Меню

Реклама

TOP реферати

Від партнерів

Цікаве

Тема: «Система консультування, інтерв’ювання в здійсненні принципу активізації в соціальній роботі» (ID:33499)

| Размер: 21 кб. | Объем: 14 стр. | Стоимость: бесплатно | Добавлена: 28.03.2010 | Код продавца: 0 |
СодержаниеВступ 3
1. КОНСУЛЬТУВАННЯ ТА ІНТЕРВ’ЮВАННЯ ЯК МЕТОДИ СОЦІАЛЬНОЇ РОБОТИ 4
2. РЕАЛІЗАЦІЯ ПРИНЦИПУ АКТИВІЗАЦІЇ ПРИ ВИКОРИСТАННІ МЕТОДІВ КОНСУЛЬТУВАННЯ ТА ІНТЕРВ'Ю 9
Висновки 15
Література 16

Вступ
Активна, творча природа людини по-різному інтерпретується і враховується в різних моделях теорії і практичної організації соціальної роботи. Особливо важливим для розуміння людини як цілісній особі став розвиток гуманістичної психології К. Роджерса, А. Маслоу, В. Франка та ін. Всі способи пізнання повинні бути використані при систематичному цілісному різносторонньому вивченні соціокультурних феноменів, і, раніше всієї людини – як невід'ємної частини того культурного середовища, соціокультурної традиції, що обумовлює його розвиток і характерні для нього проблеми.
В ході проведення соціальної роботи підмічено, що людина отримує найбільший ефект від допомоги соціальних працівників, тоді, коли сама намагається прийняти участь в таких заходах. Самодопомога, прагнення до певної цілі є характерними ознаками соціального "оздоровлення" людини. Мета соціальної роботи повинна полягати у пошуку подібних методів, які не залишають людину байдужою, виривають її з обіймів самотності, замкненості, відчаю. В цьому плані достатньо ефективними виступають такі методи соціальної роботи як інтерв’ювання та консультування, які й будуть розглянуті у цієї роботі.
Висновки
Перед практикою соціальної роботи сьогодні стоїть серйозна задача використовування різних технічних прийомів, технологій дії на клієнтів, потребуючих в допомозі. Це один з основних напрямів інтеграції психології і соціальної роботи. Активний характер соціальної політики передбачає насамперед діяльність її суб’єктів, спрямовану на створення умов для найповнішої реалізації соціального потенціалу людини й суспільства, сутнісних сил особистості у процесі соціального розвитку.
Нині особливо важливим напрямком здійснення активної соціальної політики є діяльність, спрямована на утвердження соціальної стабільності суспільства, в основі якої лежить надійна соціальна безпека людини, її добробут, соціальна захищеність. У цьому зв’язку вищими пріоритетами активної соціальної політики мають стати дійова система заходів, спрямована на стимулювання людського потенціалу.
Одними з методів, які застосовуються сьогодні в соціальній роботі та спрямовані на реалізацію принципу активізації є система цілеспрямованого консультування та інтерв'ювання. В них існує найбільше можливостей для розкриття внутрішнього потенціалу людини, його власної самокорекції й самодопомоги.
Литература
Література
1. Айви А.Е. Психологическое консультирование и психотерапия: Методы, теории и техники. – М., ИЦ Психотерапевтический колледж , 1999. – 487 с.
2. Айві А.Е. Цілеспрямоване інтерв’ювання і консультування: сприяння розвитку клієнта / Пер. з англ. – К., Сфера, 1998. – 342с.
3. Айви, А.Е. Лицом к лицу: Практ. пособие для освоения приемов и навыков делового общения. – Новосибирск, ЭКОР, 1995 – 93 с.
4. Бодалев А. А., Столин В. В. Общая психодиагностика: Учебник. – СПб., Речь.,2000. – 438 с.
5. Бойд А., Картер П., Чепмен В. Практична соціальна робота. – Амстердам; К., Асоціація психіатрів України, 1996. – 184 с.
6. Морено Д. Театр спонтанности / Пер. с англ. – Красноярск, Фонд ментального здоровья , 1993 – 124с.
7. Парслоу Ф. Принцип активизации в социальной работе. – М., АСПЕКТ ПРЕСС, 1997. – 223 с.
8. Социальная работа сегодня / Под ред. Ш. Рамон. – Амстердам; К., Ассоциация психиатров Украины, 1996. – 223с
9. Соціальна робота в Україні: Навч. посіб. / За заг. ред. І.Д.Звєрєвої, Г.М. Лактіонової. – К., Наук. світ, 2003. – 232с.
10. Соціальна робота в Україні: теорія та практика: Посіб. – К., Український державний центр соціальних служб для молоді. 2001– 294 c.
11. Сучасні технології соціальної роботи за рубежем: Навч.-метод. посіб. / За заг. ред. А.Й. Капської. – К., Ліга соціальних працівників м. Києва, 2001. – 95 с.
12. Энциклопедия социальной работы / Пер. с англ. – М., Зорис, 1993. – Т. 1. – 446 с.
13. Хомич Г.О., Ткач Р.М. Основи психологічного консультування: Навч. посіб. – К., МАУП, 2004. – 150 с.
Просмотр
ПросмотрПросмотреть с сайта...
Скачивание
СкачатьСкачать работу в архиве..
Рекомендуємо також переглянути наступні реферати та курсові роботи:
  • Організація роботи менеджера при проведенні відбірної співбесіди з кандидатами на посаду керівника підприємства закордонного туризму
  • Психологічне консультування та його використання в соціальній роботі
  • "Консультування як метод соціальної роботи"
  • "Консультування як метод соціальної роботи"
  • Психологічне консультування та його використання в соціальній роботі
  • Лінгвістичні особливості текстів-інтерв ю
  • Інтерв’юер та респондент як головні діючі особи інтерв’ю: природа та особливості комунікативного контакту
  • Консультування і психотерапія
  • Психологічне консультування батьків по проблемам взаємовідносин з дітьми-підлітками
  • Система психологічного знання в соціальній роботі
Cгенерировано за 0.084490 секунд

Наша колекція рефератів містить понад 60 тис. учбових матеріалів! На сайті «Рефсмаркет» Ви можете скористатись системою пошуку готових робіт, або отримати допомогу з підготовки нового реферату практично з будь-якого предмету.

Нам вдячні мільйони студентів ВУЗів України, Росії та країн СНД. Ми не потребуємо зайвої реклами, наша репутація та популярність говорять за себе.

Замовити реферат

Оновлення

Реклама

Від партнерів