Реклама

От партнёров

Реклама

От партнеров
загрузка...

Счетчики

Наша колекція рефератів містить понад 60 тис. учбових матеріалів!

Це мабуть найбільший банк рефератів в Україні.
На сайті «Рефсмаркет» Ви можете скористатись системою пошуку готових робіт, або отримати допомогу з підготовки нового реферату практично з будь-якого предмету. Нам вдячні мільйони студентів ВУЗів України, Росії та країн СНД. Ми не потребуємо зайвої реклами, наша репутація та популярність говорять за себе.


Шукаєте реферат - просто зайдіть на Інститут.com.ua!
12

Тема: «Дайте визначення поняття "формування особистості"» (ID:33269)

| Размер: 25 кб. | Объем: 18 стр. | Стоимость: 1 СМС | Добавлена: 28.03.2010 | Код продавца: 0 |
Содержание Вступ 3
1. Логіко-семантичний аналіз поняття "формування особистості". 4
2. Зміст формування особистості. 10
3. Фактори формування особистості. 17
Висновки 21
Література 22


Вступ
Людство влаштовано таким чином, що на зміну одному поколінню приходять інші, які з часом перебирають на себе головні функції в суспільстві. Але й вони не вічні – їх замінює наступна генерація людей. Підготовка до життя молодого покоління є однією з функцій суспільства. З цієї точки зору, підготовка дитини до дорослого життя є найважливішим завданням педагогів і батьків.
Формування особистості не здійснюється саме собою. Для його успішної реалізації необхідні відповідні структури, кваліфіковані фахівці. Цей процес не допускає помилок і прорахунків і, крім того, постійно вимагає створення більш ефективних навчальних і виховних технологій. В значній степені цьому допомагає теоретичний і практичний арсенал засобів, котрий створюється зусиллями багатьох наук. Головними з них виступають психологія, педагогіка, їх галузі, а також наукові дисципліни, що знаходяться на стику двох наук: соціальна педагогіка, соціальна психологія.
Для дослідження проблем, пов’язаних з формуванням особистості, важливим є вивчення факторів, які впливають на її розвиток, визначення та характеристика періодів, які відповідають певному етапу психічного, соціального та фізіологічного розвитку, а також умови, наявність яких дозволяє більш ефективно здійснювати діяльність з формування необхідних особистісних якостей людського індивіда.
Метою даної роботи як раз і є узагальнення результатів наукових досліджень в цій сфері. Особливо важливим при цьому виступає аналіз основ теорії особистості, дослідження сутності та змісту процесу її формування. Окреме місце в цьому аналізі займає вивчення впливу соціального середовища на формування особистості, визначення механізмів його реалізації.
Висновки
Людина як соціальна та біологічна істота є носієм особистості. Поняття людини значно ширше за поняття особистості, тому що включає у себе велике коло соціальних та біологічних ознак – етнографічних, антропологічних, культурних. Кожна людина являє собою конкретну особистість, для якої характерне те чи інше ставлення до себе оточуючих людей, явищ, предметів, певна поведінка в межах життєвих ситуацій.
Людина стає особистістю лише тоді, коли вона має специфічні риси і передусім соціально-психологічні особливості, такі як принципи, позиції, установки, ціннісні орієнтації, потреби, мотиви й інтереси. Особистість здатна усвідомлювати навколишнє буття, виділяти себе із середовища, виходити за межі минулого і теперішнього, прогнозувати своє майбутнє, передбачати не тільки близькі, а й більш віддалені результати своїх дій, усвідомлювати норми суспільної поведінки і керуватися ними.
Розвиток психічних процесів, формування різних видів діяльності зумовлює становлення психічних властивостей людини, які є потенційною формою існування психічних процесів і зберігають їх навіть тоді, коли вони актуально не функціонують. До психічних властивостей належать розумові, емоційні, вольові, моральні і ділові якості, характерні особливості свідомості та самосвідомості людини тощо.
Саме формування системи таких властивостей знаменує становлення особистості, розвиток здатності людини виділяти себе з оточуючого середовища, усвідомлювати буття, виходити за межі минулого і теперішнього, проектувати майбутнє, передбачати не лише найближчі, але й віддалені наслідки своїх дій, усвідомлювати норми суспільної поведінки і керуватися ними тощо.
Формування особистості як цілеспрямований вплив різноманітних зовнішніх чинників та самоформування відіграє значну роль в соціумі, готує нові покоління молодих людей для суспільно корисних цілей.
Литература Література
1. Асмолов А. Г. Психология личности: Учебник. – М., МГУ, 1990. – 367 с.
2. Краткий психологический словарь / А.В. Петровский (ред.). – Ростов н/Д., Феникс, 1998. – 512с.
3. Леонтьев А.Н. Деятельность. Сознание. Личность. – М., Смысл; ИЦ "Академия", 2004. – 346с.
4. Мадди Сальваторе Р. Теории личности: сравнительный анализ. – СПб., Речь, 2002. – 539с.
5. Немов Р.С. Психология: в 3 кн. – М., ВЛАДОС, 2003. – Кн. 1: Общие основы психологии. – 688 с.
6. Психологія особистості: Словник-довідник. – К., Рута, 2001. – 320с.
7. Рубинштейн С. Л. Основы общей психологии. (серия "Мастера психологии"). – СПб., Питер, 1998. – 688с.
8. Сухомлинский В.А. Сердце отдаю детям. – К., Радянська школа, 1971. – 244с.
9. Ушинский К.Д. Воспитание человека: Избранное. – М., Издательский дом "Карапуз", 2000. – 256с.
10. Фрейджер Р, Фейдимен Д. Личность: теории, эксперименты, упражнения. – СПб., Прайм-Еврознак, 2001. – 864с.
11. Шапар В.Б. Сучасний тлумачний психологічний словник. – Х., Прапор, 2005. — 639с.
12. Яблонко В.Я. Психолого-педагогічні основи формування особистості: Навч.посіб. – Миколаїв, Тетра, 2000. – 352с.
Просмотр
Просмотр Просмотреть с сайта...
Скачивание
Рекомендуємо також переглянути наступні реферати та курсові роботи:
  • Соціологічна структура особистості

  • Дайте визначення поняття "формування особистості"

  • Соціологія особистості

  • Психологічне формування особистості в підлітковому віці

  • Соціально-психологічне становлення військовослужбовця у військовому колективі

  • Соціально-психологічне становлення військовослужбовця у військовому колективі

  • Білети соціальна психологія

  • Соціальна робота з різними групами клієнтів

  • Роль сім’ї в процесі соціалізації

  • Психологічні особливості особистості злочинця

  • Базові концепції виховання та розвитку особистості


Cгенерировано за 0.033665 секунд

загрузка...