Меню

Реклама

TOP реферати

Від партнерів

Цікаве

Тема: «Господарство та співвідношення його галузей у Київській Русі» (ID:33265)

| Размер: 22 кб. | Объем: 15 стр. | Стоимость: бесплатно | Добавлена: 28.03.2010 | Код продавца: 0 |
СодержаниеАнотація 3
Вступ 4
1. Землеробство і скотарство. 5
2. Ремесла. 7
3. Будівництво. 10
4. Торгівля. 13
Висновки 16
Література 17Анотація
Дана робота присвячена висвітленню найменш дослідженого питання в історії Київської Русі – її економічному розвиткові. Як правило, історики, що вивчають давньоруську державу найбільш уваги приділяють її політичним, військовим, релігійним аспектам, а економічне життя показується мимохідь, як нібито побічне явище. Проте дослідження економіки Русі є досить корисним для того, щоб зрозуміти рушійні сили історичного процесу того часу. Автор даної роботи застосував принцип порівняння господарського життя давньоруських земель з сучасною структурою економічної сфери суспільства та на основі цього зробив спробу співставити значення матеріального фактора в житті країни різних історичних епох.

Вступ
З точки зору історика О. Субтельного, легше встановити, якою не була Київська Русь, ніж те, якою вона була. Давня Русь не була державою в сучасному розумінні слова. Розглядати її як таку – значило б приписувати їй вищий рівень політичної та соціально-економічної організації, ніж це було насправді. Вона не мала ні централізованого управління, ні всеохоплюючої та розгалуженої бюрократичної системи. В повній мірі це справедливо і по відношенню до господарства Київської Русі. Керівники давньоруської держави не займалися веденням господарства в масштабі країни у сучасному значенні цього слова – економіка не планувалася, не організовувалася, не забезпечувалася відповідними заходами з боку уряду. Єдиний зв’язок між володарями та підвладними, насамперед неміським населенням, існував у формі збору данини. У політиці князі керувались особистими чи династичними інтересами, нерідко ігноруючи потреби держави і суспільства.
В таких умовах більш доцільно вести мову не про господарство країни, а про її економічне життя – більш широкий термін, який включає до себе всі види економічної або трудової діяльності, якими займалося населення Київської Русі. Основними сферами її економічного життя, які можна порівняти з деякими складовими сучасного господарства, були сільське господарство (землеробство і скотарство), ремесла (як зародок промисловості), торгівля і будівництво. Про їх розвиток, співвідношення та значення для становлення давньої слов’янської держави піде мова в розділах цієї роботи.
Висновки
Київська Русь як єдина централізована держава пройшла великий шлях, багатий на різноманітні події та позначений жвавими політичними і культурними процесами. Особливу роль в становленні держави відіграли соціально-економічні фактори.
Провідне місце в економіці Київської Русі займало сільське господарство, збагачене давніми традиціями. Для обробітку ґрунту і вирощення врожаю використовувалися досконалі для того часу знаряддя праці. Вживання парової системи землеробства з двопільною та трипільною сівозмінами, висока продуктивність праці давали змогу виробляти зерна значно більше, ніж це було необхідно для задоволення біологічних потреб населення.
Важливу роль у господарському розвитку Київської Русі відігравало розвинене ремісниче виробництво, в першу чергу чорна металургія та металообробка. Давньоруські ковалі опанували всіма видами і прийомами технічної і технологічної обробки заліза, які були відомі тоді. Майстерність давньоруських ремісників набула міжнародного визнання.
Стан сільського господарства і ремісничого виробництва визначав рівень розвитку торгівлі – як внутрішньої так і зовнішньої. Основними торговельними партнерами Давньоруської держави були Візантія, Волзько-камська Булгарія, Хозарія, країни Арабського Сходу, скандинавські, центральні та західноєвропейські. Об'єм і рівень торговельних операцій був досить значним, про що свідчить існування купецьких об'єднань, що спеціалізувались на торгівлі з певними країнами, або певними видами товарів.
Давньоруські міста були значними центрами внутрішньої і міжнародної торгівлі, розвинутих ремесел. Це забезпечувало поступальний розвиток всієї держави, зростав рівень політичної, соціальної та економічної організації Київської Русі.

Литература
Література
1. Алексєєв Ю.М., Вертегел А.Г., Даниленко В.М. Історія України: Навч. посіб. – К., Каравела, 2004. – 255c.
2. Верстюк В. Ф., Гарань О. В., Гуржій О. І., Даниленко В. М., Євтух В. Б. Історія України: Навч. посібник / В.А. Смолій (ред.). – К., Альтернативи, 1997. – 416с.
3. Вознесенська Г. О., Недопако Д. П., Паньков С. В. Чорна металургія та металообробка населення східноєвропейського лісостепу за доби ранніх слов'ян і Київської Русі (друга половина І тис.- перша чверть ІІ тис.) / НАН України; Інститут археології. – К., 1996. – 188с.
4. Грушевский М.С. Очерк істории украинского народа. – К., Лыбидь, 1991. – 399с.
5. Дорошенко Д. І. Нарис історії України: В 2 т. – К., Глобус, 1992. – Т. 1 : До половини XVII століття. – 232с.
6. Жуковський А., Субтельний О. Нарис історії України. – Львів, НТТШ, 1993. – 230с.
7. Корнійчук Л.Я. Історія економічної думки України: Навч. посіб. – К., КНЕУ, 2004. – 432с.
8. Котляр М., Кульчицький С. Шляхами віків: довідник з історії України. – К., Україна, 1993. – 380с.
9. Крушинський В.Ю., Левенець Ю.А. Історія України: події, факти, дати. – К., Зодіак-Еко, 1993. – 176с.
10. Пеняк П.С. Ремесло Київської Русі: структура і організація. – Ужгород, 1998. – 137 с.
11. Полонська-Василенко Н.Д. Історія України. –К., Либідь, 1995. – Т. 1 : До середини XVII століття. – 588с.
12. Субтельний О. Україна: історія. – К., 1992. – 512 с.
13. Яковенко Н. Нарис історії середньовічної та ранньомодерної України. – К., Критика, 2005. – 582с.
Просмотр
ПросмотрПросмотреть с сайта...
Скачивание
СкачатьСкачать работу в архиве..
Рекомендуємо також переглянути наступні реферати та курсові роботи:
 • РОЗВИТОК ЗЕМЛЕРОБСТВА. ФЕОДАЛЬНЕ ЗЕМЛЕВОЛОДІННЯ ТА ОСНОВНІ КАТЕГОРІЇ ЗАЛЕЖНИХ СМЕРДІВ У КИЇВСЬКІЙ РУСІ
 • РОЗВИТОК ЗЕМЛЕРОБСТВА. ФЕОДАЛЬНЕ ЗЕМЛЕВОЛОДІННЯ ТА ОСНОВНІ КАТЕГОРІЇ ЗАЛЕЖНИХ СМЕРДІВ У КИЇВСЬКІЙ РУСІ
 • Злочини проти особи в Київській Русі
 • Злочини проти особи в Київській Русі
 • Держава і право Київської Русі в період її становлення і розвитку
 • Судочинство в Київській Русі
 • Становлення поглядів на державу і право в раньофеодальній Київській Русі
 • Розвиток права в Київській Русі
 • Грошові системи Київської Русі
 • Грошові системи Київської Русі
 • Мистецтво Київської Русі
Cгенерировано за 0.714645 секунд

Наша колекція рефератів містить понад 60 тис. учбових матеріалів! На сайті «Рефсмаркет» Ви можете скористатись системою пошуку готових робіт, або отримати допомогу з підготовки нового реферату практично з будь-якого предмету.

Нам вдячні мільйони студентів ВУЗів України, Росії та країн СНД. Ми не потребуємо зайвої реклами, наша репутація та популярність говорять за себе.

Замовити реферат

Оновлення

Реклама

Від партнерів