Меню

Реклама

TOP реферати

Від партнерів

Цікаве

загрузка...

Тема: «Соціальні знання епохи Середньовіччя» (ID:33161)

| Размер: 19 кб. | Объем: 12 стр. | Стоимость: бесплатно | Добавлена: 28.03.2010 | Код продавца: 0 |
Содержание Вступ 3
1. ПОГЛЯДИ НА ЛЮДИНУ І СУСПІЛЬСТВО АВРЕЛІЯ АВГУСТИНА ТА ФОМИ АКВІНСЬКОГО 4
2. РОЗВИТОК ІДЕЙ ПРО ЛЮДИНУ І СУСПІЛЬСТВО В ЕПОХУ ВІДРОДЖЕННЯ 8
3. СУСПІЛЬНІ МОДЕЛІ УТОПІСТІВ 12
Висновки 14
Література 15


Вступ
Епоха Середньовіччя, яка бере початок з V ст. н.е., має у своєму складі три періоди: 1) раннє середньовіччя (V – ХІ ст.); період розвиненого феодалізму (ХІ – ХV ст.); пізнє середньовіччя (кінець ХV – середина ХVІІ ст.). Порівняно з епохою античності середньовіччя – це крок назад у розвитку наукового пізнання про оточуючу дійсність. Тому даний період дуже бідний на відомості про соціологічні дослідження, до речі як і про дослідження в будь-якій іншій галузі наукового пізнання. Схоластика і теологія, які панували в цей час у суспільній свідомості (особливо в період раннього середньовіччя), на цілі століття загальмував розвиток наукових знань. Практично усе було під опікою християнської церкви, яка спираючись на християнську філософію, розглядала світ, людину, суспільство як продукт божого творіння.
Для соціології є важливим теоретичні надбання, які мали своє походження у цю епоху. Мислителі того часу мали своєрідний погляд на суспільство, людину та її місце в житті. Незважаючи на те, що в багато чому їх думка залежала від церковних догматів, вона пройшла певний шлях від схоластичних положень Аврелія Августина до революційних ідей філософів Відродження.
Висновки
Період середньовіччя є також важливим етапом в розвитку соціології. В цей час видатні теологи і філософи осмислювали сутність людини, її призначення у житті. Вони, на жаль, не розглядали людину як частку суспільства, проте їх думки щодо людини та суспільства пов'язувалися з загальною світобудовою, спробою їх пояснити через інші, більш абстрактні поняття.
Основний світоглядний принцип середньовіччя полягав у тому, що світ створено Богом. З цієї точки зору мислителі того часу розглядали усі явища оточуючого світу, в тому числі і суспільні. Для людини цієї доби підвалини життя виражали Божий замисел творіння, і суть його вважався незмінним. Ідеальну мету прагнення до вдосконалення світу вбачали у досягненні максимальної адекватності конкретних форм людського життя непорушним, божественним законам.
Сучасна соціологія, розглядаючи механізми взаємодії в суспільстві повністю відкидає схоластичне, суто релігійне їх розуміння, які були притаманні в той період. Але не можна сказати, що погляди мислителів Середньовіччя канули у літу разом з цією епохою. Вони не стали анахронізмом, а у вигляді неотомізму дійшли до наших днів та знайшли багато прихильників у всьому світі. Маючи широку соціальну базу, яку складають численні прихильники релігійної віри, багато ідей середньовіччя щодо справедливого та ідеального облаштування суспільства, духовного відродження людини мають актуальність й сьогодні.

Литература

Література
1. Августин Аврелий (Блаженный). Творения / С. Еремеев (сост.). – СПб., Алетейя, 1998. – Т. 1 : Об истинной религии. – 742с.
2. Гавриленко І.М. Соціологія: соціальна статика. – К., ВЦ Київський університет, 2000. – 336с.
3. Захарченко М.В., Погорілий O.I. Історія соціології від античності до початку XX століття. – К., 1993. – 286с.
4. Корогод Г.І., Логвиненко М. І. Ідеальна держава ранніх соціалістів-утопістів. Томас Мор і Томазо Кампанелла: Навч. посіб. – Суми, ВВП Мрія-1 ЛТД, 2005. – 37с.
5. Маковецький А. М. Західна соціологія та її найважливіші напрями і школи: Навч. посібник. – Чернівці, Рута, 2003. – 58с.
6. Піча В.М., Черниш Н.Й., Кондратик Л.Й. З історії української соціологічної думки. – Львів, 1995. – 288с.
7. Социологический энциклопедический словарь / под ред. Г.В. Осипова. – М., ИНФРА-М-НОРМА, 1998. – 488 с.
8. Соціологія: короткий енциклопедичний словник (уклад. В.І. Волович та ін.). – К., Український центр духовної культури, 1998. – 377 с.
9. Таранов П.С. От Монтеня до В.В.Розанова. – М., АСТ, 2001. – 330с.
10. Тома Аквінський. Коментарі до Арістотелевої "Політики" / О. Кислюк (пер.). – К., Основи, 2000. – 796с.
11. Якуба О.О. Соціологія. Навчальний посібник для студентів. – Харків, Константа, 1996. – 245 с.
Просмотр
ПросмотрПросмотреть с сайта...
Скачивание
СкачатьСкачать работу в архиве..
Рекомендуємо також переглянути наступні реферати та курсові роботи:
  • Соціальне вчення Нового часу
  • Зародження бухгалтерського обліку й контролю в країнах Древнього Сходу, Греції та Римі
  • Природознавство і натурфілософія епохи Відродження
  • Ментальність середньовічної культури
  • Соціологія особистості
  • Основні риси політичної думки епохи Середньовіччя
  • Еволюція реклами
  • Театр як моделювання життя його формула, завдання, історичний розвиток та жанри
  • Соціально-політична думка Старого світу
  • контрольна з принципу “laissez faire
  • Релігійне сприйняття світу як сутність культури у добу середньовіччя у Західній Європі
Cгенерировано за 0.052809 секунд

Наша колекція рефератів містить понад 60 тис. учбових матеріалів! На сайті «Рефсмаркет» Ви можете скористатись системою пошуку готових робіт, або отримати допомогу з підготовки нового реферату практично з будь-якого предмету.

Нам вдячні мільйони студентів ВУЗів України, Росії та країн СНД. Ми не потребуємо зайвої реклами, наша репутація та популярність говорять за себе.

Замовити реферат

Оновлення

Реклама

Від партнерів

загрузка...