Меню

Реклама

TOP реферати

Від партнерів

Цікаве

Тема: «Дайте визначення поняття "формування особистості"» (ID:33269)

| Размер: 25 кб. | Объем: 18 стр. | Стоимость: бесплатно | Добавлена: 28.03.2010 | Код продавца: 0 |
СодержаниеВступ 3
1. Логіко-семантичний аналіз поняття "формування особистості". 4
2. Зміст формування особистості. 10
3. Фактори формування особистості. 17
Висновки 21
Література 22


Вступ
Людство влаштовано таким чином, що на зміну одному поколінню приходять інші, які з часом перебирають на себе головні функції в суспільстві. Але й вони не вічні – їх замінює наступна генерація людей. Підготовка до життя молодого покоління є однією з функцій суспільства. З цієї точки зору, підготовка дитини до дорослого життя є найважливішим завданням педагогів і батьків.
Формування особистості не здійснюється саме собою. Для його успішної реалізації необхідні відповідні структури, кваліфіковані фахівці. Цей процес не допускає помилок і прорахунків і, крім того, постійно вимагає створення більш ефективних навчальних і виховних технологій. В значній степені цьому допомагає теоретичний і практичний арсенал засобів, котрий створюється зусиллями багатьох наук. Головними з них виступають психологія, педагогіка, їх галузі, а також наукові дисципліни, що знаходяться на стику двох наук: соціальна педагогіка, соціальна психологія.
Для дослідження проблем, пов’язаних з формуванням особистості, важливим є вивчення факторів, які впливають на її розвиток, визначення та характеристика періодів, які відповідають певному етапу психічного, соціального та фізіологічного розвитку, а також умови, наявність яких дозволяє більш ефективно здійснювати діяльність з формування необхідних особистісних якостей людського індивіда.
Метою даної роботи як раз і є узагальнення результатів наукових досліджень в цій сфері. Особливо важливим при цьому виступає аналіз основ теорії особистості, дослідження сутності та змісту процесу її формування. Окреме місце в цьому аналізі займає вивчення впливу соціального середовища на формування особистості, визначення механізмів його реалізації.
Висновки
Людина як соціальна та біологічна істота є носієм особистості. Поняття людини значно ширше за поняття особистості, тому що включає у себе велике коло соціальних та біологічних ознак – етнографічних, антропологічних, культурних. Кожна людина являє собою конкретну особистість, для якої характерне те чи інше ставлення до себе оточуючих людей, явищ, предметів, певна поведінка в межах життєвих ситуацій.
Людина стає особистістю лише тоді, коли вона має специфічні риси і передусім соціально-психологічні особливості, такі як принципи, позиції, установки, ціннісні орієнтації, потреби, мотиви й інтереси. Особистість здатна усвідомлювати навколишнє буття, виділяти себе із середовища, виходити за межі минулого і теперішнього, прогнозувати своє майбутнє, передбачати не тільки близькі, а й більш віддалені результати своїх дій, усвідомлювати норми суспільної поведінки і керуватися ними.
Розвиток психічних процесів, формування різних видів діяльності зумовлює становлення психічних властивостей людини, які є потенційною формою існування психічних процесів і зберігають їх навіть тоді, коли вони актуально не функціонують. До психічних властивостей належать розумові, емоційні, вольові, моральні і ділові якості, характерні особливості свідомості та самосвідомості людини тощо.
Саме формування системи таких властивостей знаменує становлення особистості, розвиток здатності людини виділяти себе з оточуючого середовища, усвідомлювати буття, виходити за межі минулого і теперішнього, проектувати майбутнє, передбачати не лише найближчі, але й віддалені наслідки своїх дій, усвідомлювати норми суспільної поведінки і керуватися ними тощо.
Формування особистості як цілеспрямований вплив різноманітних зовнішніх чинників та самоформування відіграє значну роль в соціумі, готує нові покоління молодих людей для суспільно корисних цілей.
ЛитератураЛітература
1. Асмолов А. Г. Психология личности: Учебник. – М., МГУ, 1990. – 367 с.
2. Краткий психологический словарь / А.В. Петровский (ред.). – Ростов н/Д., Феникс, 1998. – 512с.
3. Леонтьев А.Н. Деятельность. Сознание. Личность. – М., Смысл; ИЦ "Академия", 2004. – 346с.
4. Мадди Сальваторе Р. Теории личности: сравнительный анализ. – СПб., Речь, 2002. – 539с.
5. Немов Р.С. Психология: в 3 кн. – М., ВЛАДОС, 2003. – Кн. 1: Общие основы психологии. – 688 с.
6. Психологія особистості: Словник-довідник. – К., Рута, 2001. – 320с.
7. Рубинштейн С. Л. Основы общей психологии. (серия "Мастера психологии"). – СПб., Питер, 1998. – 688с.
8. Сухомлинский В.А. Сердце отдаю детям. – К., Радянська школа, 1971. – 244с.
9. Ушинский К.Д. Воспитание человека: Избранное. – М., Издательский дом "Карапуз", 2000. – 256с.
10. Фрейджер Р, Фейдимен Д. Личность: теории, эксперименты, упражнения. – СПб., Прайм-Еврознак, 2001. – 864с.
11. Шапар В.Б. Сучасний тлумачний психологічний словник. – Х., Прапор, 2005. — 639с.
12. Яблонко В.Я. Психолого-педагогічні основи формування особистості: Навч.посіб. – Миколаїв, Тетра, 2000. – 352с.
Просмотр
ПросмотрПросмотреть с сайта...
Скачивание
СкачатьСкачать работу в архиве..
Рекомендуємо також переглянути наступні реферати та курсові роботи:
 • Соціологічна структура особистості
 • Дайте визначення поняття "формування особистості"
 • Соціологія особистості
 • Психологічне формування особистості в підлітковому віці
 • Соціально-психологічне становлення військовослужбовця у військовому колективі
 • Соціально-психологічне становлення військовослужбовця у військовому колективі
 • Роль сім’ї в процесі соціалізації
 • Білети соціальна психологія
 • Соціальна робота з різними групами клієнтів
 • Психологічні особливості особистості злочинця
 • Базові концепції виховання та розвитку особистості
Cгенерировано за 0.055407 секунд

Наша колекція рефератів містить понад 60 тис. учбових матеріалів! На сайті «Рефсмаркет» Ви можете скористатись системою пошуку готових робіт, або отримати допомогу з підготовки нового реферату практично з будь-якого предмету.

Нам вдячні мільйони студентів ВУЗів України, Росії та країн СНД. Ми не потребуємо зайвої реклами, наша репутація та популярність говорять за себе.

Замовити реферат

Оновлення

Реклама

Від партнерів