Меню

Реклама

TOP реферати

Від партнерів

Цікаве

Тема: «Структурно-функціоналістьский підхід Т.Парсонса» (ID:33515)

| Размер: 20 кб. | Объем: 15 стр. | Стоимость: бесплатно | Добавлена: 28.03.2010 | Код продавца: 0 |
СодержаниеВступ 2
1. ПОНЯТТЯ ЕЛЕМЕНТАРНОЇ ДІЇ. СИСТЕМА ДІЙ ЗА ПАРСОНСОМ 3
2. ТИПОВІ ЗМІННІ ЯК ЗАСІБ ПОЄДНАННЯ ТЕОРІЇ СОЦІАЛЬНОЇ ДІЇ Й ФУНКЦІОНАЛІСТСЬКОГО ПІДХОДУ 6
3. ВЗАЄМОДІЯ ІНДИВІДІВ У СОЦІАЛЬНІЙ СИСТЕМІ. 10
ПОНЯТТЯ ІНСТИТУАЛІЗАЦІЇ, ІНТЕРНАЛІЗАЦІЇ Й СОЦІАЛІЗАЦІЇ 10
Висновки 15
Література 16

Вступ
Структурно-функцiональний – або просто функцiоналiстський підхід сформувався у середині ХХ сторіччя в основному спираючись на ідеї двох класиків соціології, а саме англійця Герберта Спенсера та француза Еміля Дюркгейма, які притримувались великомасштабного – тобто макросоцiального – погляду на соціальне життя. Протягом 50-х та на початку 60-х років центром уваги західної соціології заволоділи функцiоналiстськi концепції американського соціолога Толкота Парсонса та його учнів. Пізніше, особливо у 70-х роках, функціоналізм втратив прихильність багатьох соціологів. Але у 80-х роках інтерес до робіт Парсонса та інших функцiоналiстiв відродився у роботах Хабермаса, Алекзандера, Сцiулi, Герстейна та інших.
Інтерес до функціоналістського підходу не слабне через можливість майже універсального пояснення будь-якого соціального явища за допомогою його вихідних теорій та принципів. Парсонс, досліджуючи суспільство, створив власне розуміння сутності суспільного життя та взаємовідносин суспільства та індивіда. Це, в свою чергу, надає більш наблизитися до розуміння підвалин людського буття, а також таких його складних частин як суспільство й людина.

Висновки
Основну ідею функціоналістського підходу Парсонса коротко можна сформулювати так: суспільство є соціальною системою, тобто таким поєднанням частин, що складають єдине ціле, знаходяться у істотних взаємозв’язках та залежностях одні від інших. Відповідно до свого методу, Парсонс спочатку розділив цю систему на найдрібніші частки – соціальні дії, діючі особи, а потім з них формував більш складні соціальні структури, системи, які відрізнялися будовою та функціональним призначенням. Так просліджується зв’язок між теорією соціальної дії та теорією соціальних систем, що запропонував Парсонс.
Функціоналісти намагалися зробити дві речі: встановити зв'язки частин суспільства із суспільством у цілому, встановити зв'язки кожної окремої частини суспільства з іншими його частинами. Такі інститути як сім'я, релігія, економіка, держава, освіта належать до найважливіших складових частин кожного суспільства. Функціоналісти розглядають структурну побудову соціальних інститутів подібно до того, як біологи розглядають структурну побудову органів тіла. Вони визнають соціальні функції, що здійснюються інститутами. Одна з найважливіших особливостей будь-якої системи, що підкреслюється функціоналістами, є взаємозалежність її частин. Зміни в одному інституті суспільства створюють вплив на iншi інститути та на суспільство в цілому.
Значне місце в дослідженні Парсонсом соціальної системи посідає пізнання сутності людського індивіда, яку він розглядає з точки зору свого системного методу. Психологічна структура особистості, за Парсонсом, є під структурою соціальної системи та пов’язана з нею через дію певних соціально-психологічних механізмів.

Литература
Література
1. Американская соціологія: переспективы, проблемы, методы. – М., Прогресс, 1972. – С. 25-37, 360-379.
2. Гавриленко І.М. Соціологія: соціальна статика. – К., ВЦ Київський університет, 2000. – 336с.
3. Захарченко М.В., Погорілий О.І. Історія соціології (від античності до початку XX ст.) – К., 1993. – 286с.
4. История философии: Энциклопедия. – Мн., Интерпрессервис; Книжный Дом, 2002. – 1376 с.
5. Парсонс Т. Система координат действия и общая теория систем действия: культура, личность и место социальных систем //Американская социологическая мысль, М, 1996. – С.462-478.
6. Парсонс Т. О структуре социального действия. — М.: Академический Проект, 2000. — 880 с.
7. Парсонс Т. Система современных обществ. – М., Аспект Пресс, 1998. – 270с.
8. Ручка А.О., Танчер В.В. Курс історії теоретичної соціології / Міжнародний фонд "Відродження". – К., Наукова думка, 1995. – 223с.
9. Социологический энциклопедический словарь / под ред. Г.В. Осипова. – М., ИНФРА-М-НОРМА, 1998. – 488 с.
10. Ялинський Б.В. Соціальна філософія: Навч. посібник. — Львів, Каменяр, 2006. – 248с.
Просмотр
ПросмотрПросмотреть с сайта...
Скачивание
СкачатьСкачать работу в архиве..
Рекомендуємо також переглянути наступні реферати та курсові роботи:
  • Структурно-функціональний підхід в управлінні
  • Тема: Структурно-функціональний підхідв управлінні. Предмет: Теория систем и системный анализ. Вид: Контрольна робота
  • 1. Структурний функціоналізм Т. Парсонса. 2. Ключові поняття етносоціології
  • Процесний підхід у сучасному менеджменті туризму. Системний підхід. Ситуативний підхід
  • Операційний менеджмент
  • Операційний менеджмент
  • Основні положення нової школи управління
  • Динаміка розвитку культури.
  • Ситуативно-тематична організація матеріалу усного мовлення як засіб стимулювання вивчення іноземної мови
  • Управління ціновим ризиком у портфелі похідних фінансових інструментів
Cгенерировано за 0.062765 секунд

Наша колекція рефератів містить понад 60 тис. учбових матеріалів! На сайті «Рефсмаркет» Ви можете скористатись системою пошуку готових робіт, або отримати допомогу з підготовки нового реферату практично з будь-якого предмету.

Нам вдячні мільйони студентів ВУЗів України, Росії та країн СНД. Ми не потребуємо зайвої реклами, наша репутація та популярність говорять за себе.

Замовити реферат

Оновлення

Реклама

Від партнерів