того часу, які відбувалися в одному з куточків Хмельниччини – Славуті і Славутському районі, що розташовані на самій півночі області. Основою для досліджень голодомору стали документи партійного та державного керівництва, що знаходилися в обласному архіві, і які були розсекречені в 1992 році, а також книги місцевих істориків та краєзнавців.
Висновки
Голод 1932 – 1933 років був спеціально розробленою політикою радянського керівництва з приборкання селянського населення України. Хмельниччина в повній мірі відчула на собі всі жахи періоду голодомору.
Голод на Хмельниччині, за повідомленнями різних джерел був трохи меншим за розмірами та наслідками, ніж в інших областях республіки: Полтавської, Київської, Чернігівської, Сумської. Викликано це було тим, що територія нашої області на той час була прикордонною зоною, а радянська влада побоювалась розголошення правди про свої злодіяння.
В Славутському районі голодомор розпочався дещо пізніше, ніж в інших районах області, але й того, що було, достатньо для того, щоб навічно заклеймувати імена нелюдів-керівників режиму, діяльність яких спричинили масову загибель населення. В результаті бузувірської політики на Славутчинні загинули від голоду декілька тисяч мешканців району.
ЛитератураЛітература
1. 33-ій: ГОЛОД. Народна книга меморіал / Підготовлена Л.Коваленко, В.Маняком. – К., Радянський письменник, 1991. – 362с.
2. Басиров В., Сапожник О. Славута: краєзнавчий нарис. – Львів, Каменяр, 1981. – 46с.
3. Великий терор на Хмельниччині: Історико-краєзнавчий збірник (документи, свідчення, публіцистика). – Хмельницький: ТОВ НВП "Евріка", 2004. – 416 с.
4. Голод 1932-1933 років на Хмельниччині: причини, наслідки, уроки: матеріали республіканської науково-практичної конференції. 20 жовтня 1993 р. / Державний архів Хмельницької області. – Хмельницький, 1993. – 112 с.
5. Завальнюк О. М. Документи розповідають: (Сталінський голодомор на Хмельниччині) // Поділля і Волинь у контексті історії українського національного відродження: Наук. зб. – Хмельницький, 1995. – С. 310-314.
6. Ковальчук С., Ковальчук А. Славута: минуле і сучасне. – К., ВАТ „Київська правда”, 2003. – 268 с.
7. Полiщук І. А., Глушанець Д. П. Нариси icтоpiї Правутинiв. – Славута, ВК „Трудивнік Полісся”, 1995. – 90 с.
8. Рибак І.В. Наш край в історії України. – Камянець-Подільський, ФОП Сисин О.В., 2007. – 260с.
9. Федорчук О.П. Нас морили голодом //Трудівник Полісся. – №89. – 14 жовтня 2004.
10. Терновий В. Було це на Славутчині в 30-х. – Славута, ВК „Трудивнік Полісся”, 1993. – 48 с.
Просмотр
ПросмотрПросмотреть с сайта...
Скачивание
СкачатьСкачать работу в архиве..
Рекомендуємо також переглянути наступні реферати та курсові роботи:
  • Висновки голодомору 32-33 рр.
  • ТОТАЛІТАРНИЙ РЕЖИМ ГОЛОДОМОРУ
  • Загальний рівень розвитку продуктивних сил Хмельницької області
  • Репресії в Україні
  • Туристські ресурси Хмельницької області
  • Історія України контрольні питання
  • Голодомор 1932 – 1933 років на Хмельниччині
  • Економіка України в 20-30-х роках
  • Особливості розвитку українського шкільництва у період голодомору 1932 – 1933 рр
  • Особливості розвитку українського шкільництва у період голодомору 1932 – 1933 рр
Cгенерировано за 0.147648 секунд

Наша колекція рефератів містить понад 60 тис. учбових матеріалів! На сайті «Рефсмаркет» Ви можете скористатись системою пошуку готових робіт, або отримати допомогу з підготовки нового реферату практично з будь-якого предмету.

Нам вдячні мільйони студентів ВУЗів України, Росії та країн СНД. Ми не потребуємо зайвої реклами, наша репутація та популярність говорять за себе.

Замовити реферат

Оновлення

Реклама

Від партнерів