Меню

Реклама

TOP реферати

Від партнерів

Цікаве

Тема: «Формування та розвиток гуманістичної психології» (ID:33102)

| Размер: 27 кб. | Объем: 17 стр. | Стоимость: бесплатно | Добавлена: 28.03.2010 | Код продавца: 0 |
СодержаниеВступ 3
1. ТЕОРЕТИЧНІ ОСНОВИ ТА ДЖЕРЕЛА ЗАРОДЖЕННЯ ГУМАНІСТИЧНОЇ ПСИХОЛОГІЇ 4
2. РОЗВИТОК ГУМАНІСТИЧНОЇ ПСИХОЛОГІЇ ЯК НАУКОВОГО НАПРЯМУ 4
Висновки 4
Список використаної літератури 4Вступ
На думку психологів, гуманістична психологія – це суспільний рух, що зародився усередині психології, і одночасно – теоретична перспектива, яка витримала випробування часом. Обидва ці аспекти вимагають належної уваги і аналізу. У більшості своїх проявів вона віддає пріоритет людському досвіду і наповненому значенням життю розумного суспільства, яке стикається з її втіленнями в творах мистецтва і документальних джерелах минулого і сучасності. Більшість прихильників гуманістичної психології займалася (і займаються) психотерапією, що забезпечує привілейований доступ до людського досвіду, а гуманістичний рух завжди був тісно пов'язаний з прикладною психологією особистісного зростання і змін.
Поставши як виклик традиційним для першої половини ХХ ст. біхевіористичному і психоаналітичному напрямам психології, гуманістична психологія вважається "третьою силою" в цій науці, що свідчить про її неабияку значущість в системі наук про людину. Дослідження умов її виникнення і розвитку є корисним для розуміння загального напрямку наукових пошуків про таємничий психічний світ людської особистості.

Висновки
Гуманістичний напрям в психології зародився всередині ХХ ст. як реакція на чергову кризу в психології. Він став наслідком множини явищ і подій в психологічній науці та суспільній думці того періоду і певним чином відображав сумніви вчених щодо правильності раніш розроблених концепцій людини. Гуманістична психологія намагалася найповніше реалізувати в собі всі напрацювання наук про людину, що існували на той час, створюючи найбільш повну та всеохоплюючу концепцію особистості. Цей напрям спрямований на вивчення смислових структур людини; в ньому як основні предмети аналізу виступають: вищі духовні цінності, самоактуалізація особистості, творчість, любов, свобода, відповідальність, автономія, психічне здоров'я, міжособистісне спілкування – тобто ті феномени, які за допомогою традиційних теорій неможливо було пояснити.
Положення гуманістичного напряму мають важливе значення для здійснення практики психологічної допомоги. Вони привнесли в психологію нові погляди на появу і розвиток психічних проблем людини. Сутність цього методу полягає в розгляді людини як самоактуалізованої особистості, тобто такої, яка має вроджений потяг до самовдосконалення. Перешкоджання цього процесу є причиною розвитку нервових і психічних хвороб індивіда. Даний напрям вивчає психічне здоров'я гармонійних осіб, які досягли вершини особистісного розвитку, вершини самоактуалізації, і на основі цих знань формує принципи і способи психологічної допомоги для інших людей.
Гуманістична психологія стверджувала націленість людини на майбутнє, можливість реалізації нею своїх потенцій незалежно від "тягаря минулого". Вона постала як напрям в психології, який визнає своїм головним предметом особистість як унікальну цілісну систему, що уявляє собою "відкриту можливість" самоактуалізації людини. Її положення повинні були відіграти важливу роль в процесі навчання і виховання людини, в практиці надання їй психологічної допомоги.
Литература
Список використаної літератури
1. Гуманістична психологія: Антологія:В 3 т. / Р. Трач (ред.). – К. : Університетське видавництво "Пульсари", 2001. – Т. 1 : Гуманістичні підходи в західній психології ХХ ст. – 252с.
2. Марцинковская Т.Д., Ярошевский М. Г. 50 выдающихся психологов мира. – М. : Международная педагогическая академия, 1995. – 193с.
3. Маслоу А. Новые рубежи человеческой природы. – М. : Смысл, 1999. – 425с.
4. Оллпорт Г. Личность в психологии. – М. : КСП, 1998. – 347с.
5. Психологическая энциклопедия / Р.Корсини (ред.), А.Ауэрбах (ред.). – СПб. : Питер, 2003. – 1094с.
6. Роджерс К. Консультирование и психотерапия. Новейшие подходы в области практической работы. – М. : Апрель Пресс, 1999. – 464с.
7. Роменець В.А. Історія психології ХІХ-початок ХХ століття: Навч. посібник. – К. : Либідь, 2007. – 832c.
8. Шапар В Б. Психологічний тлумачний словник. – Х.: Прапор, 2004. – 640с.
Просмотр
ПросмотрПросмотреть с сайта...
Скачивание
СкачатьСкачать работу в архиве..
Рекомендуємо також переглянути наступні реферати та курсові роботи:
 • Ідеї про особистісний розвиток А. Маслоу і їхнє використання в психології консультування
 • Розвиток психології
 • Розвиток психології
 • ГУМАНІСТИЧНА ПСИХОТЕРАПІЯ
 • Соціальна психологія в системі наук.
 • Розвиток психології як науки про свідомість до формування експериментальної психології
 • Політична психологія, її структура та функції
 • Розвиток уявлень про юридичну психологію
 • Розвиток уявлень про юридичну психологію
 • Основні категорії психології управління. Структура і функції психології управління
 • Психологічна думка 18-20 ст.
Cгенерировано за 0.022116 секунд

Наша колекція рефератів містить понад 60 тис. учбових матеріалів! На сайті «Рефсмаркет» Ви можете скористатись системою пошуку готових робіт, або отримати допомогу з підготовки нового реферату практично з будь-якого предмету.

Нам вдячні мільйони студентів ВУЗів України, Росії та країн СНД. Ми не потребуємо зайвої реклами, наша репутація та популярність говорять за себе.

Замовити реферат

Оновлення

Реклама

Від партнерів