Меню

Реклама

TOP реферати

Від партнерів

Цікаве

загрузка...

Тема: «Методи вивчення психіки тварин і людини» (ID:33412)

| Размер: 19 кб. | Объем: 14 стр. | Стоимость: бесплатно | Добавлена: 28.03.2010 | Код продавца: 0 |
Содержание ВСТУП 3
1. МЕТОДИ ВИВЧЕННЯ ПСИХІКИ ЛЮДЕЙ 4
2. МЕТОДИ ВИВЧЕННЯ ПСИХІКИ ТВАРИН 9
ВИСНОВКИ 15
Список використаної літератури 16


Вступ
Перед вченими давно вже стоїть питання визначити, чим у принципі відрізняється тварина від людини. Однак поки що, крім зовнішньої несхожості, наука не може дати вичерпної і ґрунтовної відповіді стосовно цього питання. Особливо важко піддається науковому аналізу внутрішня сфера індивідів. В окремих випадках спостереження за тваринами, особливо такими як дельфіни, собаки, мавпи, складається враження, що вони думають і відчувають точно так же, як люди. Спеціально для розв’язання даної проблеми була створена така галузь психології як порівняльна психологія – це розділ психології, вивчаючий схожість і відмінності в поведінці і психіці між тваринами і людиною.
Здається, що для вирішення задач даної галузі слід мати спеціальні методи дослідження. Однак, як показує практика, неможливо мати однакові методи як для дослідження психіки людини, так і для дослідження психіки тварини, тому прийнято розрізняти ці методи і вивчати їх в межах різних наукових дисциплін – в психології людини і зоопсихології.
Висновки
Методи дослідження психіки людини відрізняються від методів дослідження психіки тварини, перш за все, змістовною спрямованістю в отриманні психологічної інформації. Якщо при вивченні психології людини деякі дані поставляють методи самоспостереження, самооцінювання, то при дослідженні тварин вчені позбавлені такої можливості. Вони змушені самі трактувати зовнішні прояви поведінки тварин, інтерпретуючи її особливості в залежності від індивідуального досвіду і суб’єктивного розуміння ситуації.
Зоопсихологія вивчає психіку на основі аналізу поведінки: детальний аналіз руху тварин в найпростіших ситуаціях, організованих зоопсихологом. Для зоопсихології важливі набуті особливості. Вона розглядає процес взаємодії тварини з навколишнім середовищем в нескладно контрольованих умовах. Знаючи минулий досвід тварини і ставлячи її в нову ситуацію, зоопсихолог вивчає віддзеркалення навколишнього середовища в її свідомості. Найголовнішими методами отримання психологічної інформації вважаються спостереження і експеримент.
Досліджуючи психіку людини, в більшості випадків вчені ставлять перед собою більш значимі завдання, що пов’язані з мотивацією людини, її суспільними і духовними потребами, залежністю від соціальних чинників. Людина здатна пояснити і передати свої відчуття, зафіксувати їх за допомогою тестів, проективних методик. Найголовнішими методами дослідження психіки людини слід вважати тести, бесіди і експеримент, в ході якого людина, як правило, свідомо приймає участь в його організації і проведенні.

Литература
Список використаної літератури
1. Гічан І.С. Порівняльна психологія. Зоопсихологія: Конспект лекцій. – К. : НАУ, 2003. – 73с.
2. Калягина Г.В. Сравнительная психология и зоопсихология: Учеб. пособие. – СПб. : Питер, 2003. – 412с.
3. М'ясоїд П.А. Загальна психологія: Навч. посіб. – К. : Вища школа, 2001. – 487с.
4. Психологічний словник / Н.А. Побірченко (ред.), В.В. Синявський (авт.-уклад.), О.П. Сергєєнкова (авт.-уклад.). – К. : Науковий світ, 2007. – 274с.
5. Туриніна О.Л., Сердюк Л.З. Порівняльна психологія: Навч. посібник. – К. : МАУП, 2005. – 228с.
6. Фабри К.Э. Основы зоопсихологии: Учебник. – М. : Психология, 2001. – 462с.
7. Чайченко Г.М. Поведінка і психіка тварин: Навч. посібник. – К. : ВПЦ "Київський ун-т", 2000. – 199с.
Просмотр
ПросмотрПросмотреть с сайта...
Скачивание
СкачатьСкачать работу в архиве..
Рекомендуємо також переглянути наступні реферати та курсові роботи:
  • Методи вивчення психіки тварин і людини
  • Поняття про діяльність тварин та її ускладнень в ході еволюції
  • Методи вивчення психіки тварин і людини
  • Прикладні напрями біогеохімії
  • Психологія та педагогіка
  • Основи психології та педагогіки
  • Хронологічні характеристики індивідуального розвитку людини
  • Поняття про діяльність тварин та її ускладнень в ході еволюції
  • Основи психології та педагогіки
  • Функції та форми психіки людини
Cгенерировано за 0.010907 секунд

Наша колекція рефератів містить понад 60 тис. учбових матеріалів! На сайті «Рефсмаркет» Ви можете скористатись системою пошуку готових робіт, або отримати допомогу з підготовки нового реферату практично з будь-якого предмету.

Нам вдячні мільйони студентів ВУЗів України, Росії та країн СНД. Ми не потребуємо зайвої реклами, наша репутація та популярність говорять за себе.

Замовити реферат

Оновлення

Реклама

Від партнерів

загрузка...