Меню

Реклама

TOP реферати

Від партнерів

Цікаве

Тема: «Становлення та розвиток соціології в Україні» (ID:33489)

| Размер: 22 кб. | Объем: 20 стр. | Стоимость: бесплатно | Добавлена: 28.03.2010 | Код продавца: 0 |
СодержаниеВСТУП 3
1. ПРОТОСОЦІОЛОГІЧНИЙ ПЕРІОД РОЗВИТКУ УКРАЇНСЬКОЇ СОЦІОЛОГІЇ 4
2. ПОЧАТОК УКРАЇНСЬКОЇ АКАДЕМІЧНОЇ СОЦІОЛОГІЇ 7
3. РОЗВИТОК ВІТЧИЗНЯНОЇ СОЦІОЛОГІЇ У XX-ХХІ СТОЛІТТЯХ 12
ВИСНОВКИ 19
Список використаної літератури 20


ВСТУП
Соціологія як наука постала лише на початку ХІХ століття. Її батьком вважається французький соціолог Огюст Конт. Але така не досить давня історія виникнення цієї науки не означає, що перед моментом її усталення, не існувало тривалого попереднього періоду, протягом якого відбувалося накопичення теоретичних знань, йшло формування понятійно-категоріального апарату. Такий період був, і в працях істориків соціології він носить назву "протосоціологія", тобто то, що було перед соціологією. Коріння цього етапу сягають глибини століть і показують, що потреба в соціологічних знаннях і соціологічних методах дослідження існували завжди. На початку ХІХ століття кількість накопичених соціологічних знань перейшла в нову якість, тому і відбулося виникнення соціології – нової дисципліни, яка за допомогою емпіричних методів дослідження могла самостійно проводити дослідження певної частини буття – соціальної сфери.
Приблизно подібний шлях розвитку пройшла і українська соціологія. Її історію можна вважать частиною світової культури. Питанням розвитку української соціології від давніх часів і до наших днів присвячені розділи даної роботи.

ВИСНОВКИ
Українська соціологія, як і інші науки, розвивалася у контексті глобального розвитку людства, брала передові ідеї соціального розвитку в інших країнах і сама була джерелом новітніх концепцій, які уважно досліджувалися західними соціологами. Певним відступом від інтеграції української соціології в світову науку можна вважати лише радянський період (ХХ століття), коли соціологія була заборонена і вважалася за псевдонауку.
Аналіз розвитку соціології і соціолого-політичної думки в Україні говорить про те що ідеї національної державності і демократії займають важливе значення в дослідженнях українських вчених – істориків, філософів, соціологів, суспільних діячів і політиків. Саме на українській землі неодноразово сходились і вирішувалися різнонаправляючі тенденції світового розвитку, втягуючи в свою орбіту і Україну, нерідко нехтуючи її національними інтересами, грубо ламаючи вектор руху до її самовизначення.
Історія соціологічної думки в Україні, свідчить, що для її природного, гармонійного розвитку необхідні певні внутрішні та зовнішні умови. Бездержавність української нації, тривале перебування українських земель у складі різних імперій, а в XX ст. – у складі колишнього СРСР не могли не позначитися на становищі вітчизняної соціології.
Зараз вітчизняна соціологія знаходиться у нелегкому пошуку власної автентичності, виробляє свою методологічну базу, концептуальну схему та відповідний їм понятійно-категоріальний апарат. Українська соціологічна школа сьогодні поволі набирає сил, набуває рис національної школи, що виявляється не стільки у проблематиці досліджень, скільки в акцентах на соціогуманітарній традиції української культури загалом.


ЛитератураСписок використаної літератури
1. Городяненко В.Г., Васильєв В.В., Гілюн О.В., Глазунов С.В., Горбачик А.П. Соціологія: Посібник. – К. : Академія, 2003. – 383с.
2. Захарченко М.В., Погорілий O.I. Історія соціології від античності до початку XX століття. – К., 1993. – 286с.
3. Піча В.М., Черниш Н.Й., Кондратик Л.Й. З історії української соціологічної думки. – Львів, 1995. – 288с.
4. Погорілий О.І. Соціологічна думка XX століття: Навчальний посібник. – К., 1996. – 294с.
5. Ручка А.О., Танчер В.В. Курс історії теоретичної соціології. – К., Наукова думка, 1995. – 223с.
6. Социологический энциклопедический словарь / под ред. Г.В. Осипова. – М., ИНФРА-М-НОРМА, 1998. – 488 с.
7. Соціологія: короткий енциклопедичний словник (уклад. В.І. Волович та ін.). – К., Український центр духовної культури, 1998. – 377 с.
Просмотр
ПросмотрПросмотреть с сайта...
Скачивание
СкачатьСкачать работу в архиве..
Рекомендуємо також переглянути наступні реферати та курсові роботи:
 • Проблема визначення предмету соціології в російській і українській науковій думці
 • Основні етапи становлення економічної соціології
 • Соціологія економіки
 • 1. Визначення соціології утворення
 • Що вивчає економічна соціологія, які її функції
 • Соціологія політики
 • Соціологія: сутність, інститути, проблеми
 • Соціологія економіки
 • Розвиток соціології як науки
 • Кр соціологія
 • Соціологічна економіка
Cгенерировано за 0.096194 секунд

Наша колекція рефератів містить понад 60 тис. учбових матеріалів! На сайті «Рефсмаркет» Ви можете скористатись системою пошуку готових робіт, або отримати допомогу з підготовки нового реферату практично з будь-якого предмету.

Нам вдячні мільйони студентів ВУЗів України, Росії та країн СНД. Ми не потребуємо зайвої реклами, наша репутація та популярність говорять за себе.

Замовити реферат

Оновлення

Реклама

Від партнерів