Меню

Реклама

TOP реферати

Від партнерів

Цікаве

загрузка...

Тема: «Формування та розвиток гуманістичної психології» (ID:33102)

| Размер: 27 кб. | Объем: 17 стр. | Стоимость: бесплатно | Добавлена: 28.03.2010 | Код продавца: 0 |
Содержание Вступ 3
1. ТЕОРЕТИЧНІ ОСНОВИ ТА ДЖЕРЕЛА ЗАРОДЖЕННЯ ГУМАНІСТИЧНОЇ ПСИХОЛОГІЇ 4
2. РОЗВИТОК ГУМАНІСТИЧНОЇ ПСИХОЛОГІЇ ЯК НАУКОВОГО НАПРЯМУ 4
Висновки 4
Список використаної літератури 4



Вступ
На думку психологів, гуманістична психологія – це суспільний рух, що зародився усередині психології, і одночасно – теоретична перспектива, яка витримала випробування часом. Обидва ці аспекти вимагають належної уваги і аналізу. У більшості своїх проявів вона віддає пріоритет людському досвіду і наповненому значенням життю розумного суспільства, яке стикається з її втіленнями в творах мистецтва і документальних джерелах минулого і сучасності. Більшість прихильників гуманістичної психології займалася (і займаються) психотерапією, що забезпечує привілейований доступ до людського досвіду, а гуманістичний рух завжди був тісно пов'язаний з прикладною психологією особистісного зростання і змін.
Поставши як виклик традиційним для першої половини ХХ ст. біхевіористичному і психоаналітичному напрямам психології, гуманістична психологія вважається "третьою силою" в цій науці, що свідчить про її неабияку значущість в системі наук про людину. Дослідження умов її виникнення і розвитку є корисним для розуміння загального напрямку наукових пошуків про таємничий психічний світ людської особистості.

Висновки
Гуманістичний напрям в психології зародився всередині ХХ ст. як реакція на чергову кризу в психології. Він став наслідком множини явищ і подій в психологічній науці та суспільній думці того періоду і певним чином відображав сумніви вчених щодо правильності раніш розроблених концепцій людини. Гуманістична психологія намагалася найповніше реалізувати в собі всі напрацювання наук про людину, що існували на той час, створюючи найбільш повну та всеохоплюючу концепцію особистості. Цей напрям спрямований на вивчення смислових структур людини; в ньому як основні предмети аналізу виступають: вищі духовні цінності, самоактуалізація особистості, творчість, любов, свобода, відповідальність, автономія, психічне здоров'я, міжособистісне спілкування – тобто ті феномени, які за допомогою традиційних теорій неможливо було пояснити.
Положення гуманістичного напряму мають важливе значення для здійснення практики психологічної допомоги. Вони привнесли в психологію нові погляди на появу і розвиток психічних проблем людини. Сутність цього методу полягає в розгляді людини як самоактуалізованої особистості, тобто такої, яка має вроджений потяг до самовдосконалення. Перешкоджання цього процесу є причиною розвитку нервових і психічних хвороб індивіда. Даний напрям вивчає психічне здоров'я гармонійних осіб, які досягли вершини особистісного розвитку, вершини самоактуалізації, і на основі цих знань формує принципи і способи психологічної допомоги для інших людей.
Гуманістична психологія стверджувала націленість людини на майбутнє, можливість реалізації нею своїх потенцій незалежно від "тягаря минулого". Вона постала як напрям в психології, який визнає своїм головним предметом особистість як унікальну цілісну систему, що уявляє собою "відкриту можливість" самоактуалізації людини. Її положення повинні були відіграти важливу роль в процесі навчання і виховання людини, в практиці надання їй психологічної допомоги.
Литература
Список використаної літератури
1. Гуманістична психологія: Антологія:В 3 т. / Р. Трач (ред.). – К. : Університетське видавництво "Пульсари", 2001. – Т. 1 : Гуманістичні підходи в західній психології ХХ ст. – 252с.
2. Марцинковская Т.Д., Ярошевский М. Г. 50 выдающихся психологов мира. – М. : Международная педагогическая академия, 1995. – 193с.
3. Маслоу А. Новые рубежи человеческой природы. – М. : Смысл, 1999. – 425с.
4. Оллпорт Г. Личность в психологии. – М. : КСП, 1998. – 347с.
5. Психологическая энциклопедия / Р.Корсини (ред.), А.Ауэрбах (ред.). – СПб. : Питер, 2003. – 1094с.
6. Роджерс К. Консультирование и психотерапия. Новейшие подходы в области практической работы. – М. : Апрель Пресс, 1999. – 464с.
7. Роменець В.А. Історія психології ХІХ-початок ХХ століття: Навч. посібник. – К. : Либідь, 2007. – 832c.
8. Шапар В Б. Психологічний тлумачний словник. – Х.: Прапор, 2004. – 640с.
Просмотр
ПросмотрПросмотреть с сайта...
Скачивание
СкачатьСкачать работу в архиве..
Рекомендуємо також переглянути наступні реферати та курсові роботи:
  • Ідеї про особистісний розвиток А. Маслоу і їхнє використання в психології консультування
  • Розвиток психології
  • Розвиток психології
  • ГУМАНІСТИЧНА ПСИХОТЕРАПІЯ
  • Соціальна психологія в системі наук.
  • Розвиток психології як науки про свідомість до формування експериментальної психології
  • Політична психологія, її структура та функції
  • Розвиток уявлень про юридичну психологію
  • Розвиток уявлень про юридичну психологію
  • Основні категорії психології управління. Структура і функції психології управління
  • Психологічна думка 18-20 ст.
Cгенерировано за 0.077856 секунд

Наша колекція рефератів містить понад 60 тис. учбових матеріалів! На сайті «Рефсмаркет» Ви можете скористатись системою пошуку готових робіт, або отримати допомогу з підготовки нового реферату практично з будь-якого предмету.

Нам вдячні мільйони студентів ВУЗів України, Росії та країн СНД. Ми не потребуємо зайвої реклами, наша репутація та популярність говорять за себе.

Замовити реферат

Оновлення

Реклама

Від партнерів

загрузка...