Меню

Реклама

TOP реферати

Від партнерів

Цікаве

загрузка...

Тема: «М.Вебер: теорія раціоналізації» (ID:33517)

| Размер: 23 кб. | Объем: 14 стр. | Стоимость: бесплатно | Добавлена: 28.03.2010 | Код продавца: 0 |
СодержаниеВступ 2
1. СОЦІАЛЬНА ДІЯ. ЦІЛЕРАЦІОНАЛЬНА ДІЯ. СТРУКТУРА ТА ВИДИ СОЦІАЛЬНОЇ ДІЇ 3
2. ПРОБЛЕМИ СОЦІАЛЬНОГО ЛАДУ. ВИНИКНЕННЯ КАПІТАЛІСТИЧНОГО СУСПІЛЬСТВА 7
3. СВОБОДА ТА РАЦІОНАЛЬНІСТЬ ДІЙ ЛЮДИНИ 10
4. ТЕОРІЯ ЦІННОСТЕЙ 12
Висновки 14
Література 15

Вступ
Вебер вважав головною тенденцією нової i новітньої історії – процеси рацiоналiзацiї, а саме – процеси заміщення традиційних, виключно дослідних методів соціальної організації методами теоретично обґрунтованими, із явно сформульованими, старанно розрахованими правилами i процедурами. Мета науки, за Вебером, осягнути істину, описати і пояснити реальність. Ця задача нескінченна. Пізнання не може дати адекватно-інтегрального відтворення реальності. Безупинно долати себе і інерцію власного мислення – такий обов'язок ученого.
Вебер намагається вгледіти раціональність всюди, особливо в соціальній сфері. Всі його розмірковування навколо соціальної взаємодії, прогресу суспільства, свободи особистості, цінностей пов’язані з співвідношенням цих понять, в першу чергу, з раціональністю. Раціональність це те, що можна зрозуміти на рівні логічного мислення, що є наслідком розумних, доцільних дій індивіда, який у своїй діяльності та поведінці орієнтується на інших людей або соціальні явища. Такий підхід Вебер застосовує як для пізнання окремої людини, так і для осягнення всього суспільства.
Висновки
Таким чином, для соціології Вебера характерна орієнтація виключно на індивіда з його зростаючою раціональністю. Найвище досягнення раціонально діючої людини – це капіталізм з його раціональною релігією (протестантизмом), раціональною бюрократією, раціональним способом ведення господарства. Але навіть таке суспільство ще не є ідеальним з точки зору раціональності. Вебер вводить поняття ідеального типу – зразка і умоглядної конструкції, якої насправді не існує, але до якої слід прагнути. Такими ідеальними типами для Вебера є "економічна людина", "церква", "християнство" та й, зрештою, сам "капіталізм", який в ідеалі ніде не існує: конкретні країни мають конкретні різновиди цього ладу, наближені чи віддалені від ідеалу.
Завданням соціології, на думку Вебера, саме і є необхідність встановлювати відповідність реальності ідеальним типам, які є втіленням "інтересів епохи", проявом пануючих у даний час цінностей. Кожна епоха має свою систему цінностей, тому вони, як сукупність основних установок та інтересів конкретної епохи і конкретного суспільства, є історичними і відносними, тобто з'являються у певний історичний час і зникають чи видозмінюються з розвитком суспільства. Цінності для Вебера – це розуміння обов'язку, яке стає основою для соціальної дії.


Литература
Література
1. Андрущенко В.П. Історія соціальної філософії: Західноєвропейський контекст. – К., Тандем, 2000. – 406с.
2. Арон Реймон. Етапи розвитку соціологічної думки: Монтеск'є. Конт. Маркс. Токвіль. Дюркгайм. Парето. Вебер. – К., Юніверс, 2004. – 687c.
3. Вебер М. "Объективность" социально-научного и социально-политического познания // Избранные произведения. – М, Прогресс, 1990. – С. 360-361.
4. Вебер М. Основные социологические понятия // Западно-европейская социология ХIX-начала ХХ веков. – М., 1996. – С. 455 - 491.
5. Вебер Макс. Избранное: протестантская этика и дух капитализма. – М., РОССПЭН, 2006. – 651с.
6. Вебер Макс. История хозяйства. Город. – М., Канон-Пресс-Ц, 2001. – 576с.
7. Гавриленко І.М. Соціологія: соціальна статика. – К., ВЦ Київський університет, 2000. – 336с.
8. Захарченко М.В., Погорілий О.І. Історія соціології (від античності до початку XX ст.) – К., 1993. – 286с.
9. История философии: Энциклопедия. – Мн., Интерпрессервис; Книжный Дом, 2002. – 1376 с.
10. Ручка А.О., Танчер В.В. Курс історії теоретичної соціології / Міжнародний фонд "Відродження". – К., Наукова думка, 1995. – 223с.
11. Социологический энциклопедический словарь / под ред. Г.В. Осипова. – М., ИНФРА-М-НОРМА, 1998. – 488 с.
Просмотр
ПросмотрПросмотреть с сайта...
Скачивание
СкачатьСкачать работу в архиве..
Рекомендуємо також переглянути наступні реферати та курсові роботи:
 • Причини виникнення держави
 • Соціологія. Відповіді на питання
 • Походження держави и права
 • Походження держави и права
 • "Походження права, ""Архаїчне"" право"
 • ВИНИКНЕННЯ ТЕОРІЇ ЗАВОЮВАНЬ
 • Теорії походження держави
 • Теорії трансформації економіки та суспільства
 • Теорії: ієрархії потреб Маслоу, Альдерфера, двох факторів Герцберга, набутих потреб Мак-Клелланда
 • Теорії розвитку людини
 • Еволюція теорії вартості. Курсова робота з дисципліни «Економічна теорія»
Cгенерировано за 0.027449 секунд

Наша колекція рефератів містить понад 60 тис. учбових матеріалів! На сайті «Рефсмаркет» Ви можете скористатись системою пошуку готових робіт, або отримати допомогу з підготовки нового реферату практично з будь-якого предмету.

Нам вдячні мільйони студентів ВУЗів України, Росії та країн СНД. Ми не потребуємо зайвої реклами, наша репутація та популярність говорять за себе.

Замовити реферат

Оновлення

Реклама

Від партнерів

загрузка...