Меню

Реклама

TOP реферати

Від партнерів

Цікаве

Тема: «Буття та небуття – два важливих принципа» (ID:33523)

| Размер: 22 кб. | Объем: 16 стр. | Стоимость: бесплатно | Добавлена: 28.03.2010 | Код продавца: 0 |
СодержаниеВступ 2
1. Поняття „буття”, філософський зміст. Категорії буття. 3
2. Світ як єдність об'єктивної дійсності і дійсності людських сутнісних сил. 8
3. Категорія небуття, антична філософія про небуття (Демокріт, Платон, Арістотель). 12
Висновки 16
Література 17
Висновки
Філософська категорія "світ" виконує функцію "першої посилки", із якої, можна вивести всю систему категорій, аргументацій і доведень. Вона є граничною абстракцією, в яку входять усі інші, як частини в ціле, зокрема і те, що має відношення до природи і людини, матеріального і ідеального, буття і свідомості, можливості і дійсності, сутності і явища, необхідності і свободи, раціонально-нормативного і емоційно-особистого тощо.
Розглядаючи категорію „буття”, філософія виходить із того, що світ існує. Філософія фіксує не просто існування світу, а більш складний зв'язок всезагального характеру: предмети та явища світу. Вони разом з усіма їхніми властивостями, особливостями існують і тим самим об'єднуються з усім тим, що є, існує у світі.
За допомогою категорії "буття" здійснюється інтеграція основних ідей, які виділяються в процесі осягнення світу "як цілого": світ є, існує як безмежна та неминуща цілісність; природне і духовне, індивіди і суспільство існують у різних формах; їх різне за формою існування – передумова єдності світу; об'єктивна логіка існування та розвитку світу породжує сукупну реальну дійсність, яка наперед задана свідомості.
„Небуття” – це одне із найскладніших і найбільш вживаних у філософії понять. В існуванні цього терміна міститься глибоке діалектичне протиріччя, яке спонукає нас вважати небуттям те, чого немає, однак при визнанні цього, небуття як явище світу з’являється і існує, всупереч тому, що його повинно не бути.
Знання про світ мають конкретно-історичний зміст, а їхня глибина зумовлюється суспільно-практичними потребами. Онтологія – окрема галузь філософського знання про сутність буття світу, дає загальне розуміння фундаментальних властивостей, форм та способів існування Всесвіту в діалектичній єдності з його духовним осягненням. Фундаментальність онтології визначається постійним збагаченням змісту категорій: буття, небуття, матерія, простір, час, рух, матеріальне, ідеальне, свідомість, дух тощо.


Вступ
Людина як мисляча істота постійно прагне осягнути оточуючу реальність, творчо переробити світ, улаштуватися в ньому. Для цього вона має упорядкувати свої знання, спрямувати їх у потрібне річище. Людиною розроблені різні наукові дисципліни, методи дослідження. Найбільш загальною наукою про світ є філософія – саме вона робить спроби пояснити сенс життя людини, напрямок та форми розвитку всього живого на землі, розгадати таємниці неживої природи. Однак філософія є настільки складною наукою, що також потребує вдосконалення системи своїх знань, тому відбулося оформлення їх в певні базові поняття – категорії, які є її наріжними каменями, вихідними уявленнями про світ. Саме від них відштовхуються науковці, досліджуючи явища дійсності. Саме вони є головними об’єктами методологічних суперечок прихильників протилежних напрямів.
Однією з таких категорій є буття. Її поява в філософії пов’язана з тим, що людині треба було якось означити, ствердити існуюче, показати, що ми визнаємо існування якоїсь реальності, відрізняємо її від небуття – того, що немає, не було або зникло. Крім буття і небуття є ще поняття „світ”, який, з одного боку, також означає все, що існує, а з іншого – має певні принципові відмінності від „буття”. Аналіз цих категорій становиться тою вирішальною випробувальною дією, завдяки якій формуються та вдосконалюються знання людини, її логічне мислення, утворюються принципи розуміння Всесвіту.
ЛитератураЛітература
1. Аристотель. Сочинения. – М., 1984. Т. 4., – 402с.
2. Бичко А.К., Бичко І.В., Табачковський В.Г. Історія філософії: Підручник. – К., Либідь, 2001. – 406с.
3. История философии: Энциклопедия /сост. А. Грицанов. – Минск, Интерпрессервис; Книжный Дом, 2002. – 1376 с.
4. Історія філософії: Словник / В.Ярошовець (заг. ред.). – К., Знання України, 2005. – 1199с.
5. Пікашова Т.В. Від витоків до середини ХІХ століття: Короткий довідник з історії філософії. – К., МАУП, 1998. – 150с.
6. Платон. Диалоги: Пер. с древнегреческого. – Харьков, Фолио, 1999. – 383с.
7. Причепій Є.М., Черній А.М., Гвоздецький В.Д., Чекаль Л.А. Філософія: Посібник. – К., ВЦ "Академія", 2001. – 575с.
8. Рассел Б. Історія західної філософії. – К., Основи, 1995. – 759с.
9. Философский энциклопедический словарь / Е.Ф. Губский (ред.-сост.). – М., ИНФРА-М, 2005. – 576с.
10. Філософія: Навчальний посібник для студентів і аспірантів вузів/ За ред.І.Ф. Надольного. – К., Вiкар, 1998. – 624 c.
11. Чанышев А.Н. Философия Древнего мира: Учебник. – М., Высшая школа, 1999. – 703с.
12. Читанка з історії філософії. У 6 кн. Кн.1. Філософія стародавнього світу. – К., Довiра, 1992. – 206 c.
Просмотр
ПросмотрПросмотреть с сайта...
Скачивание
СкачатьСкачать работу в архиве..
Рекомендуємо також переглянути наступні реферати та курсові роботи:
  • Буття та небуття – два важливих принципи
  • Поняття онтології
  • Поняття буття. Основні форми буття , їх діалектика
  • Понятие принципа состязательности и его значение
  • Проблемы реализации принципа природосообразности в современном образовании
  • Специфіка людського буття
  • Філософський зміст категорії „Буття'.
  • Філософський смисл буття
  • Осмислення античними філософами поняття про буття
  • Культурний процес як спосіб людського буття
Cгенерировано за 0.078248 секунд

Наша колекція рефератів містить понад 60 тис. учбових матеріалів! На сайті «Рефсмаркет» Ви можете скористатись системою пошуку готових робіт, або отримати допомогу з підготовки нового реферату практично з будь-якого предмету.

Нам вдячні мільйони студентів ВУЗів України, Росії та країн СНД. Ми не потребуємо зайвої реклами, наша репутація та популярність говорять за себе.

Замовити реферат

Оновлення

Реклама

Від партнерів