Меню

Реклама

TOP реферати

Від партнерів

Цікаве

Тема: «Проблеми стійкості шлюбу (соціологічний аналіз ).» (ID:33490)

| Размер: 19 кб. | Объем: 15 стр. | Стоимость: бесплатно | Добавлена: 28.03.2010 | Код продавца: 0 |
СодержаниеВСТУП. 3
1. ПОНЯТТЯ ШЛЮБУ ЯК СОЦІАЛЬНОГО ІНСТИТУТУ 4
2. СОЦІОЛОГІЧНИЙ АНАЛІЗ ПРОБЛЕМИ СТІЙКОСТІ ШЛЮБУ ТА ЗМІЦНЕННЯ СІМ`Ї У ТВОРАХ ЗАРУБІЖНИХ ТА ВІТЧИЗНЯНИХ СОЦІОЛОГІВ 5
3. ЧИННИКИ СТІЙКОСТІ ШЛЮБУ 10
ВИСНОВКИ 16
СПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ 17

ВСТУП
Сім'я відіграє велику роль у сучасному суспільстві. Вона є первинною клітиною соціальних груп, класів, які утворюють соціальну структуру будь-якої країни. Життя більшості людей так чи інакше пов'язане із сім'єю - своєрідним мікросвітом, де сплітаються складні економічні, політичні, психологічні, ідеологічні, фізіологічні та інші соціальні проблеми. Будучи залежним від економічного становища країни, від політики, рівня культури, сімейне життя впливає на стан національної економіки, політичні події тощо. Вивчення сім'ї, шлюбу має глибоке практичне значення, воно є важливою передумовою розуміння багатьох процесів, які відбуваються у суспільстві. Поняття “сім`я” та “шлюб” є близькими (але далеко не тотожними) поняттями. Усе ж таки у випадку, коли говориться, що “розпалася сім`я” або “розпався шлюб” мається на увазі одне – припинила своє існування одна з “первинних клітин суспільства”. Проблема збереження сім`ї, шлюбу є однієї з най болючих проблем сучасності. Адже при цьому страждають не лише чоловік та жінка, а й їх діти, батьки, навантаження від розриву шлюбу однієї родини отримують інші соціальні інститути суспільства. Тому соціологи різних країн ведуть постійну дослідницьку роботу по вивченню причин, умов, факторів розпаду сім`ї, пропонують свої шляхи зміцнення шлюбу. Надана робота є спробою узагальнити досвід соціологів в цієї області людського життя.
ВИСНОВКИ
Незважаючи на песимістичні прогнози деяких західних соціологів, зникнення сім'ї як соціального інституту навряд чи підтвердяться. Сім`я все ж існує і буде існувати, бо альтернативи їй як універсальній формі задоволення особистих потреб і вирішення різних соціальних проблем людством не знайдено. Тому суспільство повинно турбуватися про захист і розвиток сім'ї. В цьому плані, безперечно, питанням стійкості шлюбу також буде приділятися у суспільстві значна увага.
Як ми бачимо з опрацьованого матеріалу питання стійкості шлюбу є дуже складним питанням, яке залежить від багатьох чинників. Невирішення або не взяття до уваги хоча б одного з них може привести до розірвання шлюбу, а з іншого боку – наявність декілька негативних факторів не буде означати кінець шлюбу, тому що в цей час діятиме один, але дуже потужний позитивний для збереження шлюбу чинник.
Питання збереження шлюбу полягає не тільки в соціальній сфері. Дуже багато для збереження шлюбу знаходиться у психологічній сфері, сфері міжособистісних стосунків. Тому поєднання соціального й психологічного факторів може стати правильним шляхом для вирішення проблеми стійкості шлюбу.
Проблема збереження шлюбу через те, що тут зачіпається глибоко інтимна сфера будь-якої людини (у тому числі й сексуальна), його внутрішній світ, не може мати універсальні рецепти на усі випадки подружнього життя, але подальшого дослідження ця проблема потребує внаслідок її великої суспільної значимості.
ЛитератураВИКОРИСТАНА ЛІТЕРАТУРА

1. Васильченко Г.С., Решетняк Ю.Н. Любовь, брак, сексуальное партнерство. – М., Прогресс, 2005. – 144с.
2. Сейла Гарольд Дж. Щось більше, ніж кохання: Складові щасливого шлюбу. — Черкаси : Смірна, 2006. — 140с.
3. Селвін Х'юз. Десять принципів щасливого шлюбу: Пер. з англ. – Черкаси : Стефанус, 2005. – 44с.
4. Хромишенко Г.С. Сім'я – держава в державі. – К., Просвіта, 1996. – 112с.
5. Черняк Е.М. Социология семьи: учеб. пособие. – М. : Дашков и Ко, 2006. — 246с.
Просмотр
ПросмотрПросмотреть с сайта...
Скачивание
СкачатьСкачать работу в архиве..
Рекомендуємо також переглянути наступні реферати та курсові роботи:
  • Шлюб: правовий режим його укладення і розірвання
  • ПРИПИНЕННЯ ШЛЮБУ ТА ЙОГО ЮРИДИЧНІ НАСЛІДКИ
  • Розірвання шлюбу за рішенням суду
  • Укладення та припинення шлюбу в сімейному праві України
  • Умови вступу до шлюбу
  • Особливості розірвання шлюбу
  • Проблеми стійкості шлюбу (соціологічний аналіз )
  • Умови та порядок укладання шлюбу
  • Умови та порядок укладання шлюбу
  • Поняття та підстави припинення шлюбу
Cгенерировано за 0.036012 секунд

Наша колекція рефератів містить понад 60 тис. учбових матеріалів! На сайті «Рефсмаркет» Ви можете скористатись системою пошуку готових робіт, або отримати допомогу з підготовки нового реферату практично з будь-якого предмету.

Нам вдячні мільйони студентів ВУЗів України, Росії та країн СНД. Ми не потребуємо зайвої реклами, наша репутація та популярність говорять за себе.

Замовити реферат

Оновлення

Реклама

Від партнерів