Меню

Реклама

TOP реферати

Від партнерів

Цікаве

Тема: «Політична свідомість як психологічний феномен» (ID:33362)

| Размер: 27 кб. | Объем: 16 стр. | Стоимость: бесплатно | Добавлена: 28.03.2010 | Код продавца: 0 |
СодержаниеВступ 3
1. СУТНІСТЬ ТА СТРУКТУРА ПОЛІТИЧНОЇ СВІДОМОСТІ 4
2. ПОЛІТИЧНА ПСИХОЛОГІЯ ЯК ЧАСТИНА ПОЛІТИЧНОЇ СВІДОМОСТІ 9
3. ПСИХОЛОГІЧНІ ФЕНОМЕНИ У ПОЛІТИЦІ: ІДЕНТИФІКАЦІЯ, СОЦІАЛІЗАЦІЯ ОСОБИСТОСТІ, МАНІПУЛЮВАННЯ СВІДОМІСТЮ 13
Висновки 17
Література 18
Висновки
Політика і політичні відношення є частиною суспільного буття. Отже, і політична свідомість виступає як відбиття в духовному житті людей їхнього політичного буття. При цьому політична свідомість обов'язково є атрибутом політичної дії, її неодмінним елементом. Політика – цілеспрямована діяльність і вона передбачає наявність у діючого суб'єкта певних уявлень про політичну дійсність, усвідомлення своїх інтересів, формулювання мети, вибір засобів і способів її досягнення. Політична свідомість – опосередковане відображення політичного життя, формування, розвиток, задоволення інтересів та потреб політичних суб'єктів, а також сукупність поглядів, оцінок, установок, які відображають політико-владні відносини.
Говорячи про політичну свідомість як психологічний феномен, слід акцентувати увагу на її тісний зв’язок з психічними механізмами, які діють в процесі суспільно-політичного життя людей та функціонують як певні знаряддя її формування. Під впливом факторів політики відбувається політична соціалізація людини, вона починає певним чином себе ідентифікувати в ньому. Особливості психіки людини і соціальних груп дозволяють маніпулювати їх свідомістю, спрямовувати її в потрібне для політиків-маніпуляторів русло.
Саме аналіз політичної свідомості дає нам змогу зрозуміти, чому окремі соціальні групи і, навіть, цілі народи ведуть себе по-різному в однакових політичних умовах, по-різному оцінюють одні і ті ж явища політичного життя. У цих феноменах втілюється зв’язок поколінь, вплив традиції. Завдяки ним людина входить до суспільного та політичного життя, бере участь у суспільній взаємодії. Отже, політична свідомість несе велике функціональне навантаження.
Вступ
Процеси перетворень в українському суспільстві потребують адекватних змін у сфері політичної свідомості та політичної культури. Становлення демократичного суспільства вимагає якісно нових засад суспільної взаємодії, відносин між особистістю та державою. Політичні знання та культура політичної поведінки необхідні кожному – вони є запорукою захисту власної гідності, свободи і прав.
Байдужість людини до політичного життя, відсутність політичної освіти сприяють можливості маніпулювання свідомістю мас. Суспільство, що бажає зберегти свободу, повинно усвідомити свою відповідальність за власну долю, долю країни. Отже, необхідно формування ціннісних орієнтацій, настанов та моделей поведінки, які б відповідали вимогам становлення та збереження демократичної держави. В таких умовах зростає необхідність дослідження та вивчення явища політичної свідомості, що становиться певним індикатором життя суспільства.
ЛитератураЛітература
1. Бебик В. М. Політологія для політика і громадянина. – К., МАУП, 2003. – 424 с.
2. Берн Э. Игры, в которые играют люди; Люди, которые играют в игры: Психология человеческих взаимоотношений; Психология человеческой судьбы: – СПб., Специальная литература, 1996. – 399с.
3. Гелей С.Д., Рутар С.М. Основи політології: Навч.посіб. – К., Знання, 1999. – 426 с.
4. Головатий М.Ф. Політична психологія. – К., МАУП, 2006. – 400с.
5. Матвієнків С.М. Політична свідомість: суть та умови її формування в процесі державотворення в Україні: Автореферат дисертації / Львівський національний ун-т ім. І.Франка. – Львів, 2001. – 19с.
6. Орбан-Лембрик Л.Е. Соціальна психологія великих стихійних груп і масових явищ. – Івано-Франківськ, 2005. – 104с.
7. Піча В.М., Хома Н.М. Політологія: Навч.посіб. – К., Каравела, 2002. – 339с
8. Політологічний енциклопедичний словник. – К., Генеза, 1997. – 395с.
9. Проблеми політичної психології та її роль у становленні громадянина Української держави: Матеріали Другої всеукраїнської наукової конференції, 13-14 листопада 1997 року / Інститут соціальної та політичної психології АПН України. – К., ДОК-К, 1997. – 400с.
10. Психологія масової політичної свідомості та поведінки / В. Васютинський (відп.ред.). – К., Док-К, 1997. – 163с.


Просмотр
ПросмотрПросмотреть с сайта...
Скачивание
СкачатьСкачать работу в архиве..
Рекомендуємо також переглянути наступні реферати та курсові роботи:
  • Політична свідомість і політична культура. Поняття політичної свідомості , його структура і функції
  • Особливості та перспективи розвитку політичної культури на Україні
  • Політична свідомість: поняття, структура, функції
  • Політична культура як рівнева характеристика розвитку політичної системи суспільства
  • Контрольна робота з політології
  • Політична реклама як засіб формування іміджу політичного лідера (на прикладах ЗМІ)
  • Психологія особистості
  • Поняття "спілкування". Спілкування як соціально-психологічна проблема
  • Мова і свідомість
  • Форми свідомостіі їх функції
Cгенерировано за 0.051188 секунд

Наша колекція рефератів містить понад 60 тис. учбових матеріалів! На сайті «Рефсмаркет» Ви можете скористатись системою пошуку готових робіт, або отримати допомогу з підготовки нового реферату практично з будь-якого предмету.

Нам вдячні мільйони студентів ВУЗів України, Росії та країн СНД. Ми не потребуємо зайвої реклами, наша репутація та популярність говорять за себе.

Замовити реферат

Оновлення

Реклама

Від партнерів