Меню

Реклама

TOP реферати

Від партнерів

Цікаве

Тема: «Психологія і педагогіка» (ID:33406)

| Размер: 25 кб. | Объем: 18 стр. | Стоимость: бесплатно | Добавлена: 28.03.2010 | Код продавца: 0 |
СодержаниеВступ 3
1. Теорія виховання, її становлення і зв'язок з іншими науками. 4
2. Афекти, настрої, емоційний стрес 8
3. Засоби подолання стресу 14
Висновки 19
Література 20
Вступ
Психологія й педагогіка – науки, які, розвиваючись окремо, не можуть існувати одна без одної. Вони взаємодоповнюють себе та користуються плодами досягнень інших наук для застосування у власних сферах. Педагогіка як наука, що займається вивченням можливостей засобів, які використовуються у вихованні, спирається на здобутки психологічних дисциплін. Здібності людини, її діяльність, когнітивна та афективна сфера особистості враховуються в педагогіці для вивчення більш ефективного впливу на людину. Пам'ять, увага, уява, мислення, інтелект, які активно досліджує психологія, є головними засобами при навчанні та вихованні людини. В свою чергу, психологія як дисципліна користується досягненнями педагогіки, коли заходить мова про підготовку, навчання висококваліфікованих фахівців для цієї сфери.
Питання, які розглядуються в даній роботі, є однаково важливими для тих, хто здійснює свою діяльність в сфері педагогіки або психологічної науки. Знання положень теорії виховання, а також питань, що пов’язані з афектною сферою особистості, є одними з головних питань, які необхідно знати, щоб опанувати майстерністю педагога, вихователя – тобто людини, що працює з іншими людьми.


Висновки
Сучасні науковці свідчать, що теорія виховання не стоїть на місці – вона розвивається відповідно до потреб сьогодення. В наш час вже не можна виховувати людину так, як це робилося в давні епохи. Розвиток науки, техніки, суспільства та суспільних відносин свідчить про те, що людина також змінилася. Відповідно, повинні змінюватися й форми впливу на неї. Складні теорії, які починають займати науково-педагогічний простір, вимагають ретельного вивчення їх змісту для ефективного застосування в процесі навчання й виховання. Сучасні, синергетичні принципи базуються на розумінні необхідності співробітництва педагога та учня, їх самоорганізації, продуктивності взаємної діяльності.
Немаловажне значення в педагогічному процесі має афектна сфера особистості. Вона однаково важлива як для людини, що здійснює педагогічну діяльність, так і для учнів. В процесі виконання професійних обов’язків або навчанні нерідко бувають випадки виникнення сильних стресогенних факторів, які здатні нанести значної шкоди для людини, руйнуючи її фізіологічну та нервову систему. В цих умовах знання правил, як правильно поводитися в критичних ситуаціях, є необхідною умовою для попередження негативних процесів. Вміння регулювати свою нервово-психічну діяльність вольовим шляхом є обов’язковим елементом психічної гігієни особистості, її захисним механізмом від стресів.
ЛитератураЛітература
1. Ващенко І.В., Антонова О.Г. Конфлікт. Посттравматичний стрес: шляхи їх подолання. – К., Знання, 1998. – 289с.
2. Зязюн І.А. Педагогіка добра: ідеали і реалії: Наук.-метод.посіб. – К., МАУП, 2000. – 312 с.
3. Колесникова И.А. Педагогические цивилизации и их парадигмы//Педагогика,1995, № 6. – С.84-89.
4. Кульневич С.В. Педагогика самоорганизации: особенности перехода к позднеклассичесской теории воспитания. – М., Известия РАО, 1999,– № 3.– С. 41-48.
5. М'ясоїд П.А. Загальна психологія. – К., Вища школа, 2001. – 487с.
6. Психологія: підручник. / за ред. Ю. Трофімова. – К., Либідь, 2002. – 560с.
7. Ребер М.А., Шильман Ф. Психология индивида и групи. – М., 1988. – 375с.
8. Словник-хрестоматія педагогічних понять: Навч. посіб. для студ., аспірантів, магістрантів, викладачів. – Луганськ, 2004. – 272с.
9. Цибульська Т.Ф. Загальна та прикладна психологія: курс лекцій. – Наукова думка, 2000. – 191 с.
10. Шапар В Б. Психологічний тлумачний словник. – Х., Прапор, 2004. – 640с.
11. Ягупов В.В. Педагогіка: навч. посібник. – К., Либідь, 2002. – 560с.

Просмотр
ПросмотрПросмотреть с сайта...
Скачивание
СкачатьСкачать работу в архиве..
Рекомендуємо також переглянути наступні реферати та курсові роботи:
 • Основні етапи розвитку педагогіки та освіти
 • Психологія і педагогіка як навчальна дисципліна
 • Філософська основа педагогіки
 • Філософська основа педагогіки
 • ПСИХОЛОГІЯ І ДІЯЛЬНІСТЬ МЕНЕДЖЕРА
 • Розбудова незалежної Української держави
 • Розбудова незалежної Української держави
 • Педагогіка і психологія вищої школи як комплексна наукова дисципліна
 • Адаптація поведінки дитини в перший рік навчання в школі
 • Психологія кольору, відтінків та форми в рекламі
 • Контрольна робота з психології
Cгенерировано за 0.020466 секунд

Наша колекція рефератів містить понад 60 тис. учбових матеріалів! На сайті «Рефсмаркет» Ви можете скористатись системою пошуку готових робіт, або отримати допомогу з підготовки нового реферату практично з будь-якого предмету.

Нам вдячні мільйони студентів ВУЗів України, Росії та країн СНД. Ми не потребуємо зайвої реклами, наша репутація та популярність говорять за себе.

Замовити реферат

Оновлення

Реклама

Від партнерів