Меню

Реклама

TOP реферати

Від партнерів

Цікаве

загрузка...

Тема: «Світова психологія про особистість» (ID:33111)

| Размер: 21 кб. | Объем: 14 стр. | Стоимость: бесплатно | Добавлена: 28.03.2010 | Код продавца: 0 |
СодержаниеВступ 3
1. ПСИХОАНАЛІЗ 4
2. НЕОФРЕЙДИЗМ 7
3. ТРАНСАКТНИЙ АНАЛІЗ 9
4. КОГНІТИВНА ПСИХОЛОГІЯ 11
5. ГУМАНІСТИЧНА ПСИХОЛОГІЯ 13
Висновки 15
Література 15


Вступ
Особистість – є центральною категорією в психології, починаючи з моменту зародження цієї науки і до сьогоднішнього дня. Науковці-психологи зосереджують свою увагу не тільки на тому, щоб розкрити і зрозуміти властивості особистості, а й на поясненні основ її існування тощо.
Дослідники в різні часи по-різному пояснювали суть цього феномену. Але, коли вони впритул підходили до його вивчення, то стикалися з багатомірністю властивостей особистості, їх складністю, неозначеністю. Інтереси і мотиви, схильності і здібності, характер і темперамент, ідеали, ціннісні орієнтації, вольові, емоційні і інтелектуальні особливості, співвідношення свідомого і несвідомого (підсвідомого) і багато що іншого – ось далеко неповний перелік характеристик, з якими доводиться мати справу, якщо необхідно намалювати психологічний портрет особистості або зрозуміти її сутність.
Перші спроби створення психологічних теорій особистості були здійснені в першій половині ХІХ століття вченими-психіатрами. Необхідність таких теорій ґрунтувалась на практичних потребах. На протязі декілька десятиріч була створена величезна кількість таких теорій. В 1930 роках виникає окрема галузь психологічних досліджень – персонологія, в рамках якої йшло активне вивчення людської особистості.
В даній роботі зроблена спроба описати різні концепції особистості, як їх уявляли представники таких течій в психології, як фрейдизму, неофрейдизму, трансактного аналізу, когнітивної психології, гуманістичної психології.
Висновки
Психологічна наука накопичила у своєму арсеналі численну кількість теорій про особистість. Усю їх багатоманітність можна звести до двох трактувань: біосоціальному і біофізичному. Теорії, що відносилися до біосоціального підходу, підкреслювали соціальну природу особистості. Біофізичний підхід, навпаки, відстоював субстанціальну і об’єктивну її природу. Приблизно такого же принципу класифікації дотримуються прибічники розділення численних теорій особистостей на біогенетичні і соціогенетичні.
В будь-якому випадку зрозуміло, що особистість формується в умовах суспільного, конкретно-історичного існування людини, під час його навчання і виховання. Її психічний стан в значному ступені залежить від соціального оточення людини і тих факторів, які діють на неї протягом усього життя. Рушійні сили психічного розвитку особистості проявляються в протиріччі між потрібностями людини та реальними можливостями їх задоволення.
Усі теорії особистості в своїй основі мають певні філософські положення щодо природи людини. Погляд психолога на сутність людської природи має величезний вплив на розроблену ним теорію особистості. Започаткувавшись в певний час, теорії не зникали з появою інших, більш новітніх концепцій особистості, а продовжували і продовжують творчо розвиватися у відповідності з тими принципами, які були в них закладені. Не можна сказати, що якась з теорій має пріоритет перед іншої, або є більш правильною – всі вони гідні на уважний і критичний перегляд та на творче переосмислення.

Литература
Література

1. Берн Э. Игры, в которые играют люди, люди, которые играют в игры. – Л., Лениздат, 1992. – 400 с.
2. Келли Джордж А. Теория личности. Психология личных конструктов. — СПб., Речь, 2000. — 249с.
3. Краткий психологический словарь. – М., 1985, – 432 с.
4. Максименко С. Д., Зайчук В. О., Клименко В. В., Соловієнко В. О. Загальна психологія: Підруч. для студ. вищих навч. закл. — К., Форум, 2000. — 543с.
5. Маслоу А. Психология бытия. – К., Веклер, 1997. – 304с.
6. М'ясоїд П.А. Загальна психологія: Навч. посіб. для студ. вищ. пед. навч. закл. — К., Вища школа, 2001. — 487с
7. Фромм Э. Иметь или быть? – М., Прогресс, 1986. – 237 с.
8. Фромм Э. Искусство любить. Исследование природи любви. – М., Педагогика, 1990. – 157 с.
9. Хорни К. Невротическая личность нашего времени. — СПб., Питер, 2002. — 224с.
10. Цибульська Т.Ф. Загальна та прикладна психологія: курс лекцій. – Наукова думка, 2000. – 191 с.
11. Шапар В Б. Психологічний тлумачний словник. — Х., Прапор, 2004. — 640с.
12. Швачко О.В. Соціальна психологія. – К., Вища школа, 2002. – 111с.
Просмотр
ПросмотрПросмотреть с сайта...
Скачивание
СкачатьСкачать работу в архиве..
Рекомендуємо також переглянути наступні реферати та курсові роботи:
 • Контрольна робота з психології
 • Сучасні теорії особистості
 • ПСИХОЛОГІЯ І ДІЯЛЬНІСТЬ МЕНЕДЖЕРА
 • Психологія кольору, відтінків та форми в рекламі
 • Галузі психології: загальна характеристика
 • Психологія
 • Соціологія особистості
 • Періодизація світового розвитку з 1914 по 1939 роки
 • Особистість і суспільство
 • Психологія особистості злочинця
 • Психологія особистості злочинця
Cгенерировано за 0.359112 секунд

Наша колекція рефератів містить понад 60 тис. учбових матеріалів! На сайті «Рефсмаркет» Ви можете скористатись системою пошуку готових робіт, або отримати допомогу з підготовки нового реферату практично з будь-якого предмету.

Нам вдячні мільйони студентів ВУЗів України, Росії та країн СНД. Ми не потребуємо зайвої реклами, наша репутація та популярність говорять за себе.

Замовити реферат

Оновлення

Реклама

Від партнерів

загрузка...