Реклама

От партнёров

Реклама

От партнеров
загрузка...

Счетчики

Наша колекція рефератів містить понад 60 тис. учбових матеріалів!

Це мабуть найбільший банк рефератів в Україні.
На сайті «Рефсмаркет» Ви можете скористатись системою пошуку готових робіт, або отримати допомогу з підготовки нового реферату практично з будь-якого предмету. Нам вдячні мільйони студентів ВУЗів України, Росії та країн СНД. Ми не потребуємо зайвої реклами, наша репутація та популярність говорять за себе.


Шукаєте реферат - просто зайдіть на Інститут.com.ua!
1

Тема: «Радіація на службі людини» (ID:33276)

| Размер: 19 кб. | Объем: 11 стр. | Стоимость: 1 СМС | Добавлена: 28.03.2010 | Код продавца: 0 |
Содержание Вступ 3
1. Ядерна фізика в хімії 4
2. Ядерна фізика в археології 5
3. Ядерна фізика в медицині 7
4. Ядерна фізика в геології 9
Висновки 13
Список літератури 13

Вступ
Ядерна фізика – порівняно молода наука, але темпи її розвитку настільки високі, що вже сьогодні досягнення фізиків-ядерників вражають своєю масштабністю.
Завдяки ядерній фізиці промисловість озброїлася атомними електростанціями і реакторами для опріснення води й отримання трансуранових елементів. Крім того, були винайдені джерела γ- випромінювання для дефектоскопії, активаційний аналіз для експрес-визначення домішок у сплавах, вугіллі тощо. Величезне значення мають ізотопні джерела струму і тепла. їх застосовують для енергопостачання важкодоступних районів і автоматичних станцій (наприклад, метеорологічних або супутників Землі). Джерела γ-випромінювання застосовуються для автоматизації різних операцій (наприклад, вимірювання щільності середовища, товщини вугільного шару і т. ін.).
У сільському господарстві знайшли застосування установки для опромінення овочів і фруктів з метою вберегти їх від гниття й цвілі. Крім того, розроблені способи виведення нових сортів рослин шляхом генетичних трансмутацій.
Неоціненною є допомога ядерної фізики в геології, медицині, біології і багатьох інших областях знань завдяки тому, що за її допомогою можна одержувати неймовірно точні й швидкі результати.
Однак чорнобильська катастрофа поставила під сумнів ідею використання ядерної енергії як оптимальної альтернативи природним джерелам енергії Крім того, з кожним роком чимраз гострішою стає проблема поховання ядерних відходів, а ядерна зброя дотепер залишається одним із найнебезпечніших видів озброєння. Техногенні катастрофи, які останнім часом почастішали, висунули перед ученими нове завдання – навчитися використовувати ядерну фізику, максимально убезпечивши навколишнє середовище й людину від можливих негативних наслідків.
Висновки
Таким чином, явище радіоактивності широко використовується в галузях народного господарства. Особливого поширення для людей його використання знайшло в області медицини, де жодне серйозне лікування не обходиться сьогодні без рентгена. Крім цього, завдяки випромінюванню наука отримала надійний інструмент практичного підтвердження багатьох теорій, які потребували якісного та кількісного аналізу. На жаль, використання радіоактивності також пов’язане і з шкідливістю дії радіоактивного опромінювання на людину, що стає джерелом для неї підвищеної небезпеки та впливає на подальше його розповсюдження та розвиток.


Литература Список літератури
1. Авдєєв С.Г., Бабюк Т.І.. Лекції з фізики: Ядерна фізика і радіаційна екологія: – Вінниця, ВНТУ, 2004. – 145с.
2. Єгоров І. Ю. Розвиток науки в США в 90-х роках: тенденції, досягнення, проблеми. – К., 2001. – 96с.
3. Перельман Я.И. Занимательная физика. – М., Наука, 1991. – 496с.
4. Ранюк Юрій. Ядерна фізика в Україні. – Харків, Акта, 2001. – 589с.
5. Хочу все знать: науково-художественный сборник. – Ленинград, Детская литература, 1987. – 335с.
Просмотр
Просмотр Просмотреть с сайта...
Скачивание
Рекомендуємо також переглянути наступні реферати та курсові роботи:
 • КОНТРОЛЬНА РОБОТА БЖД

 • ПРАВА ЛЮДИНИ. ЗАГАЛЬНИЙ ТЕОРЕТИЧНИЙ АСПЕКТ

 • Абіотичні компоненти екосистем.

 • Теорія прав людини

 • Стан прав людини в сучасній Україні

 • Атомна Енергетика України

 • Права людини і громодянина

 • Права людини і громодянина

 • Проблема обмеження прав людини

 • Права людини в теорії держави і права

 • Порядок опису людини із використанням ознак зовнішності


Cгенерировано за 0.008562 секунд

загрузка...