Меню

Реклама

TOP реферати

Від партнерів

Цікаве

загрузка...

Тема: «Поняття „інформаційний пошук”. Етапи інформаційного пошуку» (ID:33284)

| Размер: 19 кб. | Объем: 12 стр. | Стоимость: бесплатно | Добавлена: 28.03.2010 | Код продавца: 0 |
Содержание Анотація 3
Вступ 4
1. Інформація і інформаційний пошук в наукових дослідженнях. 5
2. Особливості етапів інформаційного пошуку. 9
Висновки 14
Література 15



Анотація
Дана робота присвячена такому актуальному питанню наукової та навчальної діяльності як пошук інформації, створення баз даних, котрі використовуються науковцями, викладачами, студентами для забезпечення дослідницької роботи. Для її написання застосовувалися джерела, що визначають загальні принципи пошуку, обробки та збереження інформації, а також методику її застосування в науковій сфері. Поєднання проблематики інформаційної і наукової областей є головною ознакою даного дослідження. В ході його створення були використані праці як вітчизняних, так і закордонних (зокрема, російських) наукових кіл.

Вступ
Обсяги наукової літератури постійно збільшуються. На сьогодні у світі виходить близько 60 тис. журналів з природничих, технічних і суспільних наук, медицини та сільського господарства, що можна віднести до категорії наукових. У цих журналах щорічно публікується 2,5-3 млн. статей. Іншими важливими видами науково-технічної літератури є праці наукових конференцій (не менше 130 тис. доповідей на рік), науково-технічні звіти (близько 500 тис. на рік), описи винаходів (понад 1 млн. щорічно) та книги (до 100 тис. на рік). Учені та фахівці вже давно не мають можливості самостійно відслідковувати необхідні публікації.
В таких умовах актуальним постає завдання пошуку необхідних даних для створення бази інформаційного забезпечення наукового дослідження. Складність такого пошуку яскраво характеризується думкою самих вчених щодо нього: „Іноді легше винайти заново те, що вже було колись створено, ніж знайти його в гігантському потоці інформації”. Пошук необхідних даних сьогодні полегшується через створення електронних баз інформацій, видання різного роду реферативних журналів, застосування автоматичних систем пошуку інформації. Для дослідника вимагається дотримання ним певних правил інформаційного пошуку, використовуючи які він може найуспішніше виконати завдання наукового дослідження.
Висновки
Інформаційний пошук тільки тоді буде ефективним та продуктивним, коли його здійснення буде проходити у відповідності з чіткою методикою. У відповідності з цим інформаційний пошук розбивається на певні етапи, виконання яких повинно відбуватися у суворій послідовності. Загальна методика пошуку полягає в наступних діях дослідника: вивчення теми, уточнення термінології, визначити коло необхідних бібліографічних і інформаційних джерел та їх перегляд. Використовування покажчиків, бібліографічних посібників, довідкових видань, використання довідкового апарату книги (анотація, передмова, вступна стаття, умовні скорочення, допоміжні покажчики).
Основними етапами інформаційного пошуку в ході підготовки та виконання наукової роботи є: 1) формулювання задачі пошуку; 2) розробка робочої програми пошуку; 3) реалізація пошуку і 4) оформлення результатів пошуку. Кожен з цих етапів потребує детального та якісного опрацювання, без якого становиться неможливим подальше проведення роботи. Підсумком інформаційного пошуку повинна стати певна інформаційна база, матеріал, котрий можна застосовувати для проведення аналізу і синтезу певних даних.
Литература
Література
1. Арский Ю.М., Гиляревский Р.С., Туров И.С., Черный А.И. Инфосфера: Информационные структуры, системы и процессы в науке и обществе. – М., ВИНИТИ, 1996. – 489 с.
2. Баженов В.А., Венгерський П.С., Горлач В.М., Левченко О. М., Лізунов П.П. Інформатика. Комп'ютерна техніка. Комп'ютерні технології: Підручник. – К., Каравела, 2003. – 464с.
3. Білуха Микола Тимофійович. Основи наукових досліджень. – К., Вища школа, 1997. – 271с.
4. Гречихин А.А., Здоров И.Г. Информационные издания: Типология и основные особенности подготовки. – М., Книга, 1988. – 272 с.
5. Гуржій А.М., Поворознюк Н.І., Самсонов В.В. Інформатика та інформаційні технології: Підручник. – Харків, Компанія СМІТ, 2003. – 352с.
6. Дрінь М. М., Піддубна Л. А., Черевко І. М. Бази даних та інформаційні системи: Навч. посібник. – Чернівці, Рута, 2005. – 194с.
7. Короткий тлумачний словник з інформатики та інформаційних систем для економістів / Л.С. Козловська (уклад.). – К., КНЕУ, 2004. – 58с.
8. Методичні вказівки для самостійної роботи студентів з курсу "Основи наукових досліджень" із застосуванням комп'ютерної техніки / І.М. Грищенко (укл.). – К., 1998. – 22с.
9. Пасмор Н.П. Бібліотечно-інформаційне забезпечення самостійної роботи студентів. – К., Кондор, 2006. – 116с.
10. Перший міжнародний форум "Інформаційне забезпечення навчального процесу у Вищій школі", 19-21 квітня 2007 р., м. Одеса: матеріали форуму. – Одеса, Наука і техніка, 2007. – 283с.
11. Шиманов А.Е. Аналитико-синтетическая переработка информации как учебная дисциплина// НТИ. Сер. 1. – 2001. – № 7. – С. 12-14.
Просмотр
ПросмотрПросмотреть с сайта...
Скачивание
СкачатьСкачать работу в архиве..
Рекомендуємо також переглянути наступні реферати та курсові роботи:
  • Інформаційний капітал
  • Проблеми входження України до світового інформаційного простору
  • Організація пошуку міжнародної інформації у мережі Інтернет
  • ІНФОРМАЦІЙНИЙ ПРОСТІР УКРАЇНИ
  • ІНФОРМАЦІЙНИЙ ПРОСТІР УКРАЇНИ
  • Інформаційний простір України
  • Контрольна з інформатики
  • Контрольна з інформатики
  • Випуск новин на FM радіостанції: від пошуку інформації до виходу в ефір
  • Випуск новин на FM радіостанції: від пошуку інформації до виходу в ефір
Cгенерировано за 0.078114 секунд

Наша колекція рефератів містить понад 60 тис. учбових матеріалів! На сайті «Рефсмаркет» Ви можете скористатись системою пошуку готових робіт, або отримати допомогу з підготовки нового реферату практично з будь-якого предмету.

Нам вдячні мільйони студентів ВУЗів України, Росії та країн СНД. Ми не потребуємо зайвої реклами, наша репутація та популярність говорять за себе.

Замовити реферат

Оновлення

Реклама

Від партнерів

загрузка...