Реклама

От партнёров

Реклама

От партнеров
загрузка...

Счетчики

Наша колекція рефератів містить понад 60 тис. учбових матеріалів!

Це мабуть найбільший банк рефератів в Україні.
На сайті «Рефсмаркет» Ви можете скористатись системою пошуку готових робіт, або отримати допомогу з підготовки нового реферату практично з будь-якого предмету. Нам вдячні мільйони студентів ВУЗів України, Росії та країн СНД. Ми не потребуємо зайвої реклами, наша репутація та популярність говорять за себе.


Шукаєте реферат - просто зайдіть на Інститут.com.ua!
1

Тема: «М.Вебер: теорія раціоналізації» (ID:33517)

| Размер: 23 кб. | Объем: 14 стр. | Стоимость: 1 СМС | Добавлена: 28.03.2010 | Код продавца: 0 |
Содержание Вступ 2
1. СОЦІАЛЬНА ДІЯ. ЦІЛЕРАЦІОНАЛЬНА ДІЯ. СТРУКТУРА ТА ВИДИ СОЦІАЛЬНОЇ ДІЇ 3
2. ПРОБЛЕМИ СОЦІАЛЬНОГО ЛАДУ. ВИНИКНЕННЯ КАПІТАЛІСТИЧНОГО СУСПІЛЬСТВА 7
3. СВОБОДА ТА РАЦІОНАЛЬНІСТЬ ДІЙ ЛЮДИНИ 10
4. ТЕОРІЯ ЦІННОСТЕЙ 12
Висновки 14
Література 15

Вступ
Вебер вважав головною тенденцією нової i новітньої історії – процеси рацiоналiзацiї, а саме – процеси заміщення традиційних, виключно дослідних методів соціальної організації методами теоретично обґрунтованими, із явно сформульованими, старанно розрахованими правилами i процедурами. Мета науки, за Вебером, осягнути істину, описати і пояснити реальність. Ця задача нескінченна. Пізнання не може дати адекватно-інтегрального відтворення реальності. Безупинно долати себе і інерцію власного мислення – такий обов'язок ученого.
Вебер намагається вгледіти раціональність всюди, особливо в соціальній сфері. Всі його розмірковування навколо соціальної взаємодії, прогресу суспільства, свободи особистості, цінностей пов’язані з співвідношенням цих понять, в першу чергу, з раціональністю. Раціональність це те, що можна зрозуміти на рівні логічного мислення, що є наслідком розумних, доцільних дій індивіда, який у своїй діяльності та поведінці орієнтується на інших людей або соціальні явища. Такий підхід Вебер застосовує як для пізнання окремої людини, так і для осягнення всього суспільства.
Висновки
Таким чином, для соціології Вебера характерна орієнтація виключно на індивіда з його зростаючою раціональністю. Найвище досягнення раціонально діючої людини – це капіталізм з його раціональною релігією (протестантизмом), раціональною бюрократією, раціональним способом ведення господарства. Але навіть таке суспільство ще не є ідеальним з точки зору раціональності. Вебер вводить поняття ідеального типу – зразка і умоглядної конструкції, якої насправді не існує, але до якої слід прагнути. Такими ідеальними типами для Вебера є "економічна людина", "церква", "християнство" та й, зрештою, сам "капіталізм", який в ідеалі ніде не існує: конкретні країни мають конкретні різновиди цього ладу, наближені чи віддалені від ідеалу.
Завданням соціології, на думку Вебера, саме і є необхідність встановлювати відповідність реальності ідеальним типам, які є втіленням "інтересів епохи", проявом пануючих у даний час цінностей. Кожна епоха має свою систему цінностей, тому вони, як сукупність основних установок та інтересів конкретної епохи і конкретного суспільства, є історичними і відносними, тобто з'являються у певний історичний час і зникають чи видозмінюються з розвитком суспільства. Цінності для Вебера – це розуміння обов'язку, яке стає основою для соціальної дії.


Литература
Література
1. Андрущенко В.П. Історія соціальної філософії: Західноєвропейський контекст. – К., Тандем, 2000. – 406с.
2. Арон Реймон. Етапи розвитку соціологічної думки: Монтеск'є. Конт. Маркс. Токвіль. Дюркгайм. Парето. Вебер. – К., Юніверс, 2004. – 687c.
3. Вебер М. "Объективность" социально-научного и социально-политического познания // Избранные произведения. – М, Прогресс, 1990. – С. 360-361.
4. Вебер М. Основные социологические понятия // Западно-европейская социология ХIX-начала ХХ веков. – М., 1996. – С. 455 - 491.
5. Вебер Макс. Избранное: протестантская этика и дух капитализма. – М., РОССПЭН, 2006. – 651с.
6. Вебер Макс. История хозяйства. Город. – М., Канон-Пресс-Ц, 2001. – 576с.
7. Гавриленко І.М. Соціологія: соціальна статика. – К., ВЦ Київський університет, 2000. – 336с.
8. Захарченко М.В., Погорілий О.І. Історія соціології (від античності до початку XX ст.) – К., 1993. – 286с.
9. История философии: Энциклопедия. – Мн., Интерпрессервис; Книжный Дом, 2002. – 1376 с.
10. Ручка А.О., Танчер В.В. Курс історії теоретичної соціології / Міжнародний фонд "Відродження". – К., Наукова думка, 1995. – 223с.
11. Социологический энциклопедический словарь / под ред. Г.В. Осипова. – М., ИНФРА-М-НОРМА, 1998. – 488 с.
Просмотр
Просмотр Просмотреть с сайта...
Скачивание
Рекомендуємо також переглянути наступні реферати та курсові роботи:
  • Причини виникнення держави

  • Соціологія. Відповіді на питання

  • Походження держави и права

  • Походження держави и права

  • "Походження права, ""Архаїчне"" право"

  • ВИНИКНЕННЯ ТЕОРІЇ ЗАВОЮВАНЬ

  • Теорії трансформації економіки та суспільства

  • Теорії походження держави

  • Теорії: ієрархії потреб Маслоу, Альдерфера, двох факторів Герцберга, набутих потреб Мак-Клелланда

  • Теорії розвитку людини

  • Еволюція теорії вартості. Курсова робота з дисципліни «Економічна теорія»


Cгенерировано за 0.011944 секунд

загрузка...