Меню

Реклама

TOP реферати

Від партнерів

Цікаве

1Тема: Освіта і наука епохи Середньовіччя
| Размер: 22 кб. | Объем: 14 стр. | Стоимость: 1 СМС | Добавлена: 28.03.2010 | Код продавца: 0 |
Содержание
Вступ 3
1. Освіта Середньовіччя. 4
2. Розвиток науки у Середньовіччя. 8
Висновки 15
Література 16
Вступ
Середньовіччя – закономірний культурно-історичний період розвитку людства. "Середніми віками" назвали цей період гуманісти кінця ХV ст. Письменники Відродження вважали Середньовіччя надто похмурим у зіставленні з культурою античності. Певна зміна поглядів відбулася у другій половині XVIII ст., коли спочатку в Англії, а згодом у Німеччині та Франції пробудився інтерес до середньовічної культурної спадщини. В культурі Середніх віків відкривали національне минуле, у творах середньовічного мистецтва вбачали початки поетичної свободи.
Середні віки – доба зародження націй, активізації їхнього суспільного й культурного життя, становлення літератури національними мовами. У певному відношенні тоді створювалось духовне підґрунтя сучасної цивілізації. Згідно з науковими дослідженнями, середньовічній культурі притаманні значні духовні досягнення, глибина змісту і суперечності. Культура західноєвропейського Середньовіччя охоплює майже тисячоліття від падіння Римської імперії, з яким і настав кінець "класичної давності", до Нового часу. Під середньовічною культурою сучасна наука розуміє культуру доби феодалізму; стосовно країн Західної Європи цей період охоплює V – XV ст. В даній роботі розглядаються такі аспекти середньовічної культури як освіта і наука, які мали свої особливості та риси, що притаманні цій епосі.
Висновки
Розвиток науки і освіти у Середньовіччі був обумовлений потребами тогочасного суспільства та мав стійку тенденцію до поширення.. Саме в цю епоху появилися та зміцніли європейські університети, з’явилися перші принципи наукового аналізу, вдосконалювалися логічні конструкції доведення та спростувань, поширилися нові види наукових дослідницьких праць. І хоча, функціонування наукової думки відбувалося в тісних межах релігійних заборон та вимог, теоретична спадщина Середньовіччя відіграла значну роль в подальшому становленню науки в цілому.
Середні віки не слід вважати кроком назад, як хочуть це показати прихильники теорії історичних змін суспільно-економічних формацій. Середні віки – це перша ступінь європейської цивілізації для тієї сукупності примітивних племен, що заселяла на той час терени Європейського материка. Саме поширення християнства спричинило їх перетворення з диких кочових орд на більш-менш цивілізовані соціальні утворення, а падіння Римської імперії надало можливість для вільного, самостійного розвитку.
Аналіз стану науки і освіти свідчить про те, що в Середні віки невпинно відбувався процес поступового духовного та культурного зростання країн Європи. Суспільство піклувалося не тільки про передачу певного обсягу знань новим поколінням, а й про подальший розвиток системи освіти. Безперечно, рівень науки та техніки нових держав континенту не був такий високий, як у античні часи, однак він постійно підвищувався і в кінцевому підсумку переріс рівень Римської імперії.
Дослідження культури середніх віків змушує замислитися над розв’язанням дилеми: що ж все-таки є більш цінним для людства: примітивний рівень науки і техніки (при цьому – шанування Бога і екологічна безпека) або переваги постіндустріальної цивілізації в поєднанні з безвір’ям та загрозою техногенної катастрофи.

Литература
Література
1. Абрамович С.Д., Тілло М. С., Чікарьова М.Ю. Культурологія: Навч. посібник. – К., Кондор, 2005. – 352с.
2. Бодак В. А. Релігія і культура: взаємодія та взаємовплив. – К., Коло, 2005. – 306с.
3. Бутенко Р.К. Церква та її роль в історії Західної Європи в епоху середньовіччя. – Черкаси : ВВ ЧНУ ім.Б.Хмельницького, 2007. – 112с.
4. Гайденко В. П., Смирнов Г. А. Западноевропейская наука в средние века. – М., Наука, 1989. – 352с.
5. Гіптерс З. В. Короткий культурологічний словник-довідник. – Л., ЛБІ НБУ, 2004. – 127с.
6. Гуревич Арон Я. Избранные труды: В 4. т. – М.; СПб., Университетская книга, 1999. – Т. 2 : Средневековый мир. – 560с.
7. Иллюстрированная энциклопедическая библиотека: Искусство Западной Европы; Англия. Франция / В. Бутромеев (ред.). – М., Современник, 1996. – 384с.
8. Реале Д, Антисери Д. Западная философия от истоков до наших дней. – СПб., Петрополис, 1997. – Т. 2 : Средневековье (От Библейского послания до Макиавелли). – 354с.
9. Тюрменко І. І., Буравченкова С. Б., Рудик П. А., Береговий С. І., Кобилянський Є. Е. Культурологія: теорія та історія культури: Навчальний посібник. – К., Центр навчальної літератури, 2005. – 368с.
10. Тюрменко І.І., Горбула О.Д. Культурологія: Навч. посібн. – К., ЦУЛ, 2004. – 352с.

Просмотр
Просмотр Просмотреть с сайта...
Скачивание
Рекомендуємо також переглянути наступні реферати та курсові роботи:

Наша колекція рефератів містить понад 60 тис. учбових матеріалів! На сайті «Рефсмаркет» Ви можете скористатись системою пошуку готових робіт, або отримати допомогу з підготовки нового реферату практично з будь-якого предмету.

Нам вдячні мільйони студентів ВУЗів України, Росії та країн СНД. Ми не потребуємо зайвої реклами, наша репутація та популярність говорять за себе.

Замовити реферат

Оновлення

Реклама

Від партнерів