Реклама

От партнёров

Реклама

От партнеров
загрузка...

Счетчики

Наша колекція рефератів містить понад 60 тис. учбових матеріалів!

Це мабуть найбільший банк рефератів в Україні.
На сайті «Рефсмаркет» Ви можете скористатись системою пошуку готових робіт, або отримати допомогу з підготовки нового реферату практично з будь-якого предмету. Нам вдячні мільйони студентів ВУЗів України, Росії та країн СНД. Ми не потребуємо зайвої реклами, наша репутація та популярність говорять за себе.


Шукаєте реферат - просто зайдіть на Інститут.com.ua!
1

Тема: «Світова психологія про особистість» (ID:33111)

| Размер: 21 кб. | Объем: 14 стр. | Стоимость: 1 СМС | Добавлена: 28.03.2010 | Код продавца: 0 |
Содержание Вступ 3
1. ПСИХОАНАЛІЗ 4
2. НЕОФРЕЙДИЗМ 7
3. ТРАНСАКТНИЙ АНАЛІЗ 9
4. КОГНІТИВНА ПСИХОЛОГІЯ 11
5. ГУМАНІСТИЧНА ПСИХОЛОГІЯ 13
Висновки 15
Література 15


Вступ
Особистість – є центральною категорією в психології, починаючи з моменту зародження цієї науки і до сьогоднішнього дня. Науковці-психологи зосереджують свою увагу не тільки на тому, щоб розкрити і зрозуміти властивості особистості, а й на поясненні основ її існування тощо.
Дослідники в різні часи по-різному пояснювали суть цього феномену. Але, коли вони впритул підходили до його вивчення, то стикалися з багатомірністю властивостей особистості, їх складністю, неозначеністю. Інтереси і мотиви, схильності і здібності, характер і темперамент, ідеали, ціннісні орієнтації, вольові, емоційні і інтелектуальні особливості, співвідношення свідомого і несвідомого (підсвідомого) і багато що іншого – ось далеко неповний перелік характеристик, з якими доводиться мати справу, якщо необхідно намалювати психологічний портрет особистості або зрозуміти її сутність.
Перші спроби створення психологічних теорій особистості були здійснені в першій половині ХІХ століття вченими-психіатрами. Необхідність таких теорій ґрунтувалась на практичних потребах. На протязі декілька десятиріч була створена величезна кількість таких теорій. В 1930 роках виникає окрема галузь психологічних досліджень – персонологія, в рамках якої йшло активне вивчення людської особистості.
В даній роботі зроблена спроба описати різні концепції особистості, як їх уявляли представники таких течій в психології, як фрейдизму, неофрейдизму, трансактного аналізу, когнітивної психології, гуманістичної психології.
Висновки
Психологічна наука накопичила у своєму арсеналі численну кількість теорій про особистість. Усю їх багатоманітність можна звести до двох трактувань: біосоціальному і біофізичному. Теорії, що відносилися до біосоціального підходу, підкреслювали соціальну природу особистості. Біофізичний підхід, навпаки, відстоював субстанціальну і об’єктивну її природу. Приблизно такого же принципу класифікації дотримуються прибічники розділення численних теорій особистостей на біогенетичні і соціогенетичні.
В будь-якому випадку зрозуміло, що особистість формується в умовах суспільного, конкретно-історичного існування людини, під час його навчання і виховання. Її психічний стан в значному ступені залежить від соціального оточення людини і тих факторів, які діють на неї протягом усього життя. Рушійні сили психічного розвитку особистості проявляються в протиріччі між потрібностями людини та реальними можливостями їх задоволення.
Усі теорії особистості в своїй основі мають певні філософські положення щодо природи людини. Погляд психолога на сутність людської природи має величезний вплив на розроблену ним теорію особистості. Започаткувавшись в певний час, теорії не зникали з появою інших, більш новітніх концепцій особистості, а продовжували і продовжують творчо розвиватися у відповідності з тими принципами, які були в них закладені. Не можна сказати, що якась з теорій має пріоритет перед іншої, або є більш правильною – всі вони гідні на уважний і критичний перегляд та на творче переосмислення.

Литература
Література

1. Берн Э. Игры, в которые играют люди, люди, которые играют в игры. – Л., Лениздат, 1992. – 400 с.
2. Келли Джордж А. Теория личности. Психология личных конструктов. — СПб., Речь, 2000. — 249с.
3. Краткий психологический словарь. – М., 1985, – 432 с.
4. Максименко С. Д., Зайчук В. О., Клименко В. В., Соловієнко В. О. Загальна психологія: Підруч. для студ. вищих навч. закл. — К., Форум, 2000. — 543с.
5. Маслоу А. Психология бытия. – К., Веклер, 1997. – 304с.
6. М'ясоїд П.А. Загальна психологія: Навч. посіб. для студ. вищ. пед. навч. закл. — К., Вища школа, 2001. — 487с
7. Фромм Э. Иметь или быть? – М., Прогресс, 1986. – 237 с.
8. Фромм Э. Искусство любить. Исследование природи любви. – М., Педагогика, 1990. – 157 с.
9. Хорни К. Невротическая личность нашего времени. — СПб., Питер, 2002. — 224с.
10. Цибульська Т.Ф. Загальна та прикладна психологія: курс лекцій. – Наукова думка, 2000. – 191 с.
11. Шапар В Б. Психологічний тлумачний словник. — Х., Прапор, 2004. — 640с.
12. Швачко О.В. Соціальна психологія. – К., Вища школа, 2002. – 111с.
Просмотр
Просмотр Просмотреть с сайта...
Скачивание
Рекомендуємо також переглянути наступні реферати та курсові роботи:
  • Контрольна робота з психології

  • Сучасні теорії особистості

  • Основні етапи становлення та розвитку психології

  • ПСИХОЛОГІЯ І ДІЯЛЬНІСТЬ МЕНЕДЖЕРА

  • Психологія кольору, відтінків та форми в рекламі

  • Галузі психології: загальна характеристика

  • Психологія

  • Соціологія особистості

  • Періодизація світового розвитку з 1914 по 1939 роки

  • Контрольна робота з психології

  • Особистість і суспільство


Cгенерировано за 0.016019 секунд

загрузка...