Меню

Реклама

TOP реферати

Від партнерів

Цікаве

Тема: «Карл Маркс: теорія історичного матеріалізму» (ID:33514)

| Размер: 20 кб. | Объем: 14 стр. | Стоимость: бесплатно | Добавлена: 28.03.2010 | Код продавца: 0 |
СодержаниеВступ 3
1. СУСПІЛЬНЕ ВИРОБНИЦТВО. ВИНИКНЕННЯ КАПІТАЛІСТИЧНОГО СУСПІЛЬСТВА 4
2. ЗНАЧЕННЯ ВІДЧУЖЕННЯ. ВИДИ ВІДЧУЖЕННЯ У СУСПІЛЬНОМУ ЖИТТІ 7
3. КОНЦЕПЦІЯ СОЦІАЛЬНОГО КОНФЛІКТУ. ЗМІСТ КЛАСОВОЇ БОРОТЬБИ 10
4. ПОНЯТТЯ "ІДЕОЛОГІЯ" У МАРКСИЗМІ 13
Висновки 15
Література 16

Вступ
Філософськими питаннями розвитку суспільства займалося багато поколінь мислителів. Головною проблемою завжди залишалася одна: виявити, як розвивається суспільство, за якими законами. Маркс як філософ запропонував для пояснення історичного ходу розвитку суспільства застосувати діалектичні принципи. В основу діалектичного матеріалізму Маркса була покладена діалектика Гегеля, але на зовсім інших, матеріалістичних (а не ідеалістичних) принципах. Вчений застосовує принципи діалектики також для пояснення історичного розвитку людської цивілізації.
Вивчення теоретичної спадщини К.Маркса спонукає до її логічного осмислення та перевірки на доцільність використання в сучасних умовах. Розвиток суспільства вимагає пошуку нових законів та закономірностей у своєму поясненні, ніж ті, що існували раніше. З тієї точки зору, діалектичний матеріалізм Маркса може стати відправною точкою для подальших досліджень в цьому напрямі. Осмислення ходу історії, яке провів дослідник, є хорошою теоретичною базою для пошуків нових шляхів розвитку людської цивілізації.
Висновки
Як показав хід історичного розвитку, в сучасних умовах деякі ідеї Маркса не виявили особливої життєстійкості та послідовності. Поняття класової боротьби на даному етапі практично вичерпало себе, і, скоріше за усе, замінюється на інші види соціальної активності людства. Однак, слід вважати справедливим твердження Маркса про існування в суспільстві внутрішніх протиріч, конфлікт яких і є основною рушійною силою суспільного розвитку.
Метод Маркса, головними характеристиками якого є діалектика та матеріалізм, успішно був застосований ним до загальних законів розвитку суспільства. В першу чергу, він підтвердив діалектичні положення стосовно того, що усе матеріальне знаходиться в постійному русі та розвитку. По-друге, цей розвиток відбувається внаслідок загального діалектичного закону – єдності та боротьби протилежностей. По-третє, на думку Маркса, в суспільстві завжди просліджується дії закону зростання кількості та перехід її у якість. Історичний матеріалізм, який породив Маркс, є його спробою застосувати принципи матеріалізму для пояснення періодів розвитку людської цивілізації.
Маркс виступає у ролі головного захисника матеріальності світу. Всі положення його теорії базуються на розумінні того, що "буття визначає свідомість". Стосовно суспільства це виглядає у виді пріоритету базису економічно-суспільної формації (матеріального виробництва) над своєю надбудовою (політикою, ідеологією, правом та ін.), а виробничі сили є головним і визначним елементом в структурі взаємодії з виробничими відносинами. Маркс завжди шукав причини всіх змін в суспільстві в матеріальній сфері. І такий методологічний підхід, в цілому вважається доцільним і справедливим.


ЛитератураЛітература
1. Арон Реймон. Етапи розвитку соціологічної думки: Монтеск'є. Конт. Маркс. Токвіль. Дюркгайм. Парето. Вебер – К., Юніверс, 2004. – 687c.
2. Гавриленко І.М. Соціологія: соціальна статика. – К., ВЦ Київський університет, 2000. – 336с.
3. Захарченко М.В., Погорілий О.І. Історія соціології (від античності до початку XX ст.) – К., 1993. – 286с.
4. История философии: Энциклопедия. – Мн., Интерпрессервис; Книжный Дом, 2002. – 1376 с.
5. Ленін В.І. Полн. собр. соч., Т.5. – С. 349 - 358.
6. Манхейм Карл. Избранное. – М.; СПб., Университетская книга, 2000. – 501с.
7. Манхейм К. Идеология и утопия: Ч. 1. – М., ИНИОН, 1992. – 245с.
8. Маркс і Енгельс. Избр. произвед., Т. 1. – С. 10 - 29.
9. Маркс і Енгельс. Избр. произвед., Т. 42. – С. 121 - 132.
10. Маркс Карл. Социология: Сб.: Пер.с нем. / Институт социологии РАН. – М., КАНОН-Пресс-Ц, 2000. – 432с.
11. Поппер Карл. Открытое общество и его враги; Чары Платона (Т. 1); Время лжепророков: Гегель, Маркс и другие оракулы. – К., Ника-Центр, 2005. – 800с.
12. Социологический энциклопедический словарь / под ред. Г.В. Осипова. – М., ИНФРА-М-НОРМА, 1998. – 488 с.
Просмотр
ПросмотрПросмотреть с сайта...
Скачивание
СкачатьСкачать работу в архиве..
Рекомендуємо також переглянути наступні реферати та курсові роботи:
  • Товар та його властивості
  • Причини виникнення держави
  • Класичні та сучасні психологічні теорії особистості
  • Походження держави и права
  • Походження держави и права
  • Карл Павлович Брюллов
  • К/р Экономика
  • Шляхи розвитку історичного роману
  • "Походження права, ""Архаїчне"" право"
  • ВИНИКНЕННЯ ТЕОРІЇ ЗАВОЮВАНЬ
Cгенерировано за 0.431539 секунд

Наша колекція рефератів містить понад 60 тис. учбових матеріалів! На сайті «Рефсмаркет» Ви можете скористатись системою пошуку готових робіт, або отримати допомогу з підготовки нового реферату практично з будь-якого предмету.

Нам вдячні мільйони студентів ВУЗів України, Росії та країн СНД. Ми не потребуємо зайвої реклами, наша репутація та популярність говорять за себе.

Замовити реферат

Оновлення

Реклама

Від партнерів