Меню

Реклама

TOP реферати

Від партнерів

Цікаве

загрузка...

Тема: «Біоритми» (ID:33246)

| Размер: 20 кб. | Объем: 12 стр. | Стоимость: бесплатно | Добавлена: 28.03.2010 | Код продавца: 0 |
СодержаниеВступ 3
1. Поняття та сутність біологічних ритмів людини. 4
2. Біологічні ритми як система адаптацій. 6
3. Теорія „трьох біоритмів”. 10
Висновки 13
Література 14Вступ
Інтерес до біологічних ритмів людина проявляла, напевно, протягом усієї своєї історії. Періодичність сну і неспання, зміна рослинності у різні часи року, сезонні міграції птахів і тварин, життя яких знаходилось у прямій залежності від явищ оточуючої природи, не могли не привернути увагу дослідників. Поступово накопичувалися емпіричні знання про періодичність у живій та неживій природі і про причини, що її обумовлюють. Ще два з половиною тисячоліття тому давньогрецький поет Архілог писав: "Пізнай, який ритм володіє людьми." І люди накопичували ці знання й робили спроби знайти причинно-наслідкові зв'язки між процесами в неживій природі, що повторюються, та долею людини.
Стародавні мислителі робили спроби пояснити взаємозв'язок між змінами у неживій природі і процесами, що протікають у біологічних системах. Їхні погляди, з позиції сучасної науки, є наївними, але сутність їх залишається правильною. Вона зводиться до того, що жива і нежива природа на Землі являє собою одне нероздільне ціле і що ритмічність у живій природі породжена силами неживої. Сучасні науковці продовжують досліджувати біоритмічну діяльність усіх живих організмів, в тому числі і людини. Результати їх праці надають значної користі в вивченні такого складного біосоціопсихічного явища як людська істота.
Висновки
Під біоритмами слід розуміти регулярні кількісні та якісні зміни життєвих процесів у організмі на всіх рівнях життя. Біоритмічний характер діяльності функціональних систем організму притаманний всім живим істотам. Стан здоров’я та працездатність людини багато в чому залежить від того, наскільки режим праці і відпочинку відповідає її індивідуальним біоритмам. Їхній характер завжди індивідуальний.
Без біоритмів неможлива нормальна взаємодія систем організму. Тому по них можна судити про його загальний стан. Якщо біоритм порушується, виходить з ладу, починається патологія. З цього випливає корисність знань щодо власних біоритмів людини при її лікуванні, поверненні функціональних спроможностей. Самопочуття людини багато в чому залежить від того, наскільки режим праці і відпочинку відповідає її індивідуальним біоритмам. Сьогодні становиться все більш зрозумілим, що однією з основних причин хвороб і невдач у природному оздоровленні організму є непогодженість життя людини з природними ритмами – водіями функцій організму.
В сучасній науці є декілька підходів до визначення сутності та періодичності коливань в організмі живих істот, але незаперечним залишається той факт, що ця періодичність дійсно має місце і, крім того, здійснює величезний вплив на всю життєдіяльність організму.ЛитератураЛітература
1. Апанасенко Г.Л. Эволюция биоэнергетики и здоровье человека. –СПб., МГП Петрополис, 1992 – 123 с.
2. Аппель В. А. Биоритмы: подходите ли вы друг другу. – М., Интерэксперт, 1996. – 234с.
3. Давидюк Г.М. Валеологія. – Луцьк, Надстир'я, 1998. – 157с.
4. Ілюстрований медичний словник Дорланда: У 2 т. – Львів, НАУТІЛУС, 2003. –Т. 1: A-L. – 1354с.
5. Молодь третього тисячоліття: гуманітарні проблеми та шляхи їх розв'язання: Зб. наук. статей: В 3 т. – Одеса, ОДГІ, 2000. — Т. 2, ч.2: Культура. Мистецтво. Валеологія. Фізичне виховання. Спорт. – С.345-532
6. Рыбаков В.П. Биоритмы на службе здоровья. – М., Советский спорт, 2001. – 109с.
7. Слюсарев А.О., Самсонов О.В., Мухін В.М., Федосова Є. Є., Щеулов А. П. Біологія: загальна біологія, ботаніка, зоологія, людина та її здоров'я: Навч. посібник. – К., Вища школа, 1995. – 607с.
8. Смірнов С.М. Біологічні ритми і наше здоров’я. – М., 2000.– 98с.
9. Ткачук З.Ю., Морозов М.М., Пилипчук О.Я. Основи загальної генетики: Навч. посібник. – К., Вища школа, 1995. – 178с.
10. Ужегов Г. Биоритмы на каждый день. – М., Фаир, 1997. – 608с.
11. Хоромський Л.М., Свистун Р.В.. Біоритми органів людини. – Тернопіль, ТДМУ Укрмедкнига, 2005. – 220с.
12. Чижевский А.Л. Космический пульс жизни: Земля в объятиях Солнца. Гелиотараксия. – М., Мысль, 1995. – 767с.
Просмотр
ПросмотрПросмотреть с сайта...
Скачивание
СкачатьСкачать работу в архиве..
Рекомендуємо також переглянути наступні реферати та курсові роботи:
Cгенерировано за 0.004174 секунд

Наша колекція рефератів містить понад 60 тис. учбових матеріалів! На сайті «Рефсмаркет» Ви можете скористатись системою пошуку готових робіт, або отримати допомогу з підготовки нового реферату практично з будь-якого предмету.

Нам вдячні мільйони студентів ВУЗів України, Росії та країн СНД. Ми не потребуємо зайвої реклами, наша репутація та популярність говорять за себе.

Замовити реферат

Оновлення

Реклама

Від партнерів

загрузка...