Меню

Реклама

TOP реферати

Від партнерів

Цікаве

загрузка...

Тема: «Психологія і педагогіка» (ID:33406)

| Размер: 25 кб. | Объем: 18 стр. | Стоимость: бесплатно | Добавлена: 28.03.2010 | Код продавца: 0 |
СодержаниеВступ 3
1. Теорія виховання, її становлення і зв'язок з іншими науками. 4
2. Афекти, настрої, емоційний стрес 8
3. Засоби подолання стресу 14
Висновки 19
Література 20
Вступ
Психологія й педагогіка – науки, які, розвиваючись окремо, не можуть існувати одна без одної. Вони взаємодоповнюють себе та користуються плодами досягнень інших наук для застосування у власних сферах. Педагогіка як наука, що займається вивченням можливостей засобів, які використовуються у вихованні, спирається на здобутки психологічних дисциплін. Здібності людини, її діяльність, когнітивна та афективна сфера особистості враховуються в педагогіці для вивчення більш ефективного впливу на людину. Пам'ять, увага, уява, мислення, інтелект, які активно досліджує психологія, є головними засобами при навчанні та вихованні людини. В свою чергу, психологія як дисципліна користується досягненнями педагогіки, коли заходить мова про підготовку, навчання висококваліфікованих фахівців для цієї сфери.
Питання, які розглядуються в даній роботі, є однаково важливими для тих, хто здійснює свою діяльність в сфері педагогіки або психологічної науки. Знання положень теорії виховання, а також питань, що пов’язані з афектною сферою особистості, є одними з головних питань, які необхідно знати, щоб опанувати майстерністю педагога, вихователя – тобто людини, що працює з іншими людьми.


Висновки
Сучасні науковці свідчать, що теорія виховання не стоїть на місці – вона розвивається відповідно до потреб сьогодення. В наш час вже не можна виховувати людину так, як це робилося в давні епохи. Розвиток науки, техніки, суспільства та суспільних відносин свідчить про те, що людина також змінилася. Відповідно, повинні змінюватися й форми впливу на неї. Складні теорії, які починають займати науково-педагогічний простір, вимагають ретельного вивчення їх змісту для ефективного застосування в процесі навчання й виховання. Сучасні, синергетичні принципи базуються на розумінні необхідності співробітництва педагога та учня, їх самоорганізації, продуктивності взаємної діяльності.
Немаловажне значення в педагогічному процесі має афектна сфера особистості. Вона однаково важлива як для людини, що здійснює педагогічну діяльність, так і для учнів. В процесі виконання професійних обов’язків або навчанні нерідко бувають випадки виникнення сильних стресогенних факторів, які здатні нанести значної шкоди для людини, руйнуючи її фізіологічну та нервову систему. В цих умовах знання правил, як правильно поводитися в критичних ситуаціях, є необхідною умовою для попередження негативних процесів. Вміння регулювати свою нервово-психічну діяльність вольовим шляхом є обов’язковим елементом психічної гігієни особистості, її захисним механізмом від стресів.
ЛитератураЛітература
1. Ващенко І.В., Антонова О.Г. Конфлікт. Посттравматичний стрес: шляхи їх подолання. – К., Знання, 1998. – 289с.
2. Зязюн І.А. Педагогіка добра: ідеали і реалії: Наук.-метод.посіб. – К., МАУП, 2000. – 312 с.
3. Колесникова И.А. Педагогические цивилизации и их парадигмы//Педагогика,1995, № 6. – С.84-89.
4. Кульневич С.В. Педагогика самоорганизации: особенности перехода к позднеклассичесской теории воспитания. – М., Известия РАО, 1999,– № 3.– С. 41-48.
5. М'ясоїд П.А. Загальна психологія. – К., Вища школа, 2001. – 487с.
6. Психологія: підручник. / за ред. Ю. Трофімова. – К., Либідь, 2002. – 560с.
7. Ребер М.А., Шильман Ф. Психология индивида и групи. – М., 1988. – 375с.
8. Словник-хрестоматія педагогічних понять: Навч. посіб. для студ., аспірантів, магістрантів, викладачів. – Луганськ, 2004. – 272с.
9. Цибульська Т.Ф. Загальна та прикладна психологія: курс лекцій. – Наукова думка, 2000. – 191 с.
10. Шапар В Б. Психологічний тлумачний словник. – Х., Прапор, 2004. – 640с.
11. Ягупов В.В. Педагогіка: навч. посібник. – К., Либідь, 2002. – 560с.

Просмотр
ПросмотрПросмотреть с сайта...
Скачивание
СкачатьСкачать работу в архиве..
Рекомендуємо також переглянути наступні реферати та курсові роботи:
 • Основні етапи розвитку педагогіки та освіти
 • Психологія і педагогіка як навчальна дисципліна
 • Філософська основа педагогіки
 • Філософська основа педагогіки
 • ПСИХОЛОГІЯ І ДІЯЛЬНІСТЬ МЕНЕДЖЕРА
 • Розбудова незалежної Української держави
 • Розбудова незалежної Української держави
 • Педагогіка і психологія вищої школи як комплексна наукова дисципліна
 • Адаптація поведінки дитини в перший рік навчання в школі
 • Психологія кольору, відтінків та форми в рекламі
 • Контрольна робота з психології
Cгенерировано за 0.026253 секунд

Наша колекція рефератів містить понад 60 тис. учбових матеріалів! На сайті «Рефсмаркет» Ви можете скористатись системою пошуку готових робіт, або отримати допомогу з підготовки нового реферату практично з будь-якого предмету.

Нам вдячні мільйони студентів ВУЗів України, Росії та країн СНД. Ми не потребуємо зайвої реклами, наша репутація та популярність говорять за себе.

Замовити реферат

Оновлення

Реклама

Від партнерів

загрузка...