Меню

Реклама

TOP реферати

Від партнерів

Цікаве

Тема: «Природа та сутність релігії. Особливості релігійної свідомості» (ID:33130)

| Размер: 22 кб. | Объем: 16 стр. | Стоимость: бесплатно | Добавлена: 28.03.2010 | Код продавца: 0 |
Содержание Вступ 3
1. Релігія як одна з форм духовного життя людства. Особливості релігійної свідомості. 4
2. Релігійна психологія та релігійна ідеологія. 6
3. Поняття „надприродного”. Різні концепції розуміння Бога. 7
4. Феномен релігійної віри та релігійного досвіду. Релігійний світогляд. 10
Висновки 15
Література 16





Вступ
Протягом довгого часу продовжуються спроби з'ясувати, що ж являє собою релігія. Її суттєві характеристики набули форму спеціальної галузі знання – релігієзнавства. Релігієзнавство вивчає процес виникнення, функціонування та розвитку релігії, її побудови та різні компоненти, численні виявлення релігії в історії суспільства та у сучасну епоху, взаємозв'язок та взаємодію з іншими галузями культури.
Особливо важливим є дослідження значення релігії у житті окремої людини, конкретних суспільств та суспільства взагалі. В історії людства неодноразово виникали спроби довести як корисність релігії для людини, так і її шкідливий вплив на її свідомість і навіть на фізичне існування і життя. До сих пір релігія залишається особливою формою світогляду, яка існує і продовжує існувати незалежно від того, які думки складаються щодо неї у мислителів різних часів і народів. Надприродне і потойбічне поки що не можливо осягнути за допомогою наукових, раціональних способів пізнання. Але інтуїтивно людина усвідомлює, що зв’язок з "тим" світом є, і це надихає людину не тільки на активне вивчення релігійних феноменів, а й на шанобливе ставлення до релігії в цілому.
Висновки
Релігія в житті людини займає значне місце. Вона формує його світогляд, пояснює зі своєї точки зору всі явища, що відбуваються навколо неї. Релігія здатна, на відміну від інших світоглядних утворень, пояснювати все, що є у Всесвіті, показуючи певні зв’язки між реальним і надприроднім, потойбічним.
Релігія формує духовність людини, вона зобов’язує його до певного образу життя, вимагає високих морально-етичних якостей, які є практично однаковими майже в усіх релігіях світу.
Під впливом релігійних переконань індивід скоює відповідні вчинки, які, часом вимагають від нього значних фізичних і моральних зусиль і навіть самопожертви. Не зважаючи на це людина знаходить заспокоєння в релігії. Сутність людського індивіда завжди вимагає наявності певної підтримки, хоч би вона була і ілюзорної. Досвід історичного розвитку підтверджує, що таку підтримку людина завжди находила і продовжує знаходити.
Релігія є універсальним духовним явищем в житті суспільства, що об'єднує за допомогою догматів, моральних і духовних цінностей певні верстви населення у ієрархічно побудовані церковні організації, протиставляє за чітко визначеними конфесійними ознаками різні угруповання віруючих і в контексті сучасних соціальних реформ може сприяти консолідації різних громад віруючих у їхній боротьбі проти негативних соціальних відхилень і явищ, виконувати інші функції.

Литература
Література
1. Бибихин В.В. Философия и релігія.// Вопросы философии. – 1992. – № 7. – С. 12-17.
2. Виговський Л.А. Функціональність релігії: природа і вияви. /НАН України; Відділення релігієзнавства Інституту філософії ім. Г.С.Сковороди; Хмельницький ун-т управління та права. – К., Хмельницький, 2004. – 340с.
3. Дейвіс Брайєн. Вступ до філософії релігії. – К., Основи, 1996. – 269с.
4. Історія і теорія релігії та вільнодумства: Навч. посібник / Український держ. педагогічний ун-т ім. М.П.Драгоманова. – К., 1996. – 256с.
5. Калінін Ю.А., Лубський В.І. Релігієзнавство: Курс лекцій / Київський національний ун-т ім. Тараса Шевченка. – К., 1997. – 455с.
6. Калінін Ю.А., Харьковщенко Є.А. Релігієзнавство: Підручник. – К., Наукова думка, 1995. – 254с.
7. Лубський В. І., Бурлак С. М., Вороновська Л. Г., Горбаченко Т. Г., Козленко В. Релігієзнавство: Предмет, структура і методологія курсу. Релігія як предмет дослідження. Загальна характеристика релігій світу. Ранні національні релігії. Пізні національні релігії. Світові релігії. Нетрадиційні релігії. Свобода совісті як загальнолюдська цінність: Підручник. – К., ВЦ "Академія", 2000. – 408с.
8. Конотоп Л.Г., Швед З.В. Слов'янська релігійна філософія: Навч. посібник. – К., Літера ЛТД, 2006. – 320с.
9. Людство в пошуках Бога. – Нью Йорк, Гамбург, Вартова вежа, 2001. – 384с.
10. Черній А.М. Релігієзнавство. – К., Академвидав, 2003. – 352с.
11. Элиаде Мирча, Кулиано Ион, Винер Г. С. Словарь религий, обрядов и верований. – М.,Рудомино, 1997. – 416с.


Просмотр
ПросмотрПросмотреть с сайта...
Скачивание
СкачатьСкачать работу в архиве..
Рекомендуємо також переглянути наступні реферати та курсові роботи:
  • Сутність і соціальна природа релігії
  • ПРИРОДА ТА СУТНІСТЬ РЕЛІГІЇ. ОСОБЛИВОСТІ РЕЛІГІЙНОЇ СВІДОМОСТІ
  • Виникнення і розвиток свідомості
  • Витоки релігії
  • Контрольна робота з релігієзнавства
  • Контрольна робота з релігієзнавства
  • Релігійна ситуація в сучасній Україні, соціологічний аналіз
  • РЕЛІГІЄЗНАВСТВО ЯК ГАЛУЗЬ НАУКИ
  • РЕЛІГІЇ ТИХОГО ОКЕАНУ
  • Проблема свідомості у філософії, поняття, ознаки та структура свідомості
  • Основні концепції походження релігії
Cгенерировано за 0.458908 секунд

Наша колекція рефератів містить понад 60 тис. учбових матеріалів! На сайті «Рефсмаркет» Ви можете скористатись системою пошуку готових робіт, або отримати допомогу з підготовки нового реферату практично з будь-якого предмету.

Нам вдячні мільйони студентів ВУЗів України, Росії та країн СНД. Ми не потребуємо зайвої реклами, наша репутація та популярність говорять за себе.

Замовити реферат

Оновлення

Реклама

Від партнерів