Меню

Реклама

TOP реферати

Від партнерів

Цікаве

загрузка...

Тема: «Господарство та співвідношення його галузей у Київській Русі» (ID:33265)

| Размер: 22 кб. | Объем: 15 стр. | Стоимость: бесплатно | Добавлена: 28.03.2010 | Код продавца: 0 |
Содержание Анотація 3
Вступ 4
1. Землеробство і скотарство. 5
2. Ремесла. 7
3. Будівництво. 10
4. Торгівля. 13
Висновки 16
Література 17



Анотація
Дана робота присвячена висвітленню найменш дослідженого питання в історії Київської Русі – її економічному розвиткові. Як правило, історики, що вивчають давньоруську державу найбільш уваги приділяють її політичним, військовим, релігійним аспектам, а економічне життя показується мимохідь, як нібито побічне явище. Проте дослідження економіки Русі є досить корисним для того, щоб зрозуміти рушійні сили історичного процесу того часу. Автор даної роботи застосував принцип порівняння господарського життя давньоруських земель з сучасною структурою економічної сфери суспільства та на основі цього зробив спробу співставити значення матеріального фактора в житті країни різних історичних епох.

Вступ
З точки зору історика О. Субтельного, легше встановити, якою не була Київська Русь, ніж те, якою вона була. Давня Русь не була державою в сучасному розумінні слова. Розглядати її як таку – значило б приписувати їй вищий рівень політичної та соціально-економічної організації, ніж це було насправді. Вона не мала ні централізованого управління, ні всеохоплюючої та розгалуженої бюрократичної системи. В повній мірі це справедливо і по відношенню до господарства Київської Русі. Керівники давньоруської держави не займалися веденням господарства в масштабі країни у сучасному значенні цього слова – економіка не планувалася, не організовувалася, не забезпечувалася відповідними заходами з боку уряду. Єдиний зв’язок між володарями та підвладними, насамперед неміським населенням, існував у формі збору данини. У політиці князі керувались особистими чи династичними інтересами, нерідко ігноруючи потреби держави і суспільства.
В таких умовах більш доцільно вести мову не про господарство країни, а про її економічне життя – більш широкий термін, який включає до себе всі види економічної або трудової діяльності, якими займалося населення Київської Русі. Основними сферами її економічного життя, які можна порівняти з деякими складовими сучасного господарства, були сільське господарство (землеробство і скотарство), ремесла (як зародок промисловості), торгівля і будівництво. Про їх розвиток, співвідношення та значення для становлення давньої слов’янської держави піде мова в розділах цієї роботи.
Висновки
Київська Русь як єдина централізована держава пройшла великий шлях, багатий на різноманітні події та позначений жвавими політичними і культурними процесами. Особливу роль в становленні держави відіграли соціально-економічні фактори.
Провідне місце в економіці Київської Русі займало сільське господарство, збагачене давніми традиціями. Для обробітку ґрунту і вирощення врожаю використовувалися досконалі для того часу знаряддя праці. Вживання парової системи землеробства з двопільною та трипільною сівозмінами, висока продуктивність праці давали змогу виробляти зерна значно більше, ніж це було необхідно для задоволення біологічних потреб населення.
Важливу роль у господарському розвитку Київської Русі відігравало розвинене ремісниче виробництво, в першу чергу чорна металургія та металообробка. Давньоруські ковалі опанували всіма видами і прийомами технічної і технологічної обробки заліза, які були відомі тоді. Майстерність давньоруських ремісників набула міжнародного визнання.
Стан сільського господарства і ремісничого виробництва визначав рівень розвитку торгівлі – як внутрішньої так і зовнішньої. Основними торговельними партнерами Давньоруської держави були Візантія, Волзько-камська Булгарія, Хозарія, країни Арабського Сходу, скандинавські, центральні та західноєвропейські. Об'єм і рівень торговельних операцій був досить значним, про що свідчить існування купецьких об'єднань, що спеціалізувались на торгівлі з певними країнами, або певними видами товарів.
Давньоруські міста були значними центрами внутрішньої і міжнародної торгівлі, розвинутих ремесел. Це забезпечувало поступальний розвиток всієї держави, зростав рівень політичної, соціальної та економічної організації Київської Русі.

Литература
Література
1. Алексєєв Ю.М., Вертегел А.Г., Даниленко В.М. Історія України: Навч. посіб. – К., Каравела, 2004. – 255c.
2. Верстюк В. Ф., Гарань О. В., Гуржій О. І., Даниленко В. М., Євтух В. Б. Історія України: Навч. посібник / В.А. Смолій (ред.). – К., Альтернативи, 1997. – 416с.
3. Вознесенська Г. О., Недопако Д. П., Паньков С. В. Чорна металургія та металообробка населення східноєвропейського лісостепу за доби ранніх слов'ян і Київської Русі (друга половина І тис.- перша чверть ІІ тис.) / НАН України; Інститут археології. – К., 1996. – 188с.
4. Грушевский М.С. Очерк істории украинского народа. – К., Лыбидь, 1991. – 399с.
5. Дорошенко Д. І. Нарис історії України: В 2 т. – К., Глобус, 1992. – Т. 1 : До половини XVII століття. – 232с.
6. Жуковський А., Субтельний О. Нарис історії України. – Львів, НТТШ, 1993. – 230с.
7. Корнійчук Л.Я. Історія економічної думки України: Навч. посіб. – К., КНЕУ, 2004. – 432с.
8. Котляр М., Кульчицький С. Шляхами віків: довідник з історії України. – К., Україна, 1993. – 380с.
9. Крушинський В.Ю., Левенець Ю.А. Історія України: події, факти, дати. – К., Зодіак-Еко, 1993. – 176с.
10. Пеняк П.С. Ремесло Київської Русі: структура і організація. – Ужгород, 1998. – 137 с.
11. Полонська-Василенко Н.Д. Історія України. –К., Либідь, 1995. – Т. 1 : До середини XVII століття. – 588с.
12. Субтельний О. Україна: історія. – К., 1992. – 512 с.
13. Яковенко Н. Нарис історії середньовічної та ранньомодерної України. – К., Критика, 2005. – 582с.
Просмотр
ПросмотрПросмотреть с сайта...
Скачивание
СкачатьСкачать работу в архиве..
Рекомендуємо також переглянути наступні реферати та курсові роботи:
  • РОЗВИТОК ЗЕМЛЕРОБСТВА. ФЕОДАЛЬНЕ ЗЕМЛЕВОЛОДІННЯ ТА ОСНОВНІ КАТЕГОРІЇ ЗАЛЕЖНИХ СМЕРДІВ У КИЇВСЬКІЙ РУСІ
  • РОЗВИТОК ЗЕМЛЕРОБСТВА. ФЕОДАЛЬНЕ ЗЕМЛЕВОЛОДІННЯ ТА ОСНОВНІ КАТЕГОРІЇ ЗАЛЕЖНИХ СМЕРДІВ У КИЇВСЬКІЙ РУСІ
  • Злочини проти особи в Київській Русі
  • Злочини проти особи в Київській Русі
  • Держава і право Київської Русі в період її становлення і розвитку
  • Судочинство в Київській Русі
  • Становлення поглядів на державу і право в раньофеодальній Київській Русі
  • Розвиток права в Київській Русі
  • Грошові системи Київської Русі
  • Грошові системи Київської Русі
  • Мистецтво Київської Русі
Cгенерировано за 0.079578 секунд

Наша колекція рефератів містить понад 60 тис. учбових матеріалів! На сайті «Рефсмаркет» Ви можете скористатись системою пошуку готових робіт, або отримати допомогу з підготовки нового реферату практично з будь-якого предмету.

Нам вдячні мільйони студентів ВУЗів України, Росії та країн СНД. Ми не потребуємо зайвої реклами, наша репутація та популярність говорять за себе.

Замовити реферат

Оновлення

Реклама

Від партнерів

загрузка...