Меню

Реклама

TOP реферати

Від партнерів

Цікаве

Тема: «Філософські проблеми державного управління» (ID:33534)

| Размер: 23 кб. | Объем: 18 стр. | Стоимость: бесплатно | Добавлена: 28.03.2010 | Код продавца: 0 |
Содержание
Вступ 3
1. Поняття та проблеми означення соціальної структури суспільства в філософії і соціології. Класова та стратифікаційна структура. 4
2. Етнічна і демографічна структура суспільства. 8
3. Поселенська структура та професійно-освітня структури суспільства. 14
Висновки 19
Література 20
Вступ
Суспільство є одним з центральних понять соціології, що зародилася та розвинулася саме як наука для дослідження людських спільнот. Практична цінність такого дослідження зрозуміла: не просто знати елементи суспільства, а й зрозуміти закони його розвитку, за допомогою яких навчитися впливати на нього з метою покращення суспільного життя, котре, як показує історичний досвід, ще ніколи не було бездоганним, або таким, яке влаштовувало б самих людей. Мало того, що науковці намагаються дослідити і вивчити суспільство, вони прагнуть опанувати механізмами впливу на нього з метою покращення та вдосконалення соціального та державного управління.
У філософії суспільство також неодноразово ставало об’єктом прискіпливого аналізу. Ще з часів Давньої Греції відомі спроби філософів Платона, Арістотеля пояснити, що таке суспільство та обґрунтувати його розподіл на певні верстви та класи, надати характеристику найдосконалішої держави. Давньогрецькі мислителі не прагнули змінити світ, вони вважали, що вся існуюча об’єктивна реальність дана богами, але зрозуміти логіку існування людських спільнот вони хотіли і для цього аналізували класовий та майновий устрій сучасних їм суспільств, зробили перші приклади визначення структури сучасного їм суспільства. Подібна практика продовжувалася і на протязі наступних століть, проте, крім опису того чи іншого суспільного утворення та закликів до революційного перетворення світу людей, вона не йшла.
Упритул проблемами визначення структури суспільства розпочали займатися соціологи, коли з початку ХІХ століття соціологія стала окремою галуззю наукових знань про суспільство. Центральною проблемою соціології як раз і став аналіз соціальної структури суспільства. Філософія одночасно розглядує питання буття суспільства, які так чи інакше пов’язані з існуванням окремих його складових, що співвідносяться як частка до цілого. Соціологічний та філософський аналіз структури суспільства є необхідним для розуміння тих процесів, що тривають в ньому, для визначення шляхів більш досконалого та ефективного управління ним.
Висновки
Суспільство визначається як надскладна, високоабстрактна категорія. Його соціальна структура є комплексним, багатовимірним утворенням, що поєднує в собі множину взаємопов’язаних соціальних об’єктів і структур, що діють в тісній взаємодії. З точки зору філософії важливо, що суспільство можна уявити як певну цілісність, що має відповідні складові елементи, поєднання яких обумовлює логіку та сутність існування суспільства.
Звідси витікає проблема визначення такої структури, яка врахувала б всі ці зв’язки та змогла укласти їх в єдину картину доцільно функціонуючого суспільства. Про складність такої спроби свідчать різні підходи вчених щодо принципів означення структури суспільства. Об’єднують ці підходи визнання різними соціологами важливості існування у структурі суспільства певних соціальних утворень, які називаються соціальними групами. Дослідження цих груп, їх мобільності у соціальному часі і просторі відіграє значну роль в оптимізації управління соціальними структурами.
Заслуговує уваги принцип розгляду суспільства як соціальної системи, в якому її складові елементи утворюють між собою зв’язки, залежності і взаємозалежності. Основними елементами при цьому виступають люди, їх взаємовідносини, соціальні інститути, соціальні організації, соціальні групи, спільноти, норми, цінності.
Як історичний феномен, соціальна структура суспільства перебуває в постійному розвитку. Його динаміка залежить насамперед від соціальної мобільності елементів соціальної структури. Розгляд соціальної структури суспільства в контексті стратифікації найбільш підходить при дослідженні перехідних періодів у розвитку суспільства, частковим прикладом якого є сучасне українське суспільство.

Литература
Література
1. Андрушенко В.П., Михальченко М.І. Сучасна соціальна філософія. Курс лекцій – К., Генеза, 1993.– 465 с.
2. Афанасенко В. С., Горлач М. І., Данильян О. Г., Дзьобань О. П. Соціальна філософія. – Х., Прапор, 2007. – 687c.
3. Гавриленко І.М. Соціологія. Кн.1. Соціальна динаміка. – К., Видавничий центр «Киівський університет”, 2000. – 464 с.
4. Гавриленко І.М. Соціологія. Кн.1. Соціальна статика – К., Видавничий центр «Киівський університет”, 2000. – 336 с.
5. Гидденс Э. Стратификация и классовая структура. // Социологические исследования. 1992. – N9. – 29 с.
6. Крапивенский С.Э. Социальная философия: Учебник. – Волгоград, ВГУ, 1996. – 352с.
7. Сорокін П. Человек, цивилизация, общество. — М., Издательство политической литературы, 1992. – 234 с.
8. Соціологія: короткий енциклопедичний словник. (уклад. В.І..Волович та ін.) – К., Український центр духовної культури, 1998. – 377 с.
9. Соціологія: Підручник (за ред. В.Г. Городяненка) – К., Видавничий центр «Академія», 2002. – 356 с.
10. Сучасна зарубіжна соціальна філософія: Хрестоматія / Міжнародний фонд "Відродження" / В.Лях (упоряд.). – К., Либідь, 1996. – 384с.
Просмотр
ПросмотрПросмотреть с сайта...
Скачивание
СкачатьСкачать работу в архиве..
Рекомендуємо також переглянути наступні реферати та курсові роботи:
 • Державне управління та місцеве самоврядування
 • Розвиток психологічної думки в контексті філософії Стародавнього світу (Сократ, Платон, Арістотель)
 • Форми державного управління
 • Форми державного управління
 • Проблеми іміджування
 • Динамічні характеристики зовнішнього боргу України
 • Функції державного управління
 • Особливості, проблеми та принципи розвитку державного сектору економіки
 • Особливості, проблеми та принципи розвитку державного сектору економіки
 • Реферат з екології
 • Сутність та особливості державного управління
Cгенерировано за 0.192549 секунд

Наша колекція рефератів містить понад 60 тис. учбових матеріалів! На сайті «Рефсмаркет» Ви можете скористатись системою пошуку готових робіт, або отримати допомогу з підготовки нового реферату практично з будь-якого предмету.

Нам вдячні мільйони студентів ВУЗів України, Росії та країн СНД. Ми не потребуємо зайвої реклами, наша репутація та популярність говорять за себе.

Замовити реферат

Оновлення

Реклама

Від партнерів