Меню

Реклама

TOP реферати

Від партнерів

Цікаве

Тема: «Звіт з психокорекційної практики. Психокорекційна практика проходила в довільній організації (студент назву впише самостійно), штат працівників – 3-4 чоловіка, працюють з оргтехнікою» (ID:31101)

| Размер: 51 кб. | Объем: 36 стр. | Стоимость: бесплатно | Добавлена: 28.03.2010 | Код продавца: 0 |
СодержаниеВСТУП 3
ПРОГРАМА ПСИХОКОРЕКЦІЇ 5
1. ЗМІСТ ЗАНЯТЬ 5
2. ЕТАПИ ПСИХОКОРЕКЦІЙНОЇ РОБОТИ 8
2.1. Докорекційно-психодіагностичний (підготовчий) етап 8
2.2. Настановний етап 9
2.3. Психокорекційний (основний) етап психокорекційної роботи 9
2.4. Завершальний (оцінювальний) етап 18
Література до психокорекційної програми 19
ВИКОНАННЯ ЗАХОДІВ ПСИХОКОРЕКЦІЙНОЇ ПРОГРАМИ І ПІСЛЯКОРЕКЦІЙНОЇ ПСИХОДІАГНОСТИКИ 20
3.1. Докорекційно-психодіагностичний етап 20
3.2. Настановний етап 21
3.3. Психокорекційний етап 22
3.4. Завершальний (оцінювальний) етап 23
ВИСНОВКИ 25
СПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ 26
Додатки 28


ВСТУП
Психокорекційна навчальна практика студента ________________________ проходила в період з 18 грудня 2008 року по 8 лютого 2009 року на підприємстві ______________________________________________________________ м. Києва. Керівник організації ______________________________________________ ; психолог організації _______________________________________________ , яка стала також керівником навчальної практики від даного підприємства.
Метою практики було оволодіння практичними уміннями та основними навичками проведення психокорекційної роботи як базової складової практичної психології в умовах виробничого (професійного) колективу на підприємстві.
При цьому завданнями, що були спрямовані на реалізацію мети навчальної практики, були:
1. Ознайомлення з особливостями психокорекційної роботи в умовах виробничої організації.
2. Поглиблення, закріплення та використання в роботі психологічних та методичних знань, пов’язаних з особливостями та засобами психокорекційної діяльності в сфері виробництва.
3. Формування та вдосконалення професійно-психологічних умінь та навичок психокорекційної роботи з клієнтами, що відносяться до категорії працівників (службовців) підприємства (організації).
Психокорекційна практика стала продовженням психодіагностичного етапу, що був раніше реалізований в межах цього закладу і стосувався психологічної діагностики конфліктних стосунків у виробничому колективі. Результати проведення попередньої психодіагностичної роботи вказували на необхідність здійснення комплексу заходів для поліпшення соціально-психологічного клімату в колективі, покращення комунікативних і особистісних якостей членів групи.
Відповідно до цієї проблематики, з переліку напрямів навчальної психокорекційної практики, був обраний перший напрям, а саме: "Психологічна корекція негативних особистісних проявів і стереотипів поведінки". Реалізація цього напряму передбачала проведення заходів з психологічної корекції несприятливих форм емоційного реагування та стереотипів поведінки дорослих, психологічну корекцію конфліктних та неадекватних відносин в мікрогрупах, трудових колективах.
Згідно з обраним напрямом, до практичного виконання був прийнятий варіант № 8 з переліку Методичних вказівок до проведення практики студентом: "Психокорекція психологічного клімату, конфліктних та неадекватних міжособистісних стосунків у мікрогрупах, трудових колективах".
На попередньому, психодіагностичному, етапі була виявлена складна психологічна обстановка в даній виробничій групі. Вона характеризувалася частими сварками між працівниками, непримиримим відношенням один до одного, небажанням підтримати своїх колег. В групі намітилась тенденція до зниження виробничих показників та в цілому до ефективності цього структурного підрозділу. Психодіагностичне дослідження, що було проведено за методикою оцінки способів реагування в конфлікті (методика К. Томаса), показало, що кожний працівник відділу має домінування рис конфліктного характеру, яке заважає йому продуктивно та безпроблемно спілкуватися з своїми колегами.
Практика надання психологічної допомоги показує, що в ряді випадків, коли психологічні характеристики та внутрішні установки кожної особи групи не являються значно непримиримими, налагодити психологічний клімат в групі допомагають спеціальні, корекційні заняття, які спрямовані на покращення комунікативних властивостей особистості, розвиток її уміння сприймати співрозмовника, здійснювати адекватне реагування на його вплив. Відповідно до проблем даного психологічного запиту була сформована та реалізована Програма психокорекції.
ЛитератураСПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ
1. Алиева М.А., Трошихина Е.Г. Тренинг развития жизненных целей: тренинг коммуникативных. навыков, тренинг развития эмпатии, коррекция социального поведения. – СПб., Речь 2001. – 215 с.
2. Графічні методики в психодіагностиці та психокорекції: Навч. посіб. / І. А. Слободянюк (упоряд.). – Вінниця : Континент-ПРИМ, 2000. – 28с.
3. Журавська Л.М. Соціально-психологічний тренінг: розвиток якостей особистості працівників сфери туризму: Навч. посібник. – К. : Слово, 2006. – 312с.
4. Истратова О.Н. Практикум по психокоррекции: игры, упражнения, техники: развитие общей моторики и координации движений, коррекция эмоциональной сферы, трудностей поведения и характера, развитие мышления, воображения, памяти, формирование навыков общения, формирование личности, релаксационные игры и упражнения. – Ростов-на-Дону : Феникс, 2008. – 349 с.
5. Корольчук М.С., Осьодло В.І. Психодіагностика. – К., Ельга; Ніка-Центр, 2004. – 399с.
6. Кузикова С.Б. Коррекция Я-концепции как условие преодоления конфликтности у подростков. – Сумы, СГПІ, 1999. – 28с.
7. Мисюк Н.С. Структура и коррекция поведения человека. – Минск, Наука и техника, 1980. – 77 с.
8. Осипова А.А. Общая психокоррекция: Учеб. пособие. – М. : Творческий Центр "Сфера", 2001. – 508с.
9. Полтавец В.И., Первый В.С., Жабокрицкий С.В. Агрессивное поведение при расстройствах личности: Диагностика, клиника, коррекция. – Днепропетровск : Арт-Пресс, 1998. – 80с.
10. Профілактика та корекція агресивної поведінки студентів засобами тренінгу спілкування: Автореферат дисертації: 19.00.07 / С.Г. Шебанова; Інститут психології ім. Г.С.Костюка АПН України. – К., 2000. – 18 с.
11. Психологічна енциклопедія: А – Я / О. Степанов (авт.-упоряд.). – К., Академвидав, 2006. – 424с.
12. Ребер Артур. Большой толковый психологический словарь: Основные термины и понятия по психологии и психиатрии. – М. : Вече, 2003. – Т. 2 : П-Я. – 560 с.
13. Різник Л.В. Корекція поведінки людини — важливе завдання формування здорового способу життя // Культура здоров’я. – Херсон, 2006. – С.230-233.
14. Сенько Т.В. Психология взаимодействия: Диагностика и коррекция личностного поведения. Учеб. пособие. – Минск : Карандашев, 1998. – 271 с.
15. Тополов Є.В. Профілактика та корекція агресивної поведінки менеджерів // Проблеми загальної та педагогічної психології. – К., 2005. – Т.7, вип.6. – С.356-362.
16. Федорчук В.М. Соціально-психологічний тренінг "Розвиток комунікативної компетентності викладача". – Кам'янець-Подільський : Абетка, 2003. – 240с.
17. Фурманов И.А. Агрессия и насилие. Диагностика, профилактика и коррекция. – СПб. : Речь, 2007. – 479с.
18. Цимбалюк І.М. Психологічне консультування та корекція: Навч. посібник. – Рівне : ЦНТІ, 2001. – 111с.
19. Шебанова С.Г. Основні психологічні особливості агресивної поведінки й питання їх психокорекції. // Метода. Збірник наукових і методичних праць / За ред. М.Ф. Бойка. – К.: ТОВ “Міжнародна фінансова агенція”, 1997. – С. 47 – 59.
20. Шевандрин Н.И. Психодиагностика, коррекция и развитие личности. – М. : Владос, 1998. – 512с.
21. Шмаров С., Безбородова Н. От игры к самовоспитанию: Сборник игр-коррекций. – М., Прагма, 1995. – 198с.
Просмотр
ПросмотрПросмотреть с сайта...
Скачивание
СкачатьСкачать работу в архиве..
Рекомендуємо також переглянути наступні реферати та курсові роботи:
  • Звіт з психокорекційної практики ( в СШ)
  • Звіт з психокорекційної практики
  • Особливості адаптації студентів першого курсу до умов навчальної діяльності (теория)
  • Проходження практики в готелі адміністратором
  • Практика як специфічно - людський спосіб освоєння світу
  • Звіт з психокорекційної практики
  • Управління персоналом вар 2
  • ЗВІТ ПРОХОДЖЕННЯ КОМПЛЕКСНОЇ ПРАКТИКИ З ФАХУ (Дошкільна освіта)
  • Психокорекційні методи, які можуть використовуватися в школі
  • Головні види організації навчання соціальних працівників
Cгенерировано за 0.071901 секунд

Наша колекція рефератів містить понад 60 тис. учбових матеріалів! На сайті «Рефсмаркет» Ви можете скористатись системою пошуку готових робіт, або отримати допомогу з підготовки нового реферату практично з будь-якого предмету.

Нам вдячні мільйони студентів ВУЗів України, Росії та країн СНД. Ми не потребуємо зайвої реклами, наша репутація та популярність говорять за себе.

Замовити реферат

Оновлення

Реклама

Від партнерів