Меню

Реклама

TOP реферати

Від партнерів

Цікаве

Тема: «Розвиток соціології в світі і в Україні» (ID:33479)

| Размер: 28 кб. | Объем: 25 стр. | Стоимость: бесплатно | Добавлена: 28.03.2010 | Код продавца: 0 |
СодержаниеВступ 3
1. Історичні шляхи розвитку світової соціології. 4
2. Напрями розвитку сучасної соціології. 10
3. Соціологічна думка та соціологія в Україні. 14
Висновки 24
Використана література 25
Вступ
Основою життєдіяльності людства є постійне прагнення пізнати себе, оточуючу реальність, осягнути сенс життя, логіку світобудови. Скільки існує „людина розумна”, стільки вона прагне до вивчення таємниць природи, робить спроби тим чи іншим чином пояснити все, що відбувається навколо неї. Не стала виключенням і соціальна сфера. Природна і соціальна необхідність „групування” людей у спільноти змушували їх відшукувати таке суспільне облаштування, яке б було найбільш справедливим та доцільним, надійно захищало їх від зовнішніх і внутрішніх ворогів.
Прагнення осягнути соціальну реальність пройшло тривалий і складний шлях розвитку для того, щоб оформитися в окрему наукову дисципліну – соціологію. Не завжди цей шлях був прямим і зрозумілим. Історичний рух людства свідчив про те, що суспільство людей – найбільш складний та суперечливий феномен, який неохоче піддається логіці людського мислення.
Сьогодні соціологія постала як наука з потужним теоретико-методологічним апаратом, однак, саме на цьому етапі зрозуміло, наскільки складним є питання вивчення суспільства. Про шляхи формування світової і української соціології, напрями і проблеми їх сучасного розвитку й піде мова в цієї роботі.
Висновки
Соціологія як наука не завжди існувала в сучасному, „науковидному” вигляді. Конституюванню соціологічної теорії передував тривалий за часом протосоціологічний період. За цей час людство накопичило значну суму ідей, поглядів, теорій стосовно облаштування, структури суспільства, відпрацювала філософсько-методологічні основи розуміння його суті.
Соціологічна думка на Україні практично зажди розвивалася в єдиному контексті з світовими соціологічними тенденціями. Ідеї середньовічної схоластики, а потім гуманізму та просвітництва не обминули уваги українських мислителів. Виникнення позитивістських принципів у ХІХ століття спонукали наших науковців працювати в даному напрямі, плідно розвивати новий підхід до вивчення суспільного феномену.
Єдиним періодом, коли українська наука „пішла” з єдиного шляху світового розвитку соціології, був час входження українських земель до складу СРСР у ХХ столітті. В Радянському Союзі соціологія була заборонена як псевдонаука, а суспільний розвиток пояснювався з точки зору марксистко-ленінського історичного матеріалізму – політичного вчення, що базувалося на економічному (матеріалістичному) розумінні ходу історії. В цей час українська соціологія зазнала значних втрат, відстала від передової соціологічної думки.
З настанням незалежності українська наука отримала можливість вільно розвиватися. Сьогодні українські соціологи плідно працюють на благо всього суспільства. Разом з зарубіжними колегами вони прагнуть подолати теоретико-методологічні суперечності розвитку цієї науки, відпрацювати нові, більш ефективні шляхи пізнання соціального розвитку.


ЛитератураВикористана література
1. Про розвиток соціологічної науки в Україні. Указ Президента України від 25. 04. 2001 р. №2752001. // Офіційний вісник України. – №17. – 2001.
2. Захарченко М.В., Бурлачук В.Ф., Молчанов М.О., Степаненко В.П. Соціологічна думка України: Навчальний посібник. – К., Заповіт, 1996. – 424с.
3. Захарченко М.В., Погорілий O.I. Історія соціології від античності до початку XX століття. – К., 1993. – 286с.
4. Кондратик Л.Й. Історія соціології України в іменах. – Луцьк, ВДУ ім. Лесі Українки, 1996. – 105с.
5. Маковецький А. М. Західна соціологія та її найважливіші напрями і школи: Навч. посібник. – Чернівці, Рута, 2003. – 58с.
6. Піча В.М., Семашко О.М., Черниш Н.Й, Комарова А. І., Погорілий О. І. Соціологія: Курс лекцій. – К., Заповіт, 1996. – 344с.
7. Погорілий О.І. Соціологічна думка XX століття: Навчальний посібник. – К., 1996. – 294с.
8. Социологический энциклопедический словарь / под ред. Г.В. Осипова. – М., ИНФРА-М-НОРМА, 1998. – 488 с.
9. Соціологія: короткий енциклопедичний словник (уклад. В.І. Волович та ін.). – К., Український центр духовної культури, 1998. – 377 с.
10. Якуба О.О. Соціологія. Навчальний посібник для студентів. – Харків, Константа, 1996. – 245 с.
Просмотр
ПросмотрПросмотреть с сайта...
Скачивание
СкачатьСкачать работу в архиве..
Рекомендуємо також переглянути наступні реферати та курсові роботи:
 • Проблема визначення предмету соціології в російській і українській науковій думці
 • Що вивчає економічна соціологія, які її функції
 • Основні етапи становлення економічної соціології
 • Соціологія: сутність, інститути, проблеми
 • Соціологія економіки
 • Розвиток соціології як науки
 • Соціологія економіки
 • Функции международного спортивного движения
 • Функции международного спортивного движения
 • 1. Визначення соціології утворення
 • Стан та перспективи розвитку пізнавального туризму в України
Cгенерировано за 0.027384 секунд

Наша колекція рефератів містить понад 60 тис. учбових матеріалів! На сайті «Рефсмаркет» Ви можете скористатись системою пошуку готових робіт, або отримати допомогу з підготовки нового реферату практично з будь-якого предмету.

Нам вдячні мільйони студентів ВУЗів України, Росії та країн СНД. Ми не потребуємо зайвої реклами, наша репутація та популярність говорять за себе.

Замовити реферат

Оновлення

Реклама

Від партнерів