Меню

Реклама

TOP реферати

Від партнерів

Цікаве

Тема: «Соціологічний підхід до проблеми особистості та основні напрямки дослідження » (ID:33467)

| Размер: 24 кб. | Объем: 19 стр. | Стоимость: бесплатно | Добавлена: 28.03.2010 | Код продавца: 0 |
СодержаниеВступ 3
1. Особистість як об’єкт дослідження соціології. 4
2. Практика, завдання та напрямки дослідження особистості. 9
3. Структура особистості як соціологічна проблема 13
Висновки 20
Література 21
Вступ
Суспільство є об'єднанням людей для задоволення своїх потреб і є засобом реалізації потреби людей одне в одному, воно є втіленням притаманного від народження соціального інстинкту людини. Соціологія вивчає особистість як об'єкт і суб'єкт соціальних відносин крізь призму суспільно-історичного прогресу, ціннісних суспільних систем, взаємозв'язків особи і соціальних спільнот. У сучасному суспільстві предметом соціології особистості є пізнання соціальної сутності людини та законів становлення і змін особистості у процесі життя.
Вивчаючи питання взаємодії особистості і суспільства, соціологи намагаються відповісти на основні проблеми буття людини. Маючи дуже давню і досі мало досліджену історію, світова соціологія особистості своїм об'єктом вважає проблеми всеосяжної природи людського буття, притаманні людині загальні риси у межах функціонування груп, колективів, держав та інших соціальних спільнот, специфічні особливості виробничої, наукової, культурної та інших видів діяльності, а також окремі ознаки становлення і змін.
Висновки
Вивченням особистості в усіх її суспільних проявах займається спеціальна соціологічна теорія, яка дістала назву „соціологічна теорія особистості”. Предмет її розгляду – дослідження особистості як об’єкта і суб’єкта соціальних відносин на рівні взаємозв’язків із соціальними спільнотами. Соціологічний підхід до особистості робить акцент саме на її належності до певної соціальної системи, яка у свою чергу, накладає на неї відбиток, що впливає на світогляд людини, її ідеали, цінності, установки, норми поведінки, риси характеру та форми діяльності. Досліджуючи особистість – ми досліджуємо суспільство.
Поняття „особистість” під кутом зору соціології має кілька значень. З одного боку, воно означає конкретного індивіда як суб’єкта діяльності в єдності його індивідуальних властивостей та соціальних ролей, що виконуються ним у суспільстві. З іншого боку, особистість розуміється як суто соціальна властивість індивіда, як сукупність інтегрованих у ньому соціально важливих якостей і рис, що виникли в процесі взаємодії з іншими людьми і роблять її, таким чином, суб’єктом праці, пізнання та спілкування.
Численні дослідження особистості в межах соціологічного знання породили та сформували численні підходи до її вивчення. Соціологічні теорії особистості складаються із різних соціологічних концепцій особистості, серед яких найголовнішими вважаються марксистська теорія особистості; теорія інтегрального синтезу; теорія соціального характеру тощо.

ЛитератураЛітература
1. Андрущенко В.П., Волович В.И., Горлач Н.И., Головченко Г.Т., Добрускин М.Е. Социология: наука об обществе. – Харьков, 1997. – 688с.
2. Зернецький П. Типологія особистості: міжкультурні, психологічні та мовленнєві // Соціальна психологія. – 2004. – № 3 (5). – C.119-131
3. Злобіна О.Г. Особистість як суб’єкт соціальних змін / НАН України. Ін-т соціол. – К., Ін-т соціол. НАН України, 2004. – 399с.
4. Лукашевич М.П., Туленков М.В. Спеціальні та галузеві соціологічні теорії. – К., МАУП, 1999. – 344с.
5. Наумова Н.Ф. Философия и социология личности. – М., Канон+; РООИ "Реабилитация", 2006. – 575с.
6. Социологический энциклопедический словарь / под ред. Г.В. Осипова. – М., Инфра-М-Норма, 1998. – 488 с.
7. Соціологія: короткий енциклопедичний словник (уклад. В.І. Волович та ін.). – К., Український центр духовної культури, 1998. – 377 с.
8. Туленков Н.В. Социология личности: Конспект лекции по социологии. – К., УГУФВС, 1994. – 58с.
9. Харченко О.В. Соціальний статут особистості: структура, детермінанти розвитку та форми прояву: Автореф. дис. канд. філос. Наук. – К., 2001. – 17с.
10. Циба В.Т. Соціологія особистості: системний підхід (соціально- психологічний аналіз): Навч. посіб. – К., МАУП, 2000. – 149с.
11. Черниш Н.Й. Соціологія: Курс лекцій. – Львів, Кальварія, 1996. – 77с.
12. Якуба О.О. Соціологія. Навчальний посібник для студентів. – Харків, Константа, 1996. – 245 с.
Просмотр
ПросмотрПросмотреть с сайта...
Скачивание
СкачатьСкачать работу в архиве..
Рекомендуємо також переглянути наступні реферати та курсові роботи:
  • Проблема особистості в історії соціологічної думки
  • Соціально-психологічне становлення військовослужбовця у військовому колективі
  • Соціально-психологічне становлення військовослужбовця у військовому колективі
  • Психологічні механізми формування моральних якостей особистості
  • Вплив сімейних взаємин на розвиток самооцінки дитини молодшого шкільного віку - 7-11 років
  • Вплив родини на розвиток особистості
  • Базові концепції виховання та розвитку особистості
  • Психологічне формування особистості в підлітковому віці
  • Психологічні детермінанти реалізації вчителями індивідуального підходу до підлітків
  • Психологічні особливості учнів неповних або неблагополучних сімей
Cгенерировано за 0.252548 секунд

Наша колекція рефератів містить понад 60 тис. учбових матеріалів! На сайті «Рефсмаркет» Ви можете скористатись системою пошуку готових робіт, або отримати допомогу з підготовки нового реферату практично з будь-якого предмету.

Нам вдячні мільйони студентів ВУЗів України, Росії та країн СНД. Ми не потребуємо зайвої реклами, наша репутація та популярність говорять за себе.

Замовити реферат

Оновлення

Реклама

Від партнерів