Реклама

От партнёров

Реклама

От партнеров
загрузка...

Счетчики

Наша колекція рефератів містить понад 60 тис. учбових матеріалів!

Це мабуть найбільший банк рефератів в Україні.
На сайті «Рефсмаркет» Ви можете скористатись системою пошуку готових робіт, або отримати допомогу з підготовки нового реферату практично з будь-якого предмету. Нам вдячні мільйони студентів ВУЗів України, Росії та країн СНД. Ми не потребуємо зайвої реклами, наша репутація та популярність говорять за себе.


Шукаєте реферат - просто зайдіть на Інститут.com.ua!
1

Тема: «Географічне положення країн, специфіка природного середовища та їх вплив на формування соціально-психологічних особливостей населення країн світу» (ID:33382)

| Размер: 28 кб. | Объем: 21 стр. | Стоимость: 1 СМС | Добавлена: 28.03.2010 | Код продавца: 0 |
Содержание Вступ 3
1. Проблема визначення природного середовища як фактора формування психологічних особливостей нації. 4
2. Вплив географічного середовища на духовне життя етносу. 7
3. Культурологічні аспекти формування психологічних особливостей народу країни через географічні фактори. 12
4. Природничо-філософський підхід до визначення детермінант психологічного розвитку етносу. 17
Висновки 22
Література 23


Вступ
Соціальна психологія як і етнопсихологія об’єктом своїх досліджень визначає великі групи людей, які мають певні закономірності свого формування та розвитку, психологічні характеристики і властивості. Для визначення таких особливостей в межах даних наук розробляються такі поняття як „менталітет нації”, „самосвідомість нації”, „ідентифікація (самоідентифікація) етносу” та ін. Все це свідчить про те, що масові психологічні явища вчені намагаються систематизувати і аналізувати відповідно до подібних індивідуально-психологічних процесів. Народ, нація в даному випадку виступає як єдиний суб’єкт, як певний цілий організм, якому притаманні свої внутрішні риси. Головною задачею науковців є визначення детермінант, що здійснюють вплив на формування таких характеристик, а також окреслити психологічні характеристики, котрі відрізняють один народ від іншого. Одним із напрямків досліджень є аналіз впливу географічного положення країн, специфіка природного середовища, які потенційно можна вважати факторами, що визначають психологічні особливості, „душу народу” протягом всього історичного процесу становлення певного етнічного утворення. В даній роботі розглянуті деякі аспекти географічного підходу у формуванні етносвідомості, а також проаналізовані роботи в цій області провідних науковців різних країн: етнопсихологів, етнографів і філософів.
Висновки
На формування соціально-психологічних особливостей людей, що проживають в однакових природних умовах здійснюють вплив багато чинників, серед яких географічне положення країн та специфіка природного середовища відіграють важливу, але не вирішальну роль.
Формування етносу здійснюється протягом значного історичного часу, і сьогодні ми можемо говорити, що, дійсно, народи і народності, що розвивалися в однакових природних умовах, мають більш спільного між собою, ніж народи, які проживали в різних за кліматом і ландшафтом країнах. Особливо яскраво ці відмінності, як показано, в різних наукових джерелах, проявляються при співставленні північних і південних народів.
Менш відчутною є різниця між людьми, що проживали і проживають в різних природних зонах (тундрі, лісах, лісостепу, степу, горах та ін). Етнопсихологи виявляють певні відмінності в поведінці і звичаях даних представників, однак їх теоретичні конструкти виглядають непереконливо, а часом і суперечливо. Російський, як і українських народ, мав в процесі свого етногенезу різні географічні умови (наші предки освоювали як степ, так і гори, і ліса), однак, характеризуючи ці народи загалом, різні дослідники надають вирішального значення різним природним факторам для формування „душі народу”. Одні віддають пріоритет величезним просторам (степам), інші – лісам, треті – наявності розгалуженої гідросферної системи.
Само поняття „душа народу” або „психологічні особливості нації”, „менталітет” є доволі невизначеними поняттями. Надаючи конкретну психологічну характеристику нації, науковці завжди роблять посилання на те, що в її середині, завжди існує достатня кількість індивідів, що мають цілком протилежні психологічні якості.

Литература Література
1. Бромлей Ю.В., Подольный Р.Г. Человечество – это народы. – М., Мысль, 1990. – 392с.
2. Гумилев Л.Н. Этногенез и биосфера Земли. – М., ДИ-ДИК, 1994. – 638с.
3. Лісеєнко О.В. Менталітет: сутність та особливості регіональних проявів: Автореферат дисертації / Харківський державний універститет. – Х., 1998. – 17с.
4. Льовочкіна А.М. Етнопсихологія: Навч. посібник / Міжрегіональна академія управління персоналом. – К., МАУП, 2002. – 144с.
5. Пивоев, В. М. Этнос и нация: проблемы идентификации / В. М. Пивоев. — Петрозаводск, Изд-во ПетрГУ, 2006. – 109 с.
6. Стефаненко Т.Г. Этнопсихология. – М., Аспект Пресс, 2003. – 368с.
7. Супруненко В.П. Народини. Витоки нації: символи, вірування, звичаї та побут українців. – Запоріжжя, Берегиня, 1993. – 136 с.
8. Чернявская Ю. В. Народная культура и национальные традиции. – Мінск, Харвест, 1998. – 172с.
Просмотр
Просмотр Просмотреть с сайта...
Скачивание
Рекомендуємо також переглянути наступні реферати та курсові роботи:
  • Контрольна робота з міжнародної економіки

  • Регіональні особливості відтворення населення України.

  • Американська та японська моделі ринкового господарства

  • Економічні аспекти розвитку сучасної цивілізації

  • Типи країн Європи за рівнем соціально-економічного розвитку Західна Європа і Східна Європа

  • Загальна характеристика кран Австралії та Океанії як регіону: сучасні проблеми та суперечності.

  • Азія —загальна характеристика

  • Азія. Загальна характеристика

  • Критерії та оцінка кредитоспроможності країн на світовому ринку

  • Загальна характеристика країн світу, що розвиваються


Cгенерировано за 0.014067 секунд

загрузка...