Меню

Реклама

TOP реферати

Від партнерів

Цікаве

Тема: «Історія виникнення соціальної держави» (ID:33498)

| Размер: 21 кб. | Объем: 14 стр. | Стоимость: бесплатно | Добавлена: 28.03.2010 | Код продавца: 0 |
СодержаниеВступ 3
1. ПОХОДЖЕННЯ ТА СУТНІСТЬ СОЦІАЛЬНОЇ ДЕРЖАВИ. СТАНОВЛЕННЯ СОЦІАЛЬНИХ ДЕРЖАВ У ЄВРОПІ ТА США 4
2. РОЗВИТОК СОЦІАЛЬНОЇ ДЕРЖАВИ В СУЧАСНІ ЧАСИ 10
Висновки 15
Література 16

Вступ
Споконвічне виконання державою функції здійснення загальних справ надає підстав для визнання властивої для неї соціальної діяльності одним з неодмінних аспектів її сутності. Це означає, що окрім традиційного розрізнення за формами, держави відрізняються одна від одної ще й характером, обсягом та змістом виконуваної ними соціальної функції і засобами її реалізації. За цим критерієм заведено розрізняти: поліцейську, ліберальну і соціальну держави.
Сьогодні є значно актуальним розгляд формування концепції "соціальної держави" як якісно нового етапу у процесі розвитку і вдосконалення вчення про правову державу. Розпочавши з демократизації політичної сфери, громадянське суспільство з часом закономірно приходить до аналогічних процесів в економічній і соціальній сферах. Як наслідок, протягом двохсотлітньої історії розвитку теорії правової держави простежується еволюція поглядів на співвідношення держави і особистості з точки зору виконання державою соціальних обов'язків перед особистістю і суспільством – від їх повного заперечення ліберальною державою і до їх конституційного визнання соціальною державою. Теоретична конструкція соціальної держави складалася поступово, відповідно до усвідомлення громадянським суспільством об'єктивної потреби в зміні сутності держави. Цей процес супроводжувався теоретичними пошуками, практичними експериментальними діями, спільною та солідарною діяльністю усіх груп населення країни.

Висновки
Виникнення соціальної держави розглядається як наслідок процесу переходу буржуазного громадянського суспільства до громадянського правового суспільства, соціальної демократії. Формування теорії соціальної держави є результатом досягнутого суспільством консенсусу з визначення напрямку його розвитку і місця в цьому процесі держави. Соціальна держава розглядається як модель держави добробуту, специфіка якої полягає в її закріпленні як конституційного принципу. Вона є елементом дескриптивної концепції, внаслідок чого вона функціонує в рамках, визначених демократичною, правовою державністю. Виділяють два різновиди соціальної держави: держави соціально орієнтованого капіталізму і постсоціалістичні країни, що стали на шлях демократичних перетворень.
Соціальна держава отримує свою розгорнуту конкретизацію в соціальному праві, яке в країнах Європи виділилося в самостійну галузь. Найбільший успіх в реалізації концепції соціальної держави мають країни, які раніше традиційно вважалися "суто капіталістичними": Австрія, Бельгія, Великобританія, Німеччина, Швеція, Нідерланди, Франція та ін. Розвиток державної підтримки соціальної сфери в них на сучасному етапі є найвищим. Постсоціалістичні країни, гаслом яких раніше було "все для людини", на сьогоднішній день втратили свій потенціал соціального захисту, підтримки, рівності громадян. Процеси, які в них відбуваються, свідчать, навпаки, про віддалення від принципу "соціальної держави" та повернення до позицій "дикого капіталізму", з яким вже давно покінчили буржуазні країни Європи.
ЛитератураЛітература

1. Конституція України (Нова редакція). – Закон України від 08.12.2004 N 2222-IV (2222-15) / Відомості Верховної Ради України (ВВР). – 2005. – №2.
2. Ганслi Теренс М. Соціальна політика та соціальне забезпечення за ринкової економіки. – К., 1996. – 237с.
3. Дарендорф Р. От социального государства к цивилизованному сообществу. // Полис. – 1993. – N 5. – С. 37- 41.
4. Котюк В. О. Основи держави і права. Навчальний посібник. – К., Атіка, 2001. – 432 с.
5. Куценко В.І., Удовиченко В. П., Остафійчук Я. В. Соціальна держава: проблеми теорії, методології, практики. – К., Заповіт, 2003. – 228с.
6. Сіленко А., Коляденко В. Соціальна держава: Тернистий шлях до визнання: Світовий досвід і перспективи України. – Одеса, ТЄС, 2002. – 357 с.
7. Сіленко А. О. Соціальна держава: територія перемін. – Одеса, Видавничий центр УДАЗ, 2000. – 278с.
8. Скакун О.Ф. Теорія держави і права: Підручник. – Харків, Консум, 2001. – 656 с.
9. Скуратівський В. А., Палій О. М. Основи соціальної політики. – К., МАУП, 2002. – 200 с.
10. Хеффе О. Политика. Право. Справедливость. Основоположения критической философии права и государства. – М., 1994. – 254с.
11. Яковюк І.В. Соціальна держава: питання теорії і шляхи її становлення: Автореферат дисертації. – Харків., 2000. – 19с.
Просмотр
ПросмотрПросмотреть с сайта...
Скачивание
СкачатьСкачать работу в архиве..
Рекомендуємо також переглянути наступні реферати та курсові роботи:
 • Причини та загальні закономірності виникнення держави
 • Причини та загальні закономірності виникнення держави
 • ОСНОВНІ ОЗНАКИ ДЕРЖАВИ
 • Особливість виникнення та становлення соціальної психології як науки
 • Проблема становлення соціально-правоаої держави в Україні
 • Соціально-правова держава
 • Соціально-правова держава
 • Проблеми розбудови соціально-правової держави
 • Становлення та розвиток соціальної правової держави України
 • Розвиток радянського цивільного законодавства України 1922-1927 рр.
 • Виникнення держави
Cгенерировано за 0.025866 секунд

Наша колекція рефератів містить понад 60 тис. учбових матеріалів! На сайті «Рефсмаркет» Ви можете скористатись системою пошуку готових робіт, або отримати допомогу з підготовки нового реферату практично з будь-якого предмету.

Нам вдячні мільйони студентів ВУЗів України, Росії та країн СНД. Ми не потребуємо зайвої реклами, наша репутація та популярність говорять за себе.

Замовити реферат

Оновлення

Реклама

Від партнерів