Меню

Реклама

TOP реферати

Цікаве

Тема: «Соціальна політика: сутність, види та вплив на розвиток суспільства » (ID:33497)

| Размер: 26 кб. | Объем: 14 стр. | Стоимость: бесплатно | Добавлена: 28.03.2010 | Код продавца: 0 |
СодержаниеВСТУП 3
1. СУТНІСТЬ СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ 4
2. ВИДИ І НАПРЯМКИ СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ 7
3. ВПЛИВ СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ НА РОЗВИТОК СУСПІЛЬСТВА 12
ВИСНОВКИ 15
Список використаної літератури 16


ВСТУП
Соціологічна наука досліджує практично усі області життєдіяльності людини, намагаючись на основі отриманих даних виявити нові закономірності розвитку суспільства як об’єктивного явища дійсності. З цією метою вона піддає соціологічному аналізу життєдіяльність людини в таких областях як культура, економіка, освіта та ін. Не стала виключенням і політика. Об’єктом соціології політики є політичне життя у суспільстві в усьому розмаїтті його проявів. У цьому плані особливий інтерес викликає соціальна політика як її складова частина. Такий інтерес викликаний головним чином тим, що соціальна політика спрямована на керування суспільством, прагненням її направити розвиток соціуму в певне річище. У цьому плані перед дослідниками постають дві співзалежних проблеми. З одного боку, вони намагаються виявити нові об’єктивні закони розвитку суспільства, з іншого – виявити закономірності в управлінні людиною цим суспільством. Соціальна політика розглядається ними як знаряддя реалізації такого розвитку, причому в умовах, коли теоретично до кінця ще не розв’язані усі таємниці суспільного життя.
Дана робота присвячена дослідженню різних аспектів соціальної політики, аналізу її ролі в суспільстві, виявленню закономірностей взаємозв’язку між проведенням певної соціальної політики і розвитку соціуму в цілому.


ВИСНОВКИ
Говорячи про соціальний розвиток, слід вважати, що суспільство практично ніколи не розвивається "само по собі", тобто як неактивний, пасивний об’єкт. Суспільні зміни, що відбуваються в соціальному часі і просторі, здійснюються під впливом людського фактору, що означає реалізацію відповідної політики. Соціальна політика є частиною загального поняття "політика" й уявляє собою багатовимірну систему програм, служб та заходів (управлінських, регулятивних та саморегулятивних), спрямованих у соціальну сферу. Соціальна політика всебічно охоплює різноманітні напрями суспільного буття. Нормальне функціонування соціальної політики є гарантом суспільної злагоди та солідарності, створює умови реалізації та самореалізації економічної та соціальної безпеки членів людської спільноти.
Метою соціальної політики є створення умов для розвитку та оптимального функціонування соціальних відносин, надання особливого захисту потребуючим верствам населення, а саме об'єктам соціальної політики, вирішення або пом'якшення соціальних проблем, спричинених економічними обставинами або несподіваною чи ненормальною поведінкою особи.
Активний характер соціальної політики є основою соціального прогресу, базою зростання економічної безпеки людини. Пасивний характер соціальної політики призводить до поширення інфляційних процесів, утвердження в суспільстві ідей утриманства, зниження ділової активності його членів і є шляхом суспільного регресу.
Найголовнішим суб'єктом соціальної політики є людина та координуючим – соціальна держава. Соціальна держава має виконавчий орган – уряд, який розпоряджається певною кількістю заходів та методів для досягнення цілей (інструментів) соціальної політики, які можна втілити при наявності відповідних складових соціальної політики. Тому дуже важливим при розумінні суспільних процесів є поняття "соціальна політика" у вузькому значенні цього слова. Саме на її основі відбуваються усі трансформаційні процеси у соціумі, беруть початок всі соціальні зміни.
ЛитератураСписок використаної літератури
1. Бурджалов Ф.Э., Гришин И.В., Сванвдзе З.Я., Соболева И.В. Типы социальной политики // Общество и экономика. – 1997. – № 1-2. – С. 30-36.
2. Ганслі Т.М. Соціальна політика та соціальне забезпечення за ринкової економіки. – К. : Основи, 1996. – 237с.
3. Гансова Е.А. Сучасна соціальна та гуманітарна політика в контексті соціологічної науки: Навч. посіб. – О. : Вид-во ОФ УАДУ, 2000. – 64с.
4. Григорьева Н.А. Социальная политика: основные понятия //Журнал исследований социальной политики. – 2003. – №1. – С.40.
5. Семигіна Т.В. Порівняльна соціальна політика: Навч. посібник. – К. : МАУП, 2005. – 276с.
6. Скуратівський В.А., Палій О.М. Основи соціальної політики: Навч. посіб. –К. : МАУП, 2002. – 200с.
7. Шевчук П.І. Соціальна політика: Навч. посіб. – Л. : Світ, 2005. – 400с.
Просмотр
ПросмотрПросмотреть с сайта...
Скачивание
СкачатьСкачать работу в архиве..
Рекомендуємо також переглянути наступні реферати та курсові роботи:
 • Соціальна структура суспільства: основні елементи та принципи їх взаємодії
 • Соціальна структура суспільства: основні елементи та принципи їх взаємодії
 • Соціальна структура суспільства сутність та види
 • Соціологічні погляди Г. Спенсера, його вклад в соціологію
 • Розвиток економіки, політики та культури еліністичного Єгипту
 • Эллинистический Египет
 • Эллинистический Египет
 • Розвиток економіки, політики та культури еліністичного Єгипту
 • Соціальна стратифікація і соціальна мобільність
 • Соціальний розвиток України.
 • Соціальна політика: сутність, види та вплив на розвиток суспільства
Cгенерировано за 0.060212 секунд

Наша колекція рефератів містить понад 60 тис. учбових матеріалів! На сайті «Рефсмаркет» Ви можете скористатись системою пошуку готових робіт, або отримати допомогу з підготовки нового реферату практично з будь-якого предмету.

Нам вдячні мільйони студентів ВУЗів України, Росії та країн СНД. Ми не потребуємо зайвої реклами, наша репутація та популярність говорять за себе.

Замовити реферат

Від партнерів

Оновлення

Реклама

Від партнерів