Меню

Реклама

TOP реферати

Від партнерів

Цікаве

Тема: «Позитивізм» (ID:33532)

| Размер: 22 кб. | Объем: 16 стр. | Стоимость: бесплатно | Добавлена: 28.03.2010 | Код продавца: 0 |
СодержаниеВступ 2
1. Позитивізм – один з провідних напрямів сучасної філософії. 3
2. Логічний позитивізм (М. Шлік, Р. Карнап, Б. Рассел). 7
3. Постпозитивізм (К. Поппер, Т. Кун, І. Лакатос). 11
Висновки 16
Література 17
Вступ
У ХІХ столітті відбулися кардинальні зміни в процесі пізнання людиною Всесвіту. Бурхливий розвиток природознавчих наук спричинив появу переконань науковців у безмежних можливостях суто наукових методів дослідження. Здавалося, що знайдено спосіб досконало вивчити природу та її закони, розгадати закони буття. Одним із напрямів такого майже всезагального розуміння став позитивізм – філософсько-соціологічне вчення про специфічні закони розвитку природи, суспільства, людини, науки та способи здобуття нових знань.
Емпіричні методи, на яких робився основний акцент, допомагали розв’язувати проблеми, які мали експериментальне підтвердження, а значить були найбільш захищені від помилок. „Позитивна” наука, зародившись в цей час, мала далекоглядні перспективи. Проте, не все відбувалося гладко. Подальший розвиток наук і зокрема позитивізму в його філософському варіанті, показав „не стовідсоткову” надійність такого підходу. Це обумовило подальшу трансформацію позитивістських думок, а в інших наукових сферах – створення нових концепцій і теорій.
Дана робота присвячена розгляду позитивізму в процесі його розвитку від поглядів О. Конта до сучасних постпозитивістських принципів.
Висновки
Позитивізм як напрям філософії пройшов тривалий шлях розвитку і на сьогоднішній день продовжує зберігати свої провідні позиції в науковій сфері. Це пов’язано, головним чином, з надією людства на потенціал наукового знання, від якого залежить сучасний і майбутній прогрес в технічній, промисловій, політичній сферах, добробут людей. В ході своїй трансформації неодноразово змінювалися погляди вчених стосовно застосування основополагаючих принципів в здобутті істинних знань, однак при цьому завжди зберегалася невгасима віра в безмежні можливості науки, в її спроможність в перспективі відіграти вирішальну роль у пізнанні Всесвіту.
Ступені позитивізму – від класичного до постпозитивістського – показали, що шукання прихильників цього вчення відбувалися в достатньо широкому діапазоні. Можливості логіки, емпіричних методів, потенціал мови, архетипові особливості людства в цілому – все було застосовано на досягнення „позитивного” результату.
Можливо, саме сучасний період свідчить про нову кризу позитивізму, що обумовлена певними застійними явищами науки. Пропонуємий постпозитивістами шлях об’єднання зусиль різних кіл науковців, координація їх діяльності, безперечно, є грандіозним проектом, але таким, реалізація якого виглядає досить сумнівно.

ЛитератураЛітература
1. Арон Р. Етапи розвитку соціологічної думки: Монтеск'є. Конт. Маркс. Токвіль. Дюркгайм. Парето. Вебер. – К., Юніверс, 2004. – 687c.
2. История философии: Энциклопедия. – Минск, Интерпрессервис; Книжный Дом, 2002. – 1376 с.
3. Канке В.А. Философия. Исторический и систематический курс: Учебник. – М., Логос, 1996. – 319с.
4. Кун Т. Структура наукових революцій. – К., Port-Royal, 2001. – 226с.
5. Петрушенко В.Л. Філософія: Курс лекцій: Навч. посібник. – Львів, Магнолія плюс; видавець СПД ФО В. М. Піча, 2005. – 506 с.
6. Поппер К. Злиденність історицизму: Пер.с англ. – К., Абрис, 1994. – 192с.
7. Поппер К. Логика научного исследования: Пер. с англ. – М., Республика, 2004. – 447 с.
8. Рассел Б. Человеческое познание, его сфера и границы: Пер.с англ. – К., Ника-Центр, 2001. – 560с.
9. Спенсер Г. Синтетическая философия: В сокращенном изложении Говарда Коллинза. – К., Ника-Центр, 1997. – 512с.
10. Філософія: Навч. посібник / За ред. І.Ф. Надольного. – К., Вікар, 2003. – 457с.
11. Філософський енциклопедичний словник / НАН України; Інститут філософії ім. Г.С.Сковороди / В.І. Шинкарук (голова редкол.). – К., Абрис, 2002. – 742с.
12. Якушев А. В. Философия (конспект лекций). – М., Приор-издат, 2004. – 224с.
Просмотр
ПросмотрПросмотреть с сайта...
Скачивание
СкачатьСкачать работу в архиве..
Рекомендуємо також переглянути наступні реферати та курсові роботи:
  • Позитивізм
  • Юридичний позитивізм
  • Юридичний позитивізм
  • Основні філософські напрямки ХХ ст.
  • Філософія
  • ПОНЯТТЯ СОЦІАЛЬНОГО ПРОЦЕСУ ФОРМУВАННЯ ПОЗИТИВНОГО ПРАВА
  • Поняття соціології
  • Основні особливості сучасної світової філософії
  • Філософські течії та напрямки ХХ ст
  • Контрольна робота з філософії
Cгенерировано за 0.071266 секунд

Наша колекція рефератів містить понад 60 тис. учбових матеріалів! На сайті «Рефсмаркет» Ви можете скористатись системою пошуку готових робіт, або отримати допомогу з підготовки нового реферату практично з будь-якого предмету.

Нам вдячні мільйони студентів ВУЗів України, Росії та країн СНД. Ми не потребуємо зайвої реклами, наша репутація та популярність говорять за себе.

Замовити реферат

Оновлення

Реклама

Від партнерів