Меню

Реклама

TOP реферати

Від партнерів

Цікаве

загрузка...

Тема: «Географічне положення країн, специфіка природного середовища та їх вплив на формування соціально-психологічних особливостей населення країн світу» (ID:33382)

| Размер: 28 кб. | Объем: 21 стр. | Стоимость: бесплатно | Добавлена: 28.03.2010 | Код продавца: 0 |
СодержаниеВступ 3
1. Проблема визначення природного середовища як фактора формування психологічних особливостей нації. 4
2. Вплив географічного середовища на духовне життя етносу. 7
3. Культурологічні аспекти формування психологічних особливостей народу країни через географічні фактори. 12
4. Природничо-філософський підхід до визначення детермінант психологічного розвитку етносу. 17
Висновки 22
Література 23


Вступ
Соціальна психологія як і етнопсихологія об’єктом своїх досліджень визначає великі групи людей, які мають певні закономірності свого формування та розвитку, психологічні характеристики і властивості. Для визначення таких особливостей в межах даних наук розробляються такі поняття як „менталітет нації”, „самосвідомість нації”, „ідентифікація (самоідентифікація) етносу” та ін. Все це свідчить про те, що масові психологічні явища вчені намагаються систематизувати і аналізувати відповідно до подібних індивідуально-психологічних процесів. Народ, нація в даному випадку виступає як єдиний суб’єкт, як певний цілий організм, якому притаманні свої внутрішні риси. Головною задачею науковців є визначення детермінант, що здійснюють вплив на формування таких характеристик, а також окреслити психологічні характеристики, котрі відрізняють один народ від іншого. Одним із напрямків досліджень є аналіз впливу географічного положення країн, специфіка природного середовища, які потенційно можна вважати факторами, що визначають психологічні особливості, „душу народу” протягом всього історичного процесу становлення певного етнічного утворення. В даній роботі розглянуті деякі аспекти географічного підходу у формуванні етносвідомості, а також проаналізовані роботи в цій області провідних науковців різних країн: етнопсихологів, етнографів і філософів.
Висновки
На формування соціально-психологічних особливостей людей, що проживають в однакових природних умовах здійснюють вплив багато чинників, серед яких географічне положення країн та специфіка природного середовища відіграють важливу, але не вирішальну роль.
Формування етносу здійснюється протягом значного історичного часу, і сьогодні ми можемо говорити, що, дійсно, народи і народності, що розвивалися в однакових природних умовах, мають більш спільного між собою, ніж народи, які проживали в різних за кліматом і ландшафтом країнах. Особливо яскраво ці відмінності, як показано, в різних наукових джерелах, проявляються при співставленні північних і південних народів.
Менш відчутною є різниця між людьми, що проживали і проживають в різних природних зонах (тундрі, лісах, лісостепу, степу, горах та ін). Етнопсихологи виявляють певні відмінності в поведінці і звичаях даних представників, однак їх теоретичні конструкти виглядають непереконливо, а часом і суперечливо. Російський, як і українських народ, мав в процесі свого етногенезу різні географічні умови (наші предки освоювали як степ, так і гори, і ліса), однак, характеризуючи ці народи загалом, різні дослідники надають вирішального значення різним природним факторам для формування „душі народу”. Одні віддають пріоритет величезним просторам (степам), інші – лісам, треті – наявності розгалуженої гідросферної системи.
Само поняття „душа народу” або „психологічні особливості нації”, „менталітет” є доволі невизначеними поняттями. Надаючи конкретну психологічну характеристику нації, науковці завжди роблять посилання на те, що в її середині, завжди існує достатня кількість індивідів, що мають цілком протилежні психологічні якості.

ЛитератураЛітература
1. Бромлей Ю.В., Подольный Р.Г. Человечество – это народы. – М., Мысль, 1990. – 392с.
2. Гумилев Л.Н. Этногенез и биосфера Земли. – М., ДИ-ДИК, 1994. – 638с.
3. Лісеєнко О.В. Менталітет: сутність та особливості регіональних проявів: Автореферат дисертації / Харківський державний універститет. – Х., 1998. – 17с.
4. Льовочкіна А.М. Етнопсихологія: Навч. посібник / Міжрегіональна академія управління персоналом. – К., МАУП, 2002. – 144с.
5. Пивоев, В. М. Этнос и нация: проблемы идентификации / В. М. Пивоев. — Петрозаводск, Изд-во ПетрГУ, 2006. – 109 с.
6. Стефаненко Т.Г. Этнопсихология. – М., Аспект Пресс, 2003. – 368с.
7. Супруненко В.П. Народини. Витоки нації: символи, вірування, звичаї та побут українців. – Запоріжжя, Берегиня, 1993. – 136 с.
8. Чернявская Ю. В. Народная культура и национальные традиции. – Мінск, Харвест, 1998. – 172с.
Просмотр
ПросмотрПросмотреть с сайта...
Скачивание
СкачатьСкачать работу в архиве..
Рекомендуємо також переглянути наступні реферати та курсові роботи:
  • Контрольна робота з міжнародної економіки
  • Регіональні особливості відтворення населення України.
  • Американська та японська моделі ринкового господарства
  • Економічні аспекти розвитку сучасної цивілізації
  • Типи країн Європи за рівнем соціально-економічного розвитку Західна Європа і Східна Європа
  • Загальна характеристика кран Австралії та Океанії як регіону: сучасні проблеми та суперечності.
  • Азія —загальна характеристика
  • Азія. Загальна характеристика
  • Загальна характеристика країн світу, що розвиваються
  • Сучасні глобальні проблеми людства
Cгенерировано за 0.093269 секунд

Наша колекція рефератів містить понад 60 тис. учбових матеріалів! На сайті «Рефсмаркет» Ви можете скористатись системою пошуку готових робіт, або отримати допомогу з підготовки нового реферату практично з будь-якого предмету.

Нам вдячні мільйони студентів ВУЗів України, Росії та країн СНД. Ми не потребуємо зайвої реклами, наша репутація та популярність говорять за себе.

Замовити реферат

Оновлення

Реклама

Від партнерів

загрузка...