Меню

Реклама

TOP реферати

Від партнерів

Цікаве

Тема: «Біоритми» (ID:33246)

| Размер: 20 кб. | Объем: 12 стр. | Стоимость: бесплатно | Добавлена: 28.03.2010 | Код продавца: 0 |
СодержаниеВступ 3
1. Поняття та сутність біологічних ритмів людини. 4
2. Біологічні ритми як система адаптацій. 6
3. Теорія „трьох біоритмів”. 10
Висновки 13
Література 14Вступ
Інтерес до біологічних ритмів людина проявляла, напевно, протягом усієї своєї історії. Періодичність сну і неспання, зміна рослинності у різні часи року, сезонні міграції птахів і тварин, життя яких знаходилось у прямій залежності від явищ оточуючої природи, не могли не привернути увагу дослідників. Поступово накопичувалися емпіричні знання про періодичність у живій та неживій природі і про причини, що її обумовлюють. Ще два з половиною тисячоліття тому давньогрецький поет Архілог писав: "Пізнай, який ритм володіє людьми." І люди накопичували ці знання й робили спроби знайти причинно-наслідкові зв'язки між процесами в неживій природі, що повторюються, та долею людини.
Стародавні мислителі робили спроби пояснити взаємозв'язок між змінами у неживій природі і процесами, що протікають у біологічних системах. Їхні погляди, з позиції сучасної науки, є наївними, але сутність їх залишається правильною. Вона зводиться до того, що жива і нежива природа на Землі являє собою одне нероздільне ціле і що ритмічність у живій природі породжена силами неживої. Сучасні науковці продовжують досліджувати біоритмічну діяльність усіх живих організмів, в тому числі і людини. Результати їх праці надають значної користі в вивченні такого складного біосоціопсихічного явища як людська істота.
Висновки
Під біоритмами слід розуміти регулярні кількісні та якісні зміни життєвих процесів у організмі на всіх рівнях життя. Біоритмічний характер діяльності функціональних систем організму притаманний всім живим істотам. Стан здоров’я та працездатність людини багато в чому залежить від того, наскільки режим праці і відпочинку відповідає її індивідуальним біоритмам. Їхній характер завжди індивідуальний.
Без біоритмів неможлива нормальна взаємодія систем організму. Тому по них можна судити про його загальний стан. Якщо біоритм порушується, виходить з ладу, починається патологія. З цього випливає корисність знань щодо власних біоритмів людини при її лікуванні, поверненні функціональних спроможностей. Самопочуття людини багато в чому залежить від того, наскільки режим праці і відпочинку відповідає її індивідуальним біоритмам. Сьогодні становиться все більш зрозумілим, що однією з основних причин хвороб і невдач у природному оздоровленні організму є непогодженість життя людини з природними ритмами – водіями функцій організму.
В сучасній науці є декілька підходів до визначення сутності та періодичності коливань в організмі живих істот, але незаперечним залишається той факт, що ця періодичність дійсно має місце і, крім того, здійснює величезний вплив на всю життєдіяльність організму.ЛитератураЛітература
1. Апанасенко Г.Л. Эволюция биоэнергетики и здоровье человека. –СПб., МГП Петрополис, 1992 – 123 с.
2. Аппель В. А. Биоритмы: подходите ли вы друг другу. – М., Интерэксперт, 1996. – 234с.
3. Давидюк Г.М. Валеологія. – Луцьк, Надстир'я, 1998. – 157с.
4. Ілюстрований медичний словник Дорланда: У 2 т. – Львів, НАУТІЛУС, 2003. –Т. 1: A-L. – 1354с.
5. Молодь третього тисячоліття: гуманітарні проблеми та шляхи їх розв'язання: Зб. наук. статей: В 3 т. – Одеса, ОДГІ, 2000. — Т. 2, ч.2: Культура. Мистецтво. Валеологія. Фізичне виховання. Спорт. – С.345-532
6. Рыбаков В.П. Биоритмы на службе здоровья. – М., Советский спорт, 2001. – 109с.
7. Слюсарев А.О., Самсонов О.В., Мухін В.М., Федосова Є. Є., Щеулов А. П. Біологія: загальна біологія, ботаніка, зоологія, людина та її здоров'я: Навч. посібник. – К., Вища школа, 1995. – 607с.
8. Смірнов С.М. Біологічні ритми і наше здоров’я. – М., 2000.– 98с.
9. Ткачук З.Ю., Морозов М.М., Пилипчук О.Я. Основи загальної генетики: Навч. посібник. – К., Вища школа, 1995. – 178с.
10. Ужегов Г. Биоритмы на каждый день. – М., Фаир, 1997. – 608с.
11. Хоромський Л.М., Свистун Р.В.. Біоритми органів людини. – Тернопіль, ТДМУ Укрмедкнига, 2005. – 220с.
12. Чижевский А.Л. Космический пульс жизни: Земля в объятиях Солнца. Гелиотараксия. – М., Мысль, 1995. – 767с.
Просмотр
ПросмотрПросмотреть с сайта...
Скачивание
СкачатьСкачать работу в архиве..
Рекомендуємо також переглянути наступні реферати та курсові роботи:
Cгенерировано за 0.050758 секунд

Наша колекція рефератів містить понад 60 тис. учбових матеріалів! На сайті «Рефсмаркет» Ви можете скористатись системою пошуку готових робіт, або отримати допомогу з підготовки нового реферату практично з будь-якого предмету.

Нам вдячні мільйони студентів ВУЗів України, Росії та країн СНД. Ми не потребуємо зайвої реклами, наша репутація та популярність говорять за себе.

Замовити реферат

Оновлення

Реклама

Від партнерів