Меню

Реклама

TOP реферати

Від партнерів

Цікаве

Тема: «Опитування, спостереження та аналіз документів у соціологічному дослідженні» (ID:33494)

| Размер: 23 кб. | Объем: 17 стр. | Стоимость: бесплатно | Добавлена: 28.03.2010 | Код продавца: 0 |
СодержаниеВступ 3
1. Мета та призначення соціометричного тестування 4
2. Анкета та інтерв'ю в соціологічному дослідженні 5
3. Сутність соціологічного спостереження та його особливості 9
4. Поняття документів у соціології та їх класифікація. 11
5. Методи аналізу документів. Особливості контент-аналізу 14
6. Сутність основних методів обробки соціологічної інформації 18
Висновки 20
Література 21


ВСТУП
Будь-яке конкретно-соціологічне дослідження за своєю організаційною структурою та характером дослідницьких завдань значною мірою відрізняється від традиційної теоретичної дослідницької діяльності. Включаючи елементи теоретичного знання, які необхідні для попереднього аналізу соціального об’єкта, що вивчається, та узагальнення отриманих результатів, емпіричне соціологічне дослідження потребує від соціолога відповідних умінь вирішувати багато організаційних проблем, а також передбачає професійне володіння специфічними дослідницькими навичками й процедурами отримання первинної соціологічної інформації. Особливого великого значення при цьому набуває вміння обирати та застосовувати методи збору первинної соціологічної інформації, а також її обробки і аналізу. Головними при цьому виступають методи опитування, соціометричного тестування, спостереження, аналізу документів, а також методи обробки отриманих результатів.
ВИСНОВКИ
Найбільш важливими методами емпіричного соціологічного дослідження виступає опитування. У соціології застосовуються два головних види опитування – анкетування і інтерв’ю. За допомогою цих методів отримуються дані від великої кількості респондентів, що дозволяє складати уявлення про процеси розвитку великих соціальних груп і суспільства в цілому. Анкетування, як й інтерв’ю, має багато різних видів та підвидів, що дозволяє отримувати інформацію в різних умовах і з різними категоріями респондентів.
Окремо у ряді соціологічних методів стоїть соціометричне опитування. Воно дозволяє дослідити процеси становлення і розвитку соціальних груп, визначити соціально-психологічні аспекти соціальної взаємодії в ній, а також деякі соціальні і психологічні властивості індивідів, що її складають. Соціометричний метод, в основному, застосовують для малих соціальних груп, тому що процеси обробки і аналізу інформації при великій кількості респондентів значно ускладнюються.
Метод опитування і соціометричного тестування в ході досліджень доповнюються методами спостереження і аналізу документів, котрі ніколи не виступають як самостійні методи, а тільки як допоміжні, тобто такі, що здатні дослідити тільки один якийсь аспект дослідження або підтвердити результати, що отримані за допомогою інших методів.
Обробка соціологічної інформації, як і її аналіз, складає етап емпіричного соціологічного дослідження, в ході якого за допомогою логіко-змістовних процедур і математично-статистичних методів на підставі отриманих первинних даних розкриваються зв’язки змінних, що досліджуються.

ЛитератураЛітература
1. Социологический энциклопедический словарь / под ред. Г.В. Осипова. – М., ИНФРА-М-НОРМА, 1998. – 488 с.
2. Сурмин Ю.П., Туленков Н.В. Методология и методы социологических исследований: учебное пособие. – К., МАУП, 2000. – 304 с.
3. Городяненко В.Г., Гілюн О.В., Демічева А.В., Легеза С.В., Липовська Н.А. Соціологія. – К.: Видавничий центр "Академія", 2005. – 560 с.
4. Лукашевич М.П., Туленков М.В. Методологія та технології соціологічних досліджень // Спеціальні та галузеві соціологічні теорії. – К. : МАУП, 1999. – С. 309-340.
Просмотр
ПросмотрПросмотреть с сайта...
Скачивание
СкачатьСкачать работу в архиве..
Рекомендуємо також переглянути наступні реферати та курсові роботи:
  • Програма і методи соціального дослідження
  • ОРГАНІЗАЦІЯ СОЦІОЛОГІЧНОГО ДОСЛІДЖЕННЯ
  • Особливості застосування групових методів в діяльності соціальних закладів
  • Методи соціально-психологічних досліджень управлінської діяльності
  • Методи соціально-психологічних досліджень управлінської діяльності
  • Документування господарський фактів в обліку
  • Структура та функції сім’ї
  • Контрольна по соціології
  • Анкетне опитування – центральний метод прикладної соціології
  • Методи збирання первинної соціологічної інформації
Cгенерировано за 0.177921 секунд

Наша колекція рефератів містить понад 60 тис. учбових матеріалів! На сайті «Рефсмаркет» Ви можете скористатись системою пошуку готових робіт, або отримати допомогу з підготовки нового реферату практично з будь-якого предмету.

Нам вдячні мільйони студентів ВУЗів України, Росії та країн СНД. Ми не потребуємо зайвої реклами, наша репутація та популярність говорять за себе.

Замовити реферат

Оновлення

Реклама

Від партнерів